Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet egy ilyen embert...

Hogy lehet egy ilyen embert leépíteni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy srác, aki pár éve rámírt, nagyon magányos típus, meg nem rosszból mondom, de tényleg szellemi fogyatékos, és emiatt nehezen épít ki emberi kapcsolatokat. mivel nem akartam bunkó lenni, meg segíteni is akartam neki, hogy ne legyen olyan rosszul, sokáig visszaírtam neki, és úgymond itt próbáltam erősíteni, de egy idő után ez nem volt neki elég, és már szabályosan könyörgött, hogy találkozzunk élőben. akárhányszor mondtam meg neki, hogy én nem akarok vele találkozni, mert valójában nem is ismerem, csak netről, nem fogta fel... odáig fajult a dolog, hogy már én voltam emiatt a r banc, meg ktsg, szóval letiltottam. utána e-mailben könyörögte vissza magát, ezt többször is eljátszotta, mindig megsajnáltam, aztán újra beszéltem vele.. de annyira besokalltam, hogy néhány hónapja megint letiltottam, eldöntöttem, hogy ezúttal végleg, akkor is küldött vagy 20 e-mailt, amiben elhordott mindennek, vagy éppen könyörgött, hogy beszéljünk újra. nem adtam meg magam, leállt az e-mailekkel, egy ideig úgy tűnt, végre megértette, mi van, de tegnap este már nővéremre írt rá, hogy visszakönyörögje magát hozzám.. letiltom, nem írok neki, de bármit teszek, nem hagy békén. én vagyok a kegyetlen? őszintén, én érzem magam szr embernek, de nekem erre akkor sincs szükségem, szóval mit tehetnék, hogy békén hagyjon?

2017. jún. 24. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Néha vannak olyan helyzetek, amikor le kell szarni a másik embert, mert ha nem teszed, te mész tönkre. Ez pont egy ilyen helyzet. Ha ezt te nem ismered fel vagy nem akarod elfogadni, az csak és kizárólag a te hibád.
2017. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Simán feljelenthetnéd zaklatásért.
2017. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítasz vele minden kapcsolatot. Ha már minden le van tiltva, de még mindig megtalálja a módját, hogy zaklasson, akkor jelzed a szüleinek, hogy vagy leállítják vagy feljelented zaklatásért. Értem, hogy te egy ilyen jólelkű lány vagy, de most keménynek kell lenni. Ha úgy érzed, egyedül nem megy a szülőkkel való kommunikálás/feljelentés, akkor beszéld meg ezt a saját szüleiddel is.
2017. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) feljelenteni azért nem akarom, mert tényleg sajnálom, pedig lehet, hogy ez az a helyzet, hogy lassan már tényleg drasztikus eszközökhöz kéne folyamodni... de remélem, most már tényleg megértette, hogy NEM, miután a nővérem sem írt neki vissza.
2017. jún. 24. 11:39
 5/10 anonim válasza:
84%

A szellemi fogyatékosok lazább típusával pont ez a baj, nekem egyik osztálytársam szellemi fogyatékos, de még abba a körbe esik, amikor tanulhat szakmát, viszont iszonyatosan érződik rajta, van hogy irkál messengeren, elvárja, hogy pl az egész fogalmazásod átmásold neki, vagy ha valamit nem tud, te segíts neki mindent kérdést megválaszolni, rád ír olyanokkal amikor te nem felelsz abból, vagy nem írsz, és ő kap 6 témakört, hogy fejtsd neki ki, mintha kb az anyja lennél, vagy a legjobb barátnője, vagy a tanára... Közben a köszönésen kívül semmi kapcsolatom nincs vele, és ugyanezt megcsinálja 5-6 másik osztálytársammal is.

Az ilyen emberekkel igen nagy baj, hogy nem tudja, hogy ő mennyire az agyára megy másnak, nem érzi vagy nem tudom. Mert ez az osztálytársam cseppet sem érzi pofátlannak a furcsa kéréseit, vagy kérdéseit.

2017. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen, ilyesmit en is tapasztaltam, olyanra is volt pelda, hogy folyton a szexualis eletemrol kerdezoskodott, amikor vilagosan megmondtam neki, hogy az az en maganugyem, vagy a sajatjarol meselt, ami szinten nem erdekelt...de ez sem erdekelte.
2017. jún. 24. 13:11
 7/10 anonim válasza:
Hát sajnos, velük jár ez a 'pofátlanság' is sajnos.
2017. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy ez egyébként. Valószínűleg nagyon magányos és csak ez volt az egyetlen mód számára, hogy barátokat szerezzen. Ha még nem is ismerted, kialakult egy kötődés köztetek, ami számára egy hatalmas lehetőség volt. Azt javaslom, hogy írj neki egy tisztázó levelet és küldd pszichológushoz.
2017. júl. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem tudom megérteni, hogy miért adtad meg az e-mail címedet egy olyan embernek, akit nem is ismersz? Nem volt elég, hogy itt kommunikálhattok? Meg ha már itt tartunk, hogy a fészkes fenébe jutott hozzá a nővéred e-mail címéhez? Hát vajon kitől?
2017. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a noveremnek facebookon irt
2017. nov. 11. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!