Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyek számotokra a modern...

Melyek számotokra a modern társadalom, illetve internet által létrejött, legzavaróbb viselkedésminták/megnyilvánulások? (Többek között, ezen a weboldalon is észrevehető "jelenségek". )

Figyelt kérdés

Felsorolok néhány (véleményem szerint) zavaró példát:


- Amikor valaki feltesz egy kérdést, és a válaszolók nem konkrétan a tartalmával foglalkoznak, hanem egy külön gondolati síkra térnek át, és emiatt az említett "gondolatmenet" akár súlyos vitákkal, lehordásokkal (stb.) érhet véget.

Ilyenkor nem érkezik érdemleges válasz az adott témakörre, csak agresszív és rosszindulatú reakciók, melyek a falkaszellem jegyében nyilvánulnak meg, vagyis a kérdező írhat bármilyen ütős érvet, mindenképp ő lesz a "buta és rossz" mások szemében, szinte egyöntetűen.


- Meg kellene találni az "arany középutat" tudomány, vallás & ezotéria között. Azt sem szeretem, ha valaki túlságosan, megszállottan/kirekesztően vallásos, vagy bedől a "pénzenergiát küldő" műsoroknak, ugyanakkor viszont nem értek egyet a "tudomány = élet", erőteljesen kritikus, túlforgató nézettel sem.


- Kellemetlenül hat rám, hogy "minden" a párkapcsolatok és sz*x körül forog, mondhatni, egészen nyílt jelleggel. Mintha divat lenne manapság túlragozni ezt a témakört. Tudom, hogy gyakran (mindig is) jelen volt a történelemben a maga látszatában, viszont az utóbbi évtizedekben egyértelműen elfajult a dolog, nem lehet nem észrevenni.


- Sajnos, nagyon sok, fontos tényezőt a divat határoz meg. Értem ezalatt például a sok ecsetfejű, szűk nadrágos, komolytalan jellemű "fiút", vagy éppen a felszínes, lájkvadász kirakatlányokat. A média káros hatása intenzíven jelen van.


- Sokan a nagyvárosokat részesítik előnyben, nemcsak munkalehetőség vagy boltok miatt, hanem egyszerűen kedvelik a zavaros, zajos (és egyébként büdös) közeget. Soha nem fogom megérteni véleményüket.


- Interneten divatszerű bizonyos oldalak tartalmát megosztani, lájkolni, viccesen kommentelni... Bizonyos esetekben akár meg is érteném, de legtöbbször olyan "butaság" megy, amelyet a net-divat generál.


- Gyakoribb jelenség lett (általánosságban) az okoskodás, kicsinyesség, fontoskodás. Jellemzőbb a türelmetlenség és a belső feszültség.


Fontos: Senki ne vegye sértésnek, kötekedésnek, vagy személyes ügynek az eddig leírtakat. Nem annak szántam, csak közöltem néhány, személyes észrevételt.


Előre is köszönöm a kedves válaszokat. :)


2017. jún. 24. 12:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%
Az internet semmilyen új viselkedésmintát nem hozott létre. Csak láthatóbbá tette, hogy hogyan viselkednek az emberek, főleg akkor, ha nincs túl nagy tétje a dolognak. Te is olyanok kérdéseit és válaszait olvasod itt, akikkel az életben szinte biztosan nem is találkoznál.
2017. jún. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

12:16

Megértem a véleményed, viszont ettől még úgy gondolom, hogy a modern kor (nem feltétlenül az internet, bár szerintem részben igen) igenis, változtatott bizonyos tényezőkön, és nem csak láthatóvá tette az eddig "rejtett" tulajdonságokat.

2017. jún. 24. 12:20
 3/30 anonim ***** válasza:
14%
Ok, és pontosan hogyan változtatott? Mennyi ismerettel rendelkezel arról, hogy száz évvel ezelőtt hogyan viselkedtek az emberek a hétköznapokban?
2017. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

12:25

Az emberek komolyabbak voltak akkoriban.

Utánanéztem ennek-annak, illetve az évek során (iskola, könyvek, tévé, internet, dédszülők) is kialakult nálam egy kép a régebbi időkről.

2017. jún. 24. 12:44
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Konkrét példákat nem írok, de a személyiséget eltorzította, a szociális készségek nem fejlődnek ki, és a névtelenségbe, arctalanságba burkolózva sokkal többet engednek meg maguknak az emberek, mint a személyes kapcsolataikban.
2017. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
5%
Ok, konkrétumok nélkül ez így teljesen komolytalan, úgyhogy megkapod a szokásos választ: Igen, teljesen igazad van mindenben. Mind ugyanannyira idegesít.
2017. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%
Kerdezo, tul komolyan veszed magad. Huzdd ki a karot a sggedbol es egybol vidamabb lesz neked a vilag!
2017. jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A "családi kapcsolatok" kategóriától mindig olyan ideges leszek, kb az van minden kérdésnél, amit az első pontban leírtál, szerencsétlen (12-14-16 éves) gyerekek segítséget várnak, mert pl otthon verik őket a szüleik, és csak azt kapják, hogy:

- örülj hogy egyáltalán vannak szüleid

- menj dolgozni (kortól, végzettségtől függetlenül)

- költözz el (szintén kortól és végzettségtől függetlenül)


"Kellemetlenül hat rám, hogy "minden" a párkapcsolatok és sz*x körül forog, mondhatni, egészen nyílt jelleggel. Mintha divat lenne manapság túlragozni ezt a témakört. Tudom, hogy gyakran (mindig is) jelen volt a történelemben a maga látszatában, viszont az utóbbi évtizedekben egyértelműen elfajult a dolog, nem lehet nem észrevenni."

Ezzel én is így vagyok, komolyan mondom, már kezdem elveszíteni az érdeklődésemet a szex iránt, mert mindenhonnan az folyik. Lehet, hogy csak én vagyok túl aszexuális vagy mi, de azért ENNYIRE nem érdekes a szex, főleg, hogy elvileg két ember privát ügye, senki másra nem tartozik :D

2017. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Legzavaróbbak? A bérkommentelők.


"Sokan a nagyvárosokat részesítik előnyben, nemcsak munkalehetőség vagy boltok miatt, hanem egyszerűen kedvelik a zavaros, zajos (és egyébként büdös) közeget. Soha nem fogom megérteni véleményüket."


Rendben, költözz a nincstelenségbe: falura.

(Más eset, ha oda születél, értesz a mezőgazdasághoz, állattartáshoz, és érdekel is.)

Engem se vonzanak a nagyvárosok, de a nincstelenség annyira se vonz.

2017. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Sajnos, nagyon sok, fontos tényezőt a divat határoz meg. Értem ezalatt például a sok ecsetfejű..."


A 80-as években szó szerint ugyanez volt. New Wave zene miatt ecsetfej, most mint retro divat visszatért ezek szerint.


Akkoriban nem létezett internet, de a rádió és a tévé épp így divatot generált.

2017. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!