Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy a legtöbb...

Miért van az hogy a legtöbb felnőttnek a gyermekkorában látott mesék a kedvencei és leginkább ezeket nézi ha nézi, de nekem az újak jobban tetszenek és vannak aktuális kedvenceim? Najó a dragpon ball az örök favorite, de nem a legnagyobb fav.

Figyelt kérdés
2017. jún. 28. 00:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocsi,de kikell javitanom, a Dragon Ball anime, es adom.

Egyebkent eleg egyszeru, hisz gyerekkorunkban jo volt az eletunk, nem volt semmi gondunk, boldogok voltunk es sok meset neztunk, ezaltal erre a kedves emlekre mindig igy gondolunk vissza.

Viszont nekem voltak olyan mesek is, amiket nem kedveltem annyira.

Igazabol en egesz sokaig neztem meg a Disneyt, bar manapsag nem sok mese ment rajta, de volt tobb kedvencem is pl Gravity Falls

Animebol, pedig ha arra is ertetted abbol meg tobb :)

2017. jún. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az anime a japán animációs film. amerikai és japán animációs filmből is készül minden korosztálynak mese, szal ugyan az. Az más dolog hogy ált az animáékben több a fantázia, a karakter fejlődés és valahogy a karakterekkel is könnyebb azonosulni. am nem értem magam, mert én pl nemrég néztem meg olyan meséket amik már vannak 10 évesek, de sosem láttam és ígyis épp ínnyira tudok rajongani értük mintha kicsikáént néztem volna. Pl a lilo és Stitchet nem láttam 2-3 évvel ezelöttig, de miután megnéztem, bevágtam a sorozatot és minden spin off részt is és akkora mániám volt hogy plüsst is vettem meg minden :D annyira tudok lelkesedni egyesekért, hogy akarok pl figurát, plüsst, vagy legot.
2017. jún. 28. 01:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem akik a minimaxon stb-n nőnek fel azok is ahhoz fognak inkább ragaszkodni amit gyerek fejjel néztek , mint ahhoz ami majd 20-30 év múlva lesz sláger a gyerekek körében. Felnőttként engem pl. már nem kötnek le, azok a rajzfilmek amik most divatosak és dől ki a tv-ből mint a csapból a víz.

Az én nagy kedvenceim voltak annak idején : Füles mackó, Nils Holgersson kalandjai a vadludakkal, Gumimacik, Kacsamesék, Csip Csup csodák.


Felnőttként viszont leköt/ött a Shrek, Verdák, Az elveszett kristály nyomában és a hasonló animációs mesék.

2017. jún. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és akkor engem miért kötnek le? énis 25 vagyok.
2017. jún. 28. 01:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Mert valószínűsítem jól van meg rajzolva, felépítve és megállja a helyét még évtizedek múlva is.


Megamant, Sonicot, 4-5 éve néztem rokon gyerekekkel, de semmire nem emlékszem az egészből :D

2017. jún. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sonic és megaman marha jó pedig :D
2017. jún. 28. 01:30
 7/11 anonim ***** válasza:
LOL :D
2017. jún. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb felnőtt beszűkült. Ha régen láttak valamit, akkor azt tartják jónak, mert akkor voltak gyerekek. Felnőttként pedig egyre kevésbé nyitottak a mesékre, mondván, hogy azok gyerekeknek valók. Ehhez jön még hozzá a "régenmindenjobbvót" feeling.
2017. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ez elég sokrétű dolog sztem.

1) azokhoz automatikusan jó érzés köt, nosztalgia, és felnőttkorában nem nézi vissza (én pl. a Gumimacikért voltam oda kicsiként, és aztán felnőttként belenéztem egy részbe... hát akkor döbbentem le, hogy ezt a gagyit néztem én gyerekként... pedig addig úgy élt bennem hogy a kedvenc mesesorozatom valaha... mondjuk más meséknél, pl. a klasszikus magyar Mézga család, Frakk, Mazsola stb.-nél nem éreztem azt, hogy ennyi év után ne lenne élvezhető)

2) a legtöbb felnőtt nem néz mesét, mert az gyerekeknek való... így nincs is tudomása új rajzfilmekről... ha meg belenéz egybe, és lát belőle nagyon max. 2 percet, nem tudja hova tenni, mert nem ismeri a kontextust, úgy meg nyilván uncsi meg szar

plusz nem is nagyon akarnak többet nézni, mert ma már tényleg kilószámra adják a tv-k a szar animációs filmeket / sorozatokat, amik übergagyi minőségűek és azért vannak leadva, mert olcsóbb volt hozzájuk megvenni a jogot. A másik meg az, hogy egyre agymosóbbak és butábbak a gyerekműsorok, főleg a kicsiknek készültek (kb. a Teletubbyk óta mélyzuhanás). Ha lát az ember pár ilyet, hajlamos azt hinni, hogy az összes modern ilyen, és nem néz.


Én mondjuk alapvetően imádom felnőttként is a meséket, szívesen is nézem őket. Van olyan kedvencem, ami gyerekkoromról maradt meg (előbb említett magyarokhoz jön még a Kérem a következőt!... külföldiből meg Flintstones, Sailor Moon, Bob és Bobek, Bari a nagyvárosban... illetve ha már egész estés, akkor Macskarisztokraták). De közben van csomó, ami késő tinikorom meg felnőttkorom kedvence... 22 éves voltam, amikor először láttam a Szépség és a szörnyeteget, de azóta is kedvenc pl. Meg a Macskafogót is ilyesmi koromban láttam először, talán jobb is, mert így tuti több poént megértettem, mintha kisebbként néztem volna. Meg Simpson-család, Bob Burgerfalodája... szóval vannak olyanok is, amiket nem gyerekkoromban láttam először.

2017. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Simpsons-t hogy lehet nem szeretni? Nagyon jó mese :) Amúgy a Mézgát ( és ezt úgy mondom hogy kb ez meg az indul a balterház címü film az egyetlen amit tartok valamire) késő tini koromban néztem először, és egy baromi jó mese. Sőt, több annál. Mintha az akkori korna és rendszernek a lehetőségeihez mérten, egy animációs sorozatba belesűrítettek volna minden humort és tehetséget. Nagyon élvezetes és imádom. De most a kedcvencem az a Dragon Ball Super, a Yokai Watch (természetesen japánul) és a Gumball :D meg még másik kedvenc, az a Star vs Evil Forces.: D


Toy Story-t is már felnőttként néztem meg, gyerekként nem jött be a trailere, meg a 3D-t annyira nem szerettem, de az egy fantasztikusan jó mese. Nagyon szeretem. Shrek inkább felnőtt mese, de azt is szeretem, ki ne szeretné? :)

2017. jún. 28. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!