Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne meg szabadulni...

Hogy lehetne meg szabadulni ettől a "dologtól"?

Figyelt kérdés

Hogy át veszed más fájdalmát...

Egyáltalán miért??? Akaratunkon kívül vagy hogy van ez?

Rohadt szar főleg ha az akit szeretsz és úgy kerülsz egyre lejjebb ahogy ő is hogy szenved..



2017. jún. 28. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Ebben mi a baj?

A szánalom az ha ez vkinek nem megy vagy csak részben.


Rövidebb neve: empátia

2017. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Gyakorlással természetesen tanulható, hogy ne érezz együtt másokkal, azaz ki tudod irtani magadból az empátiát.


Általános módszer: csak saját magaddal foglalkozz.


Ha valakivel történik valami rossz, akkor objektíven mérlegelj, hogy téged ez miben érint, milyen előnyöd, hátrányod lesz belőle.


Konkrét példa: meghal egy barátod anyja.

Ekkor a barátod szomorú lesz, tehát nem kéne keresni a társaságát, mert nem származik belőle előnyöd.

Várd meg amíg kiheveri és utána keresd a társaságát.

Persze, ahhoz hogy a barátod legyen, amíg gyászol addig sem szabad elhanyagolni teljesen.

2017. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mert nem tudsz segíteni neki azért...

2-es olyan nem tudok lenni, próbáltam bunkó lenni az sem ment.. engem csak az zavar hogy nem tudok segíteni rajtuk, hiába..bíznak bennem, hallgatom a gondjaik és fogalmam sincs mit kéne tennem..

2017. jún. 28. 23:19
 4/16 A kérdező kommentje:
mindenkinek magán kell segítenie szerintem, de ha így nézzük én sem tudok magamon :(
2017. jún. 28. 23:22
 5/16 anonim ***** válasza:

Értem a kérdésed, először is nem bunkónak kell lenned.

Egyszerűen nem szabad, hogy érzelmileg megérintsenek mások érzelmes dolgai, legyen az bármi.


Ha ennyit panaszkodnak valószínűleg semmi elvárásuk sincs, csak lelki szemetesládának használnak, ami egy elég szemét dolog tőlük.

Az ilyen embereket tönkre kell tenned!


Kik ők, hogy lelki szemetesládának, egy baleknak nézzenek, akinek rendszeresen elújságolják a szánalmas életük gondjait...

Ne hagyd magad, ébresztő!

2017. jún. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem csak a panasz, jól ki jövök velük én mindenkivel igazából ez a gond, szeretem őket és próbálok meg érteni mindenkit mert ez a legfontosabb szerintem alapból de így h mellé mi a francért érzem én át a helyzetük.. :'(
2017. jún. 28. 23:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezért nem merek már ismerkedni senkivel...
2017. jún. 28. 23:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem változik a hozzáállásod és továbbra is így állsz a "barátaidhoz", akkor ne várj változást, hiába írunk bármilyen tanácsot is...
2017. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az első pedig teljesen más, ugye szerelem..

rohadt szar álmodban is az ő szenvedését, közben a sajátod el törpül és úgy érzed egyre kevesebb marad belőled..

meg érezni azt ha baj történik vele igazából sehova nem lehet tenni ezt az érzést de borzasztó egyszerűen..

2017. jún. 28. 23:32
 10/16 A kérdező kommentje:
hát igyekszem változni ha ez a megoldás..
2017. jún. 28. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!