Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberiség nagyjából hány...

Ka.ka.o kérdése:

Az emberiség nagyjából hány százaléka művészlélek?

Figyelt kérdés
Művészlélek meghatározása: művészi hajlamú, érzelmileg fogékony, a köznapi dolgokkal kevéssé törődő lelkialkat. (forrás: magyar értelmező kéziszótár)

2017. júl. 1. 07:50
 1/4 anonim válasza:
9%
Kérdezi egy 14 éves Tumblr kislány
2017. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, és fiú, tumblr-m nincs:D Melléfogtál xd

De egyébként olyan mindegy, hogy ki kérdezi.


De pontosítanám a kérdésemet, mert valójában ez érdekel: Az emberiség ZSENI részének hány százaléka művészlélek? Vagy a művészlelkek hány százaléka zseni?


Csak úgy nagyjából xd Azért pontosítottam, mert szerintem, ha valaki tényleg jó művész, akkor az zseni is egyben (magas IQ).

2017. júl. 1. 08:31
 3/4 SirMoook ***** válasza:
76%

Ez annyira szubjektív. Ha csinálnál egy felmérést arról, hogy ki gondolja magát annak, akkor tele lenne olyan emberekkel akik instára "művészkednek" az alapján, hogy 'nahát, ez most tetszik' és kész, ők művészek. De akár a magamfajták is jönnének ezerrel, aki tagja a egy rajzos facebook csoportnak, és van négy jobb rajza, meg egy ami tetszett a töbségnek.

Ha arra gondolok, hogy ki az aki TÉNYLEG magasan műveli a dolgokat, akkor kábé a mentális zavarokkal kűzdő emberek jutnának eszembe először, (mondjuk az az autista srác aki egyszer elrepült Pest felett, és utána fejből csinált róla egy akkora rajzot, mint egy átlag szoba fala). Őket mondjuk egy 5-6%-ra tippelném. Aztán jönnének azok, akik milliókért adnak el kortárs mindenfélét két háromszög egy nagy négyzetben címmel (mondjuk egy 10%) Majd jönnek azok, akik kicsit "hétköznapiabbak" van mondjuk 50-60 alkotásuk. Vannal kiállításaik és elismerik őket (többé kevésbé) Mondjuk egy 15% És végül jön az akinek mondjuk Youtube csatornája van, vagy valami hasonló közösségi oldalon posztolgatja a műveit. Ez a legszélesebb réteg akár 30-35-re is tippelném. De akkor még nem beszéltünk a képregény készítőkről, a színészekről, a a zenészekről/énekesekről (legyen klasszikus, vagy modern) az artistákról/valamilyen táncot űzőkről (pl balett, tangó, hasonlók) fényképészekről, versfordítókról, könyvírókról, dekorációval/belső építészettel foglalkozókról, operatőrökről, és az utcai művészekről. Szóval kedves Kérdező ez egy jó összetett kérdés :) (De ez mind csak az én véleményem, és lehet kihagytam még pár dolgot (17/L))

2017. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki tényleg művészlélek, az sztem olyan 5-10%. De ennél több van, aki azt hiszi magáról, mert hisztériás és lusta dolgozni vagy tanulni meg nem érti meg anyu-apu, hogy neki ez meg az kell.
2017. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!