Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el sokan a...

Miért ítélik el sokan a melegfelvonulást?

Figyelt kérdés

Egyrészt azért sem értem, mert pl. én heteróként egyálltalán nem is értesülök a dologról, ha céltudatosan nem keresek rá... Max. annyit, hogy volt.

Másrészt gyakran érvelnek azzal, hogy a heterók sem szerveznek pride menetet, de én úgy gondolom, hogy nekik (nekünk) nem is lenne rá szükségü(n)k, hiszen nem egy szubkultúra a heteróság.

A melegeknek kevesebb joguk van mint nekünk, pl. Magyarországon nem házasodhatnak, nem fogadhatnak örökbe (vagy csak ügyeskedéssel, de nem nyíltan mint egy pár) ,nem kapnak adóengedményt együttélő házastársként, stb. De ami a legroszabb, hogy az utcán többnyire egymás kezét sem foghatják meg, ha nem akarnak előbb utóbb veszekedésbe keveredni.


Azt elismerem, hogy amit néhány LMBTQ+ emberke a felvonulásokon csinál az furcsa, pl. beöltöznek valami furcsa lénynek, stb. De szerintem ez még nem ok arra, hogy utáljuk a felvonulásokat, hiszen ha nem lennének lehet, hogy úgy állnának a melegekhez mint 100 évvel ezelőtt. Ráadásul erről sem értesül aki nem akar.



2017. júl. 4. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Én nem szeretnék értesülni róla de valahogy mindig megtalál, még a csapból is ez folyik. Pedig nem nézek soha utána. Én nem ítélek el senkit, csak egyszerűen zavar a felvonulásuk. Azért manapság sokkal-sokkal többen eltűrik őket mint régebben. Mindig arról van szó, hogy el kell fogadni őket, akkor nem tudom már, hogy konkrétan miért vonulnak fel.
2017. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
Azok a botrányok, amik a felvonulás körül vannak, pont nem az elfogadást segítik.
2017. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
Lassan már a heteróság is szubkultúra lesz, mert többen melegek mint aki nem.
2017. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
Mert egy undorító gusztustalan provokóció ami ott megy. Nagyon sok meleg is elítéli..
2017. júl. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy sok meleg is elítéli... De nem értem miért. Mi benne a provokáció?
2017. júl. 4. 14:46
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Én meleg vagyok,de szerintem semmi értelme sincs a felvonulásnak.Nyilván nem ítélem el,hisz én is az LMBTQ+-nak a tagja vagyok,de azt gondolom hogy sokkal többen elfogadnának minket ha megszűntetnék a Pride menetet.Homofóbok mindig is voltak,mindig is lesznek de szerintem kevesebben utálnának minket a vonulás nélkül.Szóval engem csak ezért zavar.
2017. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Mert nem ezzel fognak maguknak szimpátiát szerezni. Aki nem csípi őket az ezek után se fogja, viszont akinek nincs róluk külön véleménye az emiatt pont még megutálhatja őket.

Kötelező elintézni valónk volt ott, utazni kellett hozzá vonattal.

Nem elég, hogy korán keltünk, a vonat alapból már odafele is késett, a 3 órás alap menetideje mellett, fáradtak voltunk, mentünk volna már haza, de teljesen megbénult a közlekedés és így kb még két órát vártunk a vonatra.

2017. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Én nem a melegeket utálom, hanem a magamutogatást. Unokabátyám meleg és egy férfivel él. De nem vonul, nem lenget lila zászlót, és nem táncol tangában. Ilyen alapon felvonulhatnának, akik csak hátulról szeretik, vagy csak bőrszerelésben. A szexualitás magánügy, senkinek semmi köze hozzá. És a legtöbb embert nem is érdekli, hogy ki meleg, és ki hetero. Csak az orruk alá van dörgölve.
2017. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
41%
Nem a homoszexualitással van a baj, akkor is legalább ugyanennyien ki lennének akadva, ha heterók járkálnának bőrtangában és majdhogynem lesz.pnák egymást nyilvánosan.
2017. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
32%
Most akkor vonuljak fel mert heteró vagyok? Provokáljam a melegeket, mert ők "normálisak"? Gondolkozz el ezen egy kicsit és ébredj fel!
2017. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!