Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szebbek a barnák?

Miért szebbek a barnák?

Figyelt kérdés

Semmi önsajnálat, nem kell félreérteni!

Annyi lenne az én kérdésem, hogy miért van az, hogy a barna/fekete hajú lányok sokkal szebbek, mint egy szőke hajú lány? Annyit értek ez alatt, hogy gyorsabban barnulnak, kevesebb az anyajegyük. A hajuk, és a szemöldökük is sokkal szebb. Kisugárzásuk is annyival jobb. Arról meg ne beszéljünk, hogy minden 2. srácnak barna/fekete hajú barátnője van. Én szőkeként, meg mint a kórházi fal a színem. Mindenhol van anyajegyem. Szemöldököm meg nincsen, mivel alig látszik. A szememhez nem tudok semmit hasonlítani. A kisugárzásom meg rideg.

(Nem szeretnék senkit megsérteni ezzel)

14/L



2017. júl. 4. 19:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül persze azzal semmi gond nincs, ha neked a sötétebb haj tetszik jobban másokon, és magadon is az tetszene. Most még szerintem fiatal vagy hozzá, de 1-2 év múlva nyugodtan befestetheted a hajad, akár még a szemöldököd is, ha úgy jobban tetszel magadnak. :)
2017. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A fehér bőr szép, a szőke haj is az. Bár barátnőnek barna/fekete hajú kéne. :P

A sötétebb szőrzet azért előnyös mert így hangsúlyosabbak a szemöldökök és a szempillák.

2017. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem a fehérbőrűek a szebbek.
2017. júl. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem a vörös a befutó :D

Az igazi róka vörös.

2017. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 SirMoook ***** válasza:

Szia!

Barna vagyok, és ugyanez volt évekig a szőkékkel a problémám :D Hidd el nem tökéletes a szemöldököm (ha nem szedem, akkor nagyon durván néz ki..) a bőröm sápadt, hamar leégek, kicsik a szememim, meg a szám stb. A hajszín max változatossá tesz, de nem hordoz a szőke haj egy olyan gént ami felelős azért, hogy csúnya legyél, vagy ilyenek :D

2017. júl. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A szépség relatív.


Én pl. barna hajú vagyok, de nem tartom magam és a típusomat se szépnek. Nekem nem tetszik a barna bőrszín, csomó más embernek sem (én alapvetően télen sápadt vagyok, de szeretem, mert amikor már barnulnék, akkor már nem tetszem magamnak (de az igazi az a gyönyörű klasszikus elegáns alabástromfehér bőr lenne, a hidegebb beütésű). Anyajegy nem hajszínfüggő, nekem van egy csomó, pedig sötét a hajam. És azért van minden 2. srácnak ilyen barátnője, mert 1) több barna hajú nő létezik (ha természetes hajszíneket nézzük), és akkor óhatatlan többnek lesz párkapcsolata, 2) most épp az a divat (10 éve meg a szőke volt).


Én meg a világos hajúakat és rózsaszínes bőrűeket irigylem, mert nekik sokkal jobban meglátszik a hajukban az árnyékok miatt fonás vagy akármilyen különlegesebb frizura, sokkal jobban áll nekik a fekete, nekem jobban tetszenek a színek, amik nekik jobban állnak (a barna bőrűeknek sztem nem állnak jól a pasztellszínek, lágyabb világos színek, de még a barna hajú és világossárgás bőrűeknek sem... pl. világoslila, barackszín, világoskék, mentaszín, halványnarancs). Könnyebben megfogja a hajukat a hajfesték. Kevésbé látszanak a hajban az ősz hajszálak, és nem kell 30 szárazsampont kipróbálni, amíg talál egyet, ami megfizethető és természetesnek hat a hajában anélkül, hogy órákig kellene fésülgetni belőle a fehér port. Gyakran még szőrteleníteniük sem kell, mert szép szőkés szőröcskék nőnek, nem is olyan sűrűn, nekem meg kb. naponta kell(ene) borotválnom a lábam vagy 4naponta epilálni/gyantáztatni, annyira sötéten és sűrűn nő. Plusz mivel a szőkéknek (a természeteseknek) gyakran kék vagy zöld a szemük, azt is irigylem kicsit, mert sokkal könnyebben ki lehet emelni őket színekkel, mint az én barnámat.


De másnak meg más szempontjai vannak, és mást tart szépnek.

2017. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Mivel ennyire fiatalon még nem festhetem a hajam, ezért próbálom elfogadni így. A szemöldökömmel meg majd, kezdek valamit.

(UI: A vörösek tényleg szépek, főleg kék, vagy zöld szemmel)

2017. júl. 5. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!