Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálja ezt a nyugdíjas...

Miért csinálja ezt a nyugdíjasok többsége?

Figyelt kérdés
Elöljáróban leszögezném, hogy ez nem minden nyugdíjasra vonatkozik, mert vannak teljesen korrekt, empatikus, kedves öregek is, de miért van az, hogy a legtöbbjüknek kimondottan reggel 7-8 között kell felülniük a helyijáratra, megvető pillantásokat vetni az iskolások felé,majd gúnyosan megjegyezni, hogy nem tudtam, hogy ez iskolásjárat, végül rákezdeni, hogy bezzeg az én időmben.Délután 16-17 ugyanez, mikor a diákok mennek haza iskolából, mi pedig munkából a 30 utas közül 18 nyugdíjas, mert akkor kell boltba menni, 2 cekkert az ülésen utaztatni ( mert ugye az nem baj, ha ő odateszi a táskát az ülésre), meg facsemetéket utaztatni. Tudom nem áll jogomban senkinek megmondani, hogy mikor mit csináljon, de miért nincs bennük ennyi empátia, hogy elkerüljék a csúcsidőt, hogy kényelmesen utazhassanak mások( nekik is jobb lenne).
2017. júl. 7. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Neked aztán nem mindegy,hogy mikor utaznak ?! Semmi közöd hozzá,hogy ki mit mikor csinál !
2017. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Mert lehet,hogy akkor kell menni az orvoshoz vagy éppen akkor ér rá boltba menni,vagy fontos elintézni valója van. De ha még máskor is ráérne menni akkor sem szólhatsz bele !
2017. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, nekem is elegem van belőle. A sulimhoz a temető mellett visz a busz, reggel fél nyolckor tele van kiskapával, virággal, gereblyével utazó idősekkel a busz, és a nagy iskolatáskákra, a sok gyerekre vannak kiakadva. Könyörgöm, fél órát kellett volna várni még otthon, és akkor egy majdnem üres buszon utazhatott volna végig.


Engem egyszer fel is állítottak a helyemről. Azért ültem le, mert egy sportsérülés miatt rossz volt a térdem, a nadrág alatt szorítót viseltem. Nem hitték el, addig piszkáltak, míg felálltam. Szerintük aki 17 éves, annak sose lenne szabad ülni, mert a fiatalok mind makkegészségesek ugyebár.

2017. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem engednék őket ingyen utazni, akkor rögtön nem lenne probléma ezzel.
2017. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
82%

Nálunk mehetnének másik busszal is, de direkt, már csak azért is!


Remélem én nem ilyen megkeseredett vén majom leszek :D

Bár már most látszik a korosztályból, hogy ki lesz ilyen.

2017. júl. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk környéken piacnál ez van. Hétköznap a piac üres mert ugye az emberek dolgoznak és nincsenek nyugdíjasok! De minden szombaton, amikor dolgozó emberek mennének vásárolni, tele van piac nyugdíjasokkal. Nyugdíjasok állandóan csinálják nagy hiszti, sokáig kell várni a sorban. Állandóan fel lökik másik embert mert "sietnek". Arról nem is beszélve állandóan sajnáltatják magukat.
2017. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Nálunk az egyik útvonalon az egyetemi busz a temetőt érintve megy a kampuszra. És van troli, ami kifejezetten a temetőig megy direkt, nem megy ki az egyetemig, és a saját szememmel láttam, hogy a velem váró nénikék nem szálltak fel a temetőig menő trolira, hanem majd az egyetem felé induló, temetőt érintő buszra másztak fel (a temetőnél leszálltak...) persze egy halom egyetemistával együtt, aztán meg vergődtek, hogy sokan vagyunk, nem fér el a virág, összetörik, hogy rakják így fel a sírra.

Nem vagyok nyugdíjas szidó, de ez mondjuk felb-szott :D

2017. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
82%

"hogy a velem váró nénikék nem szálltak fel a temetőig menő trolira, hanem majd az egyetem felé induló, temetőt érintő buszra másztak fel"


Én nem tudom, hogy lehet valaki ekkora segg :D

2017. júl. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az első három hozzászólónak, akik azt vitatják van e közöm hozzá mikor utaznak, hozzátenném azért, hogy havi szinten majdnem 7000 Ft-t fizetek ki helyijárat bérletre, azért hogy nyomorogjak meg álljak a buszon, és megvető pillantásokat kapjak, amiért nem adom át a helyem, ők pedig ingyen utaznak, amivel nincs semmi baj, csak ilyen tekintetben lehetnének toleránsak. És nyilván van olyan akinek tényleg dolga van reggel( orvos, gyógyszertár), de szerintem a temetőbe meg piacra járkálás tudna várni egy órácskát. Többieknek köszönöm az értelmes hozzászólásokat!
2017. júl. 7. 12:13
 10/14 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Nekem is napi kedvenceim a mama tankos öregek.


Legutóbb is felszáll 4-6-os villamosra, és haláli nyugalommal megáll tankostul a villamos ajtajában. Senki se ki se be. Mikor egy fiatal lány rá szólt hogy legyen szíves bentebb menni, akkor vissza kiabált a néni hogy "NYUGHASS" mint valami kutyának. Komolyan mondom szívem szerint felrúgtam volna, akármennyire is öreg volt.


Másik típus aki meg se várja hogy leszállj, tolakodik ezerrel felfele. Majd amikor megpróbálod átverekedni magad rajtuk, hogy leszállhass, akkor jön a "BIZTOS EZ IS VIDÉKI" szöveg.


Vagy szintén napi szinten utazott a szomszéd néni is, mindig boldogan újságolta hogy utazik mert az Újpesti vásárcsarnokba vagy tököm tudja hol akciós most a répa.

2017. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!