Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket mennyire zavar párkapc...

Titeket mennyire zavar párkapcsolatban/barátságban, ha valaki nagyon sírós?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy miért (bár egyébként szerintem semmi komolyabb oka nincsen, egyszerűen csak ilyen vagyok), de nagyon könnyen elsírom magam és szinte bármi képes ezt a reakciót kiváltani belőlem. Ha valaki szándékosan vagy akaratlanul megbánt, felemeli a hangját és kiabál velem, akkor elsírom magamat még akkor is, ha az illető nem is rám haragszik, csak szimplán ideges....de ugyanez történik akkor is, ha pl. valaki nagyon megdicsér valami miatt, valamint nagyon könnyen elérzékenyülök meghittebb, szenvedélyes, érzelmekkel telített szituációkban illetve filmeken, reklámokon egyaránt. Valamint elég kritikus vagyok magammal szemben is, elég erősen munkálkodik a lelkiismeretem, a bűntudatom...ha tudom, hogy valami "rosszat" csináltam, elrontottam valamit vagy bármi olyasmit tettem, amivel pl. mást megbántottam vagy másnak bosszúságot okoztam, akkor is sírok...Ugyanakkor sokszor még én sem tudom pontosan megmondani, hogy mi az oka annak, hogy sírok.

Ezek általában teljesen váratlanul, hirtelen törnek ki belőlem, de ne egy hisztirohamot képzeljetek el, nem rendezek jelenetet vagy ilyesmi, csak szimplán elkezdek könnyezni, sírni. Ilyenkor nem érdekel, hogy éppen hol vagyok, kik vannak körülöttem, kik látnak, meglátszik-e a sminkemen stb., nem tudom visszatartani a könnyeimet, nem tudom megjátszani magamat és úgy érzem, hogy muszáj kiengednem magamból (bár már azért annyi fejlődtem, hogy hivatalos helyeken, ügyintézéskor visszafogom magam, de utána rögtön kitör belőlem). Kisírom magam, majd megnyugszom (az idő attól függ, hogy miről van szó...vannak témák, dolgok amiket nagyon megérintenek vagy ha valaki csúnyán bánik velem, megbánt azt is elég nehezen heverem ki). Ezt az emberek általában nem tudják hova tenni, akik már ismernek ők persze már megszokták, de ők sem értik és nem tudják, hogy mi történik. Én sem tudom ezt megmondani, egyszerűen csak borzasztóan érzelmes vagyok és nem bírom a nagy érzelmi töltettel rendelkező szituációkat. Ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy én mindent sírással próbálok elrendezni (vannak, akik szerint direkt csinálom...), meg lehet velem beszélni minden konfliktust, problémát stb., csak általában ezeket a beszélgetéseket sem bírok ki pityergés nélkül, de ettől függetlenül ugyanúgy komolyan veszem, odafigyelek, koncentrálok. 18/L

Szóval titeket ez nagyon zavarna vagy el tudnátok viselni?


2017. júl. 8. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Örülnék neki, hogy nem egy érzéketlen tuskót fogtam ki. Abszolút nem zavarna, ha tényleg nincs hisztis háttere:))

22/F

2017. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy vegtelenul erzo lelek lehehetsz. Van szived az biztos, az erzeseidet meg nem rejted a veka ala. Es biztos romantikusabb lelek vagy, meg nagyon egyutt elhetsz a vilaggal ami korulvesz. Nekem ez baromira bejon. Es szerintem menni is hogy megnyugtatgassam ha sirosabb, erzekenyebb parom lenne, vagy tudnek mit kezdeni egy ilyen leleklel. Szoval egyaltalan nem hatrany :)
2017. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon aranyos.

Persze ha az én párom lennél, én próbálnék az érzelmeiden alakítgatni (pszichológiában jártas vagyok), hogy a negatív érzelmekből fakadó sírás ne legyen olyan gyakori.

Én is eltudom magam sírni sok mindenen, zenén, át tudom jól élni az érzelmeket, de én ezt teljesen tudom irányítani. Az a nagy baj neked ezzel, hogy rengetegen nem tudják ezt kezelni, és ítélkeznek ez miatt, ezért hisztisnek tartanak, stb. Holott ez egy nagyon jó dolog. Én eltudnám viselni persze, nem zavarna.


Persze, vannak azért határok. Például azon nagyon javítani kéne, ha már sír olyan dolgokért, amit nem lát át teljesen. Például egy csöves megtámadna engem, akit szájbarúgnék, és ő azon sírna hogy szegény csöves, ezzel már probléma van.

2017. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha engem írtál volna le.

Hetente 1-2-szer sírok, míg másnál normálisan ez pár havonta fordul csak elő.

Hogy bántak veled gyerekkorodban? Rajtam mindig anyukám vezette le a feszültséget, gyakran meg is ütött, de a legjobban talán a labilis idegzeze késgített ki: ha jó napja volt, agyba-főbe dicsért, ha meg éplen nem volt jó hangulatban, órákig ecsetelte, milyen sz ar gyerek vagyok. Sohasem lehetett tudni, hogy az adott dologra mi lesz a reakciója.

Én pedig ahogy idősödtem, egyre érzékenyebb lettem. Veled is hasonló a helyzet?

2017. júl. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szerintem ez tök aranyos engem nem zavarna :)
2017. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Velem nem történt semmi olyasmi, amit az egyik válaszoló említett, ezért is írtam, hogy nem hinném, hogy bármi komolyabb oka lenne. Sosem bántottak otthon, nem vertek stb... Ez egyszerűen csak belőlem jön vagy nem tudom :)

2017. júl. 9. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!