Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előítéletes vagy a másik...

Előítéletes vagy a másik külseje alapján?

Figyelt kérdés

Még meg sem szólalt, neked elég, ha ránézel, és már kész a "diagnózisod"? (Most hagyjuk a koszos-büdös külsőt, az persze, hogy mindenkit taszít.)

Mennyre befolyásol a másik ember megítélésében a külseje?Csalódtál már kellemesen/ negatívan?



2017. júl. 9. 06:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Engem nem taszít a koszos büdös külső, ha tudom, olyanok az illető életkörülményei. De amúgy sem.

De most így végiggondolva, milyen külsejű ember az, ami taszít, meg nem tudnám mondani.

Inkább onnantól kezdve, legyen az bármilyen külsejű, ha látom, hogy flegma, mogorva, lekezelő, stb.

2017. júl. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Persze hogy előítéletes vagyok, és ez teljesen normális, segít az agynak információt szűrni.


De a tapasztalt ember természetesen nem ez alapján fog megítélni egy ember, ezzel csupán elő-ítél.

2017. júl. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Mindenki az! Ha még csak a mp tized részéig is, első benyomása mindenkinek van a külső alapján.


Sajnos nem árulok el nagy titkot, de az ilyen külsőségek alapján való előítélet az esetek 80%-ban beigazolódik.

A maradék 20% meg a kellemes csalódás.

2017. júl. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már csalódtam kellemesen. Volt egy bulldog képű munkatársam, ránézésre egy agresszív, tömeggyilkos, mészáros, pszichopata volt, akihez alig mertem szólni eleinte, aztán kiderült, hogy az egyik legnormálisabb fickó a világon, és már 20 éve nagyon jó barátom.
2017. júl. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkiben van egy egészséges szintű előítélet és a legtöbb ember alkalmazkodik is ehhez. Például olyanra gondolok, hogy ha üzleti tevékenységgel foglalkozok, akkor nem állítok oda egy céghez sortban és strandpapucsban, mert bizony a ruha teszi az embert. Én üzleti tevékenységgel foglalkozom amit rézben itthon végzek, részben kijárok helyekre, de arra felkészülök. Volt olyan, hogy valaki szombat délután csengetett be, mikor a párommal grilleztünk, és füst szagúan, ittasan mentem a kapuhoz. Mondanom sem kell, hogy a kuncsaftot akkor láttam utoljára, még én éreztem magam kellemetlenül, holott nem jogos egy ilyen helyzetben következtetést levonni.

Van viszont a már nem egészséges szintű ítélkezés, mint amilyen a sógornőm. Már rettentően idegesít, hogy amint meglát egy embert aki neki nem tetszik, vagy nem az ő ízlésének megfelelő, percek alatt mélyreható jellemrajzot készít a nemi identitásától kezdve az iskolázottságáig, mindent.

2017. júl. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem, mert én sem szeretem, ha engem elítélnek. Mindig classic rock-ot hallgattam, de soha nem hordtam az ehhez elvárt göncöket. Úgyhogy nem ítélkezem. Ugyanúgy közelítek a hülyére műtött cicababához, és a teletetovált motoroshoz. Keblemre mindkettőt, elmegyünk kávézni és megismerjük egymást.
2017. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Általában azok a kellemes csalódások, amikor valakit a teste miatt "ítélték el".

->mivel erről sok esetben nem tehetnek.

De ha valakit a ruhája alapján ítélek el (mert bizony mindnekinek vannak gondolatai az emberről első ránézésre, az elítélés elég durva szó erre, de ez most mellékes)-folytatódik a mondat eleje: azok általában beigazolódnak. Mivel a általában ezzel a saját stílusát is megmutatja, egy kicsit a jelleméből.

2017. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
velem is fordult már elő, hogy külseje miatt ítéltem el valakit, ember vagyok, nem tagadom....
2017. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én diagnosztizálok de odataszem, hogy mennyiszer csalódtam (kellemesen is)

Ezek után nem skatulyázom az illetőt hanem elfogadom, hogy mindenki változhat, főleg manapság.

2017. júl. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok, jókat írtatok!


"Van viszont a már nem egészséges szintű ítélkezés, mint amilyen a sógornőm. Már rettentően idegesít, hogy amint meglát egy embert aki neki nem tetszik, vagy nem az ő ízlésének megfelelő, percek alatt mélyreható jellemrajzot készít a nemi identitásától kezdve az iskolázottságáig, mindent."

Nagyon idegesítő embertípus, én is ismerek ilyet.


Kellemesen én is csalódtam már. Egy szőke, zöld szemű, csinos, olyan "hideg, flegma, lenéző szépség" kinézetű banki tisztviselőnő olyan kedvesen bánt velem (talán az egyik legnormálisabb volt közülük eddig), hogy máig emlegetem, mint pozitív példát.


Szerintem az a normális, mikor oké, kialakul bennünk egy kép látvány alapján a másikról, de engedjük ezt felülírni, és az előítéletet csak megtapasztalás után engedjük Ítéletté válni. Vagy még akkor se-szerintem ez az igazi bölcsesség- mert az ember változhat, lehet rossz napja, stb.

2017. júl. 9. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!