Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék egy kicsit...

Hogyan tudnék egy kicsit keményebb lenni lelkileg?

Figyelt kérdés

Világéletemben kedves, jószívű, segítőkész, és nagylelkű voltam. Cserébe mindeni át..szott, megalázott, kihasznált, és elhagyott. Kb. most lett ebből elegem.

Nem bűnöző akarok lenni, csak egy kicsit karakánabb, vagányabb, életrevalóbb. Nem tini vagyok, hanem 42 éves férfi. Mit tegyek? Hogyan kezdjek hozzá a változáshoz?



2017. júl. 17. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez az én problémám is ! 44/Nő
2017. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szarj le mindenkit szó szerint és legyél " Paraszt " ez kell a mai embereknek és mindjárt jobban fognak értékelni,hogy miért azt nem tudom !
2017. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, és köszönöm, de ez szembemegy minden logikával.
2017. júl. 17. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell "keménynek" lenned, csak ne legyél naív.

Lehetsz jószívű attól függetlenül, hogy odafigyelsz, hogy ne verjenek át.

Pl ha nagyobb értékű dolgot készülsz venni, akkor alaposan nézz át minden részletet, lehetőleg legyen ott veled egy barátod is, több szem többet lát alapon.

Meg kell tanulnod nemet mondani, mert ha tudják, hogy rád mindig számíthatnak (még akkor is, ha legszívesebben nemet mondanál, csak nem akarod őket megbántani), akkor könnyen kihasználhatnak az ismerőseid.

2017. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt sosem késő elsajátitani,én is aharmincas éveim közepén járok és folyamatosan tanulom ezeket a dolgokat.Pl.egy olyan személyt aki rászokott,hogy csak arra használ,hogy kiüresitse a lelkét,de egy alaptiszteletet nem tud megadni elkezdtem ignorálni.Ő keresne,de nem hagyom magam igy nem jelnetkezik,csak aha összefutunk kérdezget meg hiv,hogy menjek el hozzá.De rájöttem ilyen kapcsolatra nincs szükségem.

Fontos,hogy időben megtanulj reagálni a dolgokra,ha valami nem tetszik vagy sért.ha kijelölöd a saját határaidat akkor másik fél nem tud beljebb lépni,de neked felállitamni a korlátokat,hogy mi az amit tolerálsz és mi az amit a későbbiekben nem fogsz tolerálni.Ez nem azt jelenti,hogy nem lehetsz segitőkész másokkal,de mint mindenben ebben is a mértéktartásra kell figyelni és nem gond ha olykor nem tudsz valakinek segiteni,kölcsönadni vagy meghallgatni.

2017. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az életben mióta van logika ?
2017. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!