Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lenne rá lehetőség, hogy...

Ha lenne rá lehetőség, hogy az alvás igényét teljesen kiiktassák a szervezetedből mindenféle egészségkárosodás nélkül, belemennél?

Figyelt kérdés

Pro: rengeteg plusz idő

Kontra: az alvás kellemes érzéséről lemondani



2017. júl. 17. 21:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Belemennék, noha szeretek jókat aludni. A hobbijaimban elmerülni viszont még jobban szeretek, és a kreativitás faktorom általában éjjel szökik a legmagasabbra. Mindemellett egy szükséglet mínusz, ennyivel is szabadabb lennék. Ahogy Diogenész mondta: "Bárcsak az éhséget is elűzhetném üres hasam dörzsölgetésével."
2017. júl. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Van mar ilyen kiserlet es pont magyarorszagon probalkoznak ezzel. Ismerosom segedkezik a kutatasnal....de en speciel nem mennek bele. Gondolj bele ez olyan lenne mint ha nem kene enni tobbet. Az eddigi ertekrended tptal felborulna es az osszes foldi vagy nam foldi celod is atalakulna. Mi ertelme lenne? (Csak hogy egy peldaval eljek: dolgozol hogy ehess ....kevesebbet eszel hogy dolgozhass....nem eszel hogy dolgozhass....minek dolgozol? Hogy ehess?.....mellesleg ezt is mar sokan felboritottak magukban de remelem erted mire celzok ezzel.)
2017. júl. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

# 12


Talán jótékonyabb hatása lenne az emberre, mint gondolnád. Más célok lennének előtte, másra költené a pénzét, mondjuk önmegvalósításra. Ismered a Maslow-piramist?

2017. júl. 18. 01:28
 14/18 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Kérdező, ez nem feltétlen igaz. Jelenleg is sok olyan tevékenységet folytatunk, amire az ég világon semmi szüksége a szervezetnek, mégis megtesszük.
2017. júl. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Teljesen nem lenne jó, de jó lenne rövidíteni. Nekem magas az alvásigényem, és van egy pici fiam, akivel ez nem passzol. Jó lenne ha normális kategóriàra be lehetne állítani. Pl. 7 óra alvás után kipihenten êbrednék.
2017. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Erről álmodok már évek óta!


-Nem kell minden reggel harcot vívnom magammal 5 meg 6 órakor, hogy keljek fel, mert különben elkések

-Nem késnék el többé sehonnan sem

-Nem menne el hasztalanul a fél életem

-Bármikor tanulhatnék

-Bármikor dolgozhatnék, a legembertelenebb éjszakázásokat is bírnám, és hülyére keresném magam.

-nem lenne semmi akadálya hogy egy rajzot, vagy novellát akár 1-2 nap alatt befejezzek.

-nem aludnék be unalmas dolgokon


Ez tiszta haszon lenne!

2017. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"-nem lenne semmi akadálya hogy egy rajzot, vagy novellát akár 1-2 nap alatt befejezzek.

-nem aludnék be unalmas dolgokon "


Szerintem azért a kreativitásnak olykor kell egy reset gomb. Bármilyen éber legyen az ember, szellemileg simán ütközhet olyan akadályba, amit az információbőség okoz.


Ugyanígy az unalommal. Képtelenek lennénk elaludni tőle, de akkor mi történik? Szerintem az, ami most is sokunkkal: agyf**zt kapnánk tőle :D Azért az se kellemes.

2017. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem, imádok aludni :)
2017. aug. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!