Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vörös hajú fiúk?

Vörös hajú fiúk?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon kevés a vörös hajú fiú (természetes), de rá kell jöjjek, hogy a természetes vörös csajokból is nagyon kevés lenne.

Lehetséges, hogy a vörös hajúakon belül kevesebb a fiú mint a lány?


Amúgy én is vörös vagyok, 16/F



2017. júl. 18. 00:14
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem is nagyon láttam természetes vörös fiút :DDD
2017. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg nagyon kevesen vagyunk.... :D


Szóval akkor több a természetes vörös lány mint fiú?

2017. júl. 18. 16:50
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nagyjából 50-50 %-nak kellene lennie. A vörös hajért felelős gének nem nemi kromoszómán vannak. Habár meg kell jegyezni, a mechanizmus nem ismert minden részletében.


Igazán ismerni egy vöröset se ismerek (csak magamat), de látásból (szomszéd, évfolyamtárs, meg ilyenek)két lányt és három fiút ismerek. Szerintem nem feltétlen lehet megállapítani, ha valaki festett vörös, persze a nagy részét ki lehet szűrni. Az se egyértelmű, hol van a vörös határa. Valaki simán rámondja valamilyen hajszínre, amire én nem mondanám. Talán ha csak a gyerekeket kezdenéd figyelni, az jobb mintavételezés lenne (ott nincs festett). Csak hát így meg még kevesebb emberről van szó, szóval az meg azért rossz minta.

2017. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez az.... Ha csak a gyerekeket figyelem, akkor az nem lesz jó számadat, mert kevés van belőlük.... Főleg vörös hajú....


Nehéz megállapítni ezt a dolgot, mert kevesen vagyunk ahoz, hogy ki lehessen mondani az arányt.

2017. júl. 18. 21:07
 15/40 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, a vércsoportotok milyen, mert az enyém 0 RH-, ez a vörös hajúaknál elég gyakori vércsoport állítólag?
2017. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nekem is 0-ás a vércsoportom, de erről eddig még nem hallottam.... Nem biztos, hogy van összefüggés a vércsoport és a haj színe között, mert a szüleimnek is 0-ás és egyik sem vörös hajú. Persze ez nem kizáró ok
2017. júl. 18. 23:44
 17/40 anonim válasza:
100%

Én inkább fiúkat ismerek vörös hajjal, érdekes :D

Lányok gyakran festik vörösre a hajukat, és ha az illető fehér bőrű, sokszor nem is tűnik fel hogy ez most igazi-e vagy sem, talán ezért tűnik többnek.

Amúgy én még azt a zöld szem- vörös haj kombót nem láttam élőben :D Az összes vöröskének akit ismerek barna szeme van

2017. júl. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Külföldi fórumokon, cikkekben olvastam, hogy elég gyakori a 0 rh- vércsoport a vörs hajúak között.
2017. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Aha, értem 18-as...


17-es; igen a leggyakoribb a barna szem vöröseknél, a második "leggyakoribb" (marha ritka) a zöld szem - vörös haj, és a legeslegritkább a kék szem vörös haj, én így tudom

2017. júl. 19. 00:59
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Én ölni tudnék egy vörös srácért :D
2017. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!