Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell boldognak lenni?...

Hogyan kell boldognak lenni? Nekem nem megy.

Figyelt kérdés
25 éves leszek, és nem tudom eldönteni, mit kezdjek magammal. Úgy látom, hogy úgyis vagy szar munkám lesz, vagy szarul fogok keresni. A legtöbb munka egyébként is szar és alulfizetett. Itthon vagyok szinte egész nyáron, barátaim mind nyaralnak. Mindenkinek nézem, a fb-képeit, mindenki egzotikus helyekről jelentkezik be, és mindig azon gondolkodok, hogy ők most ezt maguknak fizetik-e, vagy a szüleik pénzén mennek.
2017. júl. 20. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt az energiát, amit arra fordítasz, hogy másokkal foglalkozol, vagy irigykedsz azt fordísd magadra.... lehet kicsit boldogabb leszel.
2017. júl. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

24 évesen én is itt tartok, nehogy azt hidd már hogy mindenkinek tökéletes. Mindenki toltoget Facebookra mindent ott mindenki nagyon boldog.


Pl ma is láttam egy postot amin a csak magának vett egy kocsit valóságban, de Facebookra már úgy töltötte fel mintha barátja vette volna neki. Valahogy nem tudom elhinni ezeket a dolgokat "mindenki sztár" "mindenki boldog" csak nekem egy rakás szar.

2017. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ezt csak mostanában találták ki az életről, hogy feltétlen szerepelnie kell benne a boldogságnak, pedig dehogy. Helyette lehetnének az emberek mondjuk hasznosak.
2017. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fészbúknak semmi köze a boldogsághoz. Ezt te is tudod, mert a kérdésedben tulajdonképpen az a bajod, hogy nincs pénzed.


Mondjuk, nem értem, hogy 25 évesen miért nem dolgozol?

2017. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha eldöntöd,hogy boldog leszel és nem azon rágódsz,hogy mennyi pénzed van(amíg persze tudsz enni és rendesen befizeti a számlákat stb..)illetve nem mások boldogságát irigyeled akkor neked is menni fog.
2017. júl. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért nem dolgozom, mert nem vagyok rászorulva. Tudom, hogy nagyképűen hangzik, tudom, hogy elrontották a nevelésem, de maguk a szüleim mondják, hogy én egy call centees munkára ne menjek el, mert nem ér annyit (azért írtam épp azt, mert jelenleg a nyelvtudásom az egyetlen szakértelmem, amit áruba tudok bocsátani. Két nyelvből van felsőfokúm, de ez is csak kb majommunkákra elég). Úgy élünk, hogy megvan arra a lehetőségem, hogy egy ideig itthon legyek, és gondolkozzam, hogy merre tovább. A probléma az, hogy ez már régóta megy, és még mindig állandóan szorongok, és nem találok magamra. Abba, hogy hogy jutottam ide, nem akarok igazán belemenni. Van egy diplomám, amit belső kényszerből választottam és csináltam végig, de utálom, és nem akarok vele elhelyezkedni. Én kb most tartok ott, mint más a kamaszkora közepe felé. Félek bármerre elindulni, mert attól tartok, nem lesz elég jó. Barátnőm nincs, élményeim nincsenek. És életkedvem sem. Valamiért beleragadtam a tehetetlenségbe, és nem jöttem ki belőle. Remek képességeim vannak, jó eredménnyel végeztem az egyetemen, előtte meg az osztály egyik legjobb tanulója voltam. Bármire képes lennék. Csak épp állandóan boldogtalan vagyok, és úgy érzem, senkit nem érdeklek igazán.
2017. júl. 21. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor mégis milyen munkát szeretnél végezni?Úgy látom,hogy büdös a munka és inkább otthon maradsz,hogy el tartsanak.Amúgy meg,ha annyi pénzetek van,hogy el tartanak stb,akkor nem értem miért nem tudsz te is nyaralgatni.
2017. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mert minél kevésbé akarok a szüleimen élősködni, azért. Pont azért ódzkodtam attól egyébként, hogy ezeket leírjam, mert a sok képmutató proli ilyenkor kapva kap az alkalmon, hogy jól elmondhassa, hogy nekem ezekszerintbüdösamunka, de bezzeg ők. Mindenki annyira keresi az alkalmat, hogy különbnek érezhesse magát a másiknál :)


Árnyaltabb kissé a kép. Tanulni szeretnék, mert abban vagyok a legjobb, hogy utána képességeimhez méltó munkát szerezzek. Ez ott siklott ki, hogy gimi után elégge besokalltam lelkileg, pszichológushoz kellett járnom, majd egy hozzám nem illő szakot választottam csak azért, mert itthon féltek, hogy így fogok maradni. Rossz döntés volt, jobb lett volna várni, mint keresztülrugdosni magam egy rossz választáson. Nem élvezem egyébként ezt az állapotot, nem véletlen, hogy ezt a kérdést kiírtam. Gyakran van egész nap sírhatnékom, és ha megnézem, hogy nálam fiatalabbak már mennyivel előrébbtartanak, legszívesebben leugranék egy hídról. Pont azért nem megy a választás, mert látom, hogy milyen erős a verseny. Ebben a generációban már egyáltalán nem nagy kunszt, ha valaki beszél nyelveket, vagy külföldön szerzett diplomát.

2017. júl. 21. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!