Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek edzőterembe menni, volt...

Félek edzőterembe menni, volt aki hasonlóképpen érzett, de mégis rávette magát?

Figyelt kérdés

Annyi vizsgán és akadállyal, stresszel küzdöttem meg az életben, de valahogy sosem voltam még elég bátor elmenni egy edzőterembe.. (pedig szeretnék)


Előzményként csak annyit: fiatalabb koromban (8-17) mindig piszkáltak, kikezdtek és emiatt frusztráltnak érzem emberek között, feltételezéseim szerint ilyen helyeken (pl. szórakozóhelyeken és edzőtermekban azok az emberek vannak akik még attól sem félnek, hogy nyíltan megjegyzéseket tegyenek elég barátságtalan módon)


Jó introvertált vagyok, de egyetemen tanultam már, céges munkahelyen is volt már. De egyik helyen se kezdtek ki olyan undorító módokon, mint a vidéki műveletlen emberek nagy része (ahogy viselkedtek) és persze tisztelet a kivételnek. Nem általánosításként. De összességében a mai napig ''sikeresen'' távoltartottak ettől..


Ti hogyan vettétek rá magatokat? Milyenek voltak az első napok? Vagy tévhiedelem az a fejemben alkototott képet illeti?


2017. júl. 21. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is így éreztem. Végül egy barátommal lementünk.

Hidd el senki se azért megy oda hogy kötekedjen. Ha valaki hozzád szól az csak pozitív dolog lesz. Az emberek rendesek és segítőkészek általában. Aki meg nem az az is csendben marad, elvégzi a napi edzést úgy hogy mást ne zavarjon és megy haza.

2017. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Blackfun válasza:

Három különböző terembe jártam eddig, egyik helyen sem szóltak meg. A legelső alkalom kicsit "idegen" érzés volt és furcsán éreztem magam, az volt a segítség, hogy egyik ismerősömmel mentem el. Az évek alatt ez már teljesen megváltozott, határozottan megyek, szívesen csinálom és tudom mit csinálok.

Ha egyedül nagyon félsz ettől, próbáld meg valamelyik barátodat rávenni, hogy menjetek együtt, vagy keress egy jó edzőt, gyorsabban akklimatizálódsz.

2017. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menjél nyugodtan,hiszen mindenki azért jár oda,hogy odafigyeljen az egészségére, és nem utolsósorban a stresszt is jól levezetik.
2017. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik ex kollégámat az asszony küldte edzőterembe.

Még én se jártam, egyszerűen, mert nem vagyok izompacsirta, ill. nincs pénzem bérletre. Továbbá jó edzésterv, edző híján az otthonii súlyzóimmal is el tudok szakítani valamit a karomban...

2017. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze van ez így én azt mondom hogy ne figyelj rá én sem szoktam rá válaszolni...az ilyesmire...én kisebb termeket szoktam keresni mert ott nincsenek annyian és ő kevesebb az ilyen ember is...ebből a fajtából illetve...az első napom jó volt max 10 ember volt egy eléggé nagy terembe és ő nem szóltak hozzám volt edző lehetett segítséget kérni díjfizetéséllenében.
2017. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is sok ideig féltem ezektől, aztán elkezdtem olvasgatni egy anonymus oldalon ezzel kapcsolatban és nagyon megjött a kedvem.

Ilyen vékonynak lenni a legizgalmasabb része a gyúrásnak, mert olyan sokat tud fejlődni a tested rövid idő alatt, hogy elképesztő.

Viszont az lenne a legjobb, ha lenne valaki aki segít neked. Nekem azért volt kellemetlen az első pár nap, mert nagyon kicsi a hely és könnyen zsúfolt lesz.

2017. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a bíztató kommenteket!


én is először délelőtt 10 és délután 1 között tervezek menni, és nem hétvégén..


ti másoktól lestétek el kb, hogy hogy használják a gépeket? (ami nem nyilvánvaló)


(sajnos imserősöm nincs) úgyhogy egyedül fogok menni...


Van olyan dolog amit mindeképpen vinni kell magunkkal, hogy ne szóljanak? (pl. törölközőt tervezek vinni, illetve egy váltóruhát) de van még valami amit illik tudni?



Illetve melyik edzőterembe érdemes menni? Legyen inkább egy közeli? vagy egy nyugis távoli?

2017. júl. 21. 15:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Sosem tapasztaltam még olyat, hogy bárki beszólna. Általában rendesek az emberek, lehet tőlük kérdezni, főleg a nagyobbaktól (tőlük érdemes). Törölköző, váltóruha, edzőcipő (nem papucs) plusz víz. Ez alap, nekem van még övem, csuklóbandázsom, felhúzóhevederem, kesztyűm és fejkendőm. A nagyon szerencsétlen emberek (akiket kerülsz) egyébként max pár hetet járnak edzőterembe, aztán kitartás hiányában lemorzsolódnak, így nem fogsz velük találkozni. Menj csak, nem lesz baj. Először olvasd el azért a Sárga kapszula c. könyvet (~100 oldal), hogy képben legyél.
2017. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!