Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt hogy lehetne meghálálni?

Ezt hogy lehetne meghálálni?

Figyelt kérdés

A családi életemről annyit kell tudni, hogy volt egy alkoholista férjem, aki ütött-vert engem, a kislányom és tönkretette az egész családom életét.


Egyszer az történt, hogy az utcán golyózott be és kezdett el verni. Kihalt környéken voltunk. Viszont arra járt egy kollégám.

Leszedte rólam, és első kézből maga mögé húzta a lányomat.

Engem nem tudott, de legalább nem tudott már olyan keményen verni.

Mikor ő ezt felfogta, akkor az illető kollégámnak behúzott egy óriási nagyot. Ekkorát még én sem kaptam tőle soha.

Aztán ő csak mosolygott egyet csupa véres arccal, és hasba rúgta, de nagyon.

Mikor elterült, ráállt a bokáira, és üvöltött vele, hogy kérjen tőlem bocsánatot (nem tört el, elég profi küzdősportban, tudja, hol a határ). Igen, életem legszebb perce volt, hogy végre tudja, milyen érzés.

Kérdezte tőlem, hogy mit szeretnék. Kaptam az alkalmon, nem is bátorság miatt, hanem a lányom miatt, és mondtam, hogy azt, hogy takarodjon az életünkből.

Ez az ember aztán hazakísért minket, és megvárta, míg összecuccol és elhúz.

Nem volt épp zökkenőmentes, de én is összeszedtem magam kicsit, és sikerült végül is kipaterolni.

De itt még nem ér véget.

Ez a férfi felajánlotta, hogy minden ellenszolgáltatás nélkül velünk marad, míg véget nem ér az ügy.

Még azt sem volt hajlandó elfogadni, hogy akkor legalább főzök neki, nem, hajthatatlanul beszállt a rezsibe és segített főzni, sőt, a férjem által tönkretett dolgokból vett nekünk újat.


És nem is magam miatt, de a lányom életét gyökeresen megváltoztatta ez az ember, és nekem ő az első. A gyávaságom miatt nem léptem, általa pedig lehetőséget kaptam rá.

Nem, nem azért tette, mert velem akar lenni, ugyanis meleg.

Mikor nem voltam otthon, mert dolgoztam, akkor ő vigyázott a kicsimre, ő segített neki tanulni, ő etette, ő virrasztott mellette, ha beteg volt.


Ő ugye nem váltott műszakban dolgozik, a cég informatikusait vezeti.



Elég abszurd, tudom. Én sem hiszem el, mi történik velem. De ez az ember megmentette a lányomat, megmentett engem, mert már nem bírtam volna sokáig.

És nem tudom, hogy mi ilyenkor a helyes.


Amúgy mindenkivel ilyen ő. Mármint minden cselekedetét az hajtja, hogy másokon segítsen. Rengeteget önkéntes munkát vállal, egy gyermekrák-alapítványt támogat rendszeresen nagyobb összeggel.

Tehát igazi mintaember számomra, és ha lehetne, büszke lennék rá, hogy ő neveli a lányomat.


Nem, nem hazudtam a kérdésben. Segítségre van szükségem, mert ha ezt nem hálálom meg neki, amíg élek, kínozni fog a bűntudat.


2017. júl. 22. 14:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Ui.:

Azért ebbe a kategóriába tettem, mert az lényegtelen, hogy munkatársam.

2017. júl. 22. 14:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudod meghálálni, hogy a benned levő meghálálási kényszert törlöd. Az ember nem azért tesz jót, mert hálát vár, hanem azért mert ezt tartja erkölcsileg követendőnek. Viselkedj vele tisztességesen, ne akaszkodj rá, ne tolakodj, ne éreztesd vele, hogy hálás vagy. Ha ezt a hála érzést nem törlöd ki magadból, akkor idővel ez annyira fog frusztrálni, hogy az egész dolog az ellenkezőjére fordul és "jótevődet" megutálod (tapasztalat).
2017. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az angyaloknak nem kell hála, elég ha örömöt adhat.
2017. júl. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Respect.

Őszintén szólva szinte hihetetlen hogy létezik ilyen ember. Légy hálás és értékeld az önzetlenségét de szerintem se vidd túlzásba ezt a hálálkodás dolgot mert akkor egy idő után ahogy előttem is írták elkezded kényelmetlennek érezni az a személyt aki segített rajtad, örülj mutasd meg neki hogy örülsz hogy segített rajtad és hogy boldog vagy neki hála, az önzetlen emberek számára ez az egyik legjobb jutalom szerintem.

2017. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyem meg a szívét. :)

Ma volt a születésnapja és vittem neki csokit.

Mikor megöleltem, elpityeredett picit. :)

2017. júl. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!