Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek azokról az emberekről, akik isznak, és a részegségről?

Figyelt kérdés

Akik alkalmanként isznak, de nem részegednek le, tehát direkt figyelnek a mennyiségre, és az a cél, hogy az önuralmukat ne veszítsék el.


És a másik csoport, akik részegre isszák magukat, és az a céljuk, hogy jól berúgjanak.


Elítéled őket?


2017. júl. 22. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
16-18 évesen belefér néha az ereszdelahajam, de felnőttként gáz. Mértékkel lehet inni. Szerintem a 60 év feletti férfiak döntő többsége masszív alkoholista. 22/F
2017. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

AZ ivással önmagában nincs semmi bajom, bizonyos alkalmakkor teljesen normális, vagy egy randin egy-egy pohár bor még fel is old.

Viszont azok, akik hányásig, meg emlékezetkiesésig isznak szerintem már undorító. Főleg, ha nem csak ritka alkalmakkor, hanem ez a program minden hévégére.

1 évig én is voltam egy ilyen társaságban, szóval tudom, miről beszélek. Én is ittam, de azért nem olyan mértékben, mint ők, és hát elég rossz volt végignézni. ahogy fokozatosan szétpiálják magukat, és elvesztik minden gátlásukat nő létükre. Pont emiatt romlott meg a kapcsolatom is velük.

2017. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Az alkalmi, mérsékelt alkoholfogyasztásnak nincsenek különösebben komoly egészségügyi vagy társadalmi következményei, így semmilyen problémát nem látok benne.


Önmagában azzal sincsen baj, aki rendszeresen vagy alkalmilag részegre issza magát, hiszen az ő teste és az ő élete. A probléma ott kezdődik, ha ez a szokása másokra is hatással van. Pl. ha emiatt megbetegszik vagy munkanélkülivé válik, azzal anyagi teherré válik a társadalom számára, hiszen a társadalombiztosításon keresztül mások fognak fizetni a gyógykezeléséért vagy a segélyért, amit kap. További probléma, ha emiatt közlekedési balesetet okoz vagy verekedést provokál, ami mások számára anyagi kárt, fizikai sérülést és súlyos esetben akár halált is okozhat. Emellett ha családja és főleg ha gyerekei vannak, akkor ez a szokása rájuk is negatív hatással lehet az elhanyagolástól kezdve egészen a családon belüli erőszakig.


Összességében tehát ha valaki rendszeresen lerészegedik, de közben teljesen egyedülálló, a szokása ellenére el tudja látni magát minden tekintetben, saját maga fizeti az egészségbiztosítását és kizárólag magánrendelést/kórházt vesz igénybe, ha szüksége van rá, soha nem okoz balesetet vagy támad rá senkire, akkor én pusztán azért, mert alkoholizál, nem ítélem el.


Sajnos viszont általában nem ez a helyzet. Azok, akiknek alkoholproblémái vannak, jellemzően valamilyen módon negatív hatással lesznek a szűkebb és tágabb környezetükre. Minimum azzal, hogy az egészségügyi kezelésük sokkal többe fog kerülni annál, mint amennyit az általuk befizetett tb valóban fedezne.

2017. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb felnőtt ember szokott alkoholt inni. Én is szoktam és szeretem is. És amikor iszom, az a célom, hogy "részeg" legyek (nem annyira, hogy hányjak, hanem hogy érezzem a hatását). Szóval semmi rossz véleményem nincs erről.


Szerintem akkor van baj, ha valaki rendszeresen olyan részegre issza magát, hogy besz**ik, bepisál, hány... Abban fogalmam sincs, mi lehet a jó, én utálok rosszul lenni. Mondjuk személyesen ilyen embert nem ismerek, úgyhogy innentől kezdve nem is érdekel. Felőlem aztán csinálhatják.

2017. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Természetesen nem egy nagy előny,ha valaki iszákos.

Alkalmanként szinte mindenki iszogat valamennyit valamikor,ebben semmi rossz nincs.

Ha valaki erősebben hajlamos az ivásra,rendszeres ivásra,talán olykor olykor a részegségre,annál sem biztos,hogy elítélendő minden esetben,ugyanis vannak genetikából adódóan gyengébb idegzetű szorongós emberek,akik sajnos többször nyúlnak a piához.

Egyébként rengeteg Mo.-on az alkoholfogyasztás.

Én azokat a piás embereket ítélem el,akik e mellett koszosak,fogatlanok,igénytelenek,büdös retkes a környezetük,nem dolgoznak,vagy ócska minőségben dolgoznak,vagy például ittasan vezetnek,hangoskodnak,szemétkednek a másik emberrel,meg ilyesmi.

2017. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát amennyitől nem csinálsz őrültségeket,addig ok.

Pl megiszol napi 3-4sört,és nem érzed,azt hogy több kell,hogy jó legyen a kedved,vagy hogy 4kézlábra idd magad addig OK!

2017. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az 1. csoporttal nincs bajom, ők a kulturált ivók, akik remélhetőleg a minőségre is figyelnem (no Malaga Valaga kaliberű bort isznak).

A 2. csoport: van, akinek nincs célja, és bárki bármit tesz/tenne érte, nem érne el célt vele. Neki ez a "célja", akkor tegye, de NE b×son mást.

Ha látszik rajta, hogy lenne esze másmilyen életet élni, akkor haragudnék rá, hogy elb×a az életét, más esetben nem.

2017. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Saját életével mindenki azt tesz amit akar. Engem nem zavarnak.
2017. júl. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a normális mértékű ivással semmi baj, én is szeretem bizonyos italok ízét.

A lerészegedést viszont elítélem és nem tudom megérteni, hogy mi a jó benne. Rosszul vagy tőle, elveszíted a kontrollt, és összességében csak arra fogsz emlékezni, hogy milyen rosszul voltál utána, arra hogy milyen jót szórakoztál nem.

2018. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!