Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hűtsem le a haragom...

Hogyan hűtsem le a haragom ezzel szemben?

Figyelt kérdés
Az én iskolámban minden órán termet cserélnek a tanulók, viszont az ülésrend kimondatlanul is megmarad (ezt kialakítottuk már magunkközt, kinek a maga igényei szerint összeegyeztetve a többiekével). Na most ha csapatmunka van általában (lassan két éve) ülés alapján mindig úgyan azt a két lányt kapom. Csak hogy tisztább legyen, ülés alapján ők vannak mögöttem, hátrafordulok a padtársammal együtt és kész a négytagú csapat. Szép és jó, de azok a lányok elképesztően szendék. Elfogadom, mind mások vagyunk... de már nem bírom. Én megadom a lehetőséget, az időt, kezdeményezek is, de utálom hogy a társammal tökölünk a feladatonk míg ők jól elvannak. Kikérem a véleményüket, kínos csend. Ötleteket kérek és SEMMI, egyszerűen nem tudok velük kommunikálni és borzalmasan alássák így a csapatot, mert négy helyen ketten dolgozunk úgy nagy általánosságba. Egyra mélyebb érzéseim vannak a szendeséggel kapcsolatban, míg ezelőtt elnéző voltam most egyenesen irritál... Félek hogy a legközelebbi csapatmunka során túlfeszűl bennem a húr. Veletek volt már ilyen? Titeket is irritál? Hogyan kezeltétek?

2017. júl. 24. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nézd meg, mi a szende szó jelentése - mert enmaz, amit te gondoldsz.


Másodszor ha nem tetszik valami, akkor velük beszéld meg, és ne itt siránkozz.

2017. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"(szen-d-e) mn. tt. szendét. Jelen korunkban alkotott szó, s am. szelíd, gyermekies, engedékeny, gyöngédeden szerény magaviseletű, vagy kedélyű. Leginkáb., gyermekek és fiatalabb nők jelzésére használtatik. Szende fiú, szende kis lány. Ez újab., alkatu szó alkalmasint a szender, szendereg köz ismeretű szóktól vonatott el, mennyiben a szendének csendes, szelíd külseje, a szendergőéhez hasonló, s fogalmi öszveköttetésben van vele az alamár, alangyár, azaz aluszékony, alvóhoz hasonló, magát meghuzó ember; mi szerént a szende oly viszonyban áll az alamárhoz, alangyárhoz, mint a szendergő az alvóhoz. V. ö. SZENDER."

Ez a leírás tökéletesen jellemző rájuk, a szende a megfelelő kifejezés. Te peddig mint válaszoló, értelmetlen kioktatás nélkül megpróbálhatnál valami válasszal is előállni, vagy ha az épp nincs, ne válaszolni.

2017. júl. 24. 10:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak veled szendék. Magukkal szemben vagányak. Nem tudsz mit tenni, viseldd el, h a szendesegukkel kikozositeek.
2017. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!