Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki árvaházban,...

Van itt olyan, aki árvaházban, vagy nevelőszülőknél töltötte a gyermekkorát? Mit gondoltok, ez mennyire hatott a személyiségetekre, a jellemetekre, illetve a jövőtökre?

Figyelt kérdés

2017. júl. 24. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Magyarországon nincsenek árvaházak!
2017. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor szociális otthon, gyermekotthon, valami bizonyára van..:)
2017. júl. 24. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerinted mennyire hat valakinek a személyiségére, fejlődésére, jellemére egy lakásotthonban vagy nevelőszülőnél felnőni, a vér szerinti családja nélkül?

Mert szerintem nagyon meghatározó szerepe van.

2017. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem is kedves utolsó!

De ezzel nem válaszoltál a kérdesemre, mert nem az érdekelt, hogy meghatározó volt-e (ami magától értetődik), hanem hogy hogy ez hogyan mutatkozik meg a későbbiekben..milyen ember lett belőlük..stb.

2017. júl. 25. 19:30
 5/6 anonim válasza:
Én nevelő szülőknél nőttem fel.. Másnak mondanám magam mint a mai emberek.. Mondjuk elég érett gondolkodásom van,nem jártam el bulizgatni,semmilyen diszkóba. Érettebb voltam a koromhoz képest,ezt mondták is elég sokan,mintha egy felnőttel beszélgetnének.. Most 20 éves vagyok,jó munkahelyem van,vettünk házat a párommal.. Jól alakult az életem,a múlt ellenére is.. :) 20L
2017. szept. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

17 éves vagyok, 7 éve nevelőszülőknél.

A "szüleim" alkoholisták voltak, "anyám" gyógyszerfüggő is. Szegények voltunk. Még tenni sem akartak ellene.


2 2,5 hónapig gyermekotthon. Nem volt szörnyű, de ne is szerettem.


A nevelőszüleim a úgy nevelnek, mint a saját gyerekeiket.

Mindig figyelnek a jegyeimre, egyek eleget, a barátaimra is(nehogy elkallódójak). Vigyáznak rám, mindet megkapok, szeretem őket.


A jövőmre mennyire hatott? Nagyon. Ha a szüleim élnének még biztosan egy terhes anyuka lennék valami idős pasitól és megelégednék a helyzetemmel.

A nevelőszüleim, viszont elérték, hogy akarjak valamit az élettől, többet akarjak.


A terveim között a föiskola is szerepel. :) saját ház, munka, nevelőszülő leszek.


Szóval igen. Megkaptam a sült galambom.

2019. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!