Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 23 éves férfi vagyok 1éves...

23 éves férfi vagyok 1éves korom óta nevelőszülőknél élek. Szeretnék információt szerezni az igaziszűleimről. Hová érdemes ezügyben fordulni?

Figyelt kérdés

Annyi információm van eddig, hogy hol születtem, anyám neve,

anyám Budapesten a 8. Kerületben is lakott és nem az igazi apámról kaptam a nevemet. Van valami lehetőség ennyi információbol nekikezdeni vagy esélytelen ,hogy ennél többet megtudjak róluk?


2015. aug. 24. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2015. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az alábbi két link segíthet neked:

[link]

[link]

2015. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Valoszinu csalodnal ... biztosan ezt akarod?
2015. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

Érdemes a családodnál kezdeni. Tőlük megtudni, milyen intermediánon át kaptak meg téged, és ott folytatni.


Én 22 vagyok és nő és engem sem a biológiai apám nevelt.Tudod, nem az az igazi szülő, akinek a vére vagy. Az "igazi" apámat olyannyira nem érdekeltem, hogy arról sem tudtam, amikor meghalt. Lemondott rólam, nem kért belőlem, de ezzel lehetőséget kaptam egy klassz családra, akikre számíthatok. Hogy ki az igazi apám? Az, akihez biológiailag nincs sok közöm, de apának hívom, aki segít bármiben, aki értem jönne a világ végére is, ha felhívnám azzal, hogy félek. Az, aki ott volt anyu mellett kiskölök koromtól. Biztosan tudni akarod, kik a biológiai szüleid? ha 22 éve nem kerestek, biztosan keresni akard őket? Látni akarod, kik azok, akik 22 éve aláírták, hogy nincs többé hozzád közük?

2015. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, ahogy az egyik válaszban be is linkelték, a gyámhatósághoz. Arra viszont felkészülhetsz, hogy jó sansszal az apaság nem lett tisztázva anno, úgyhogy a vér szerinti apád adatait ők sem tudják. (az ultrakínos az, ha az derül ki, hogy az ember anyja meg már nem él, mert ezzel tényleg 0-ra csökken az esély, hogy valaha is megtudja, ki az apja.)
2015. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."


Kidobtak, nem kellettel es soha sem kerestek. Hajra, keresd csak meg Oket ... biztos most tart karokkal fognak varni.

2015. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6, kicsit eltájolódtál, a Kérdező 23 és nem 13 éves... ne akard már jobban tudni helyette, hogy ő mit miért akar... (kevés a valószínűsége, hogy azt várja, hogy a vér szerinti szülei majd a nyakába ugráljanak)
2015. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vagy a 8. kerületi gyámhivatalhoz vagy a lakóhelyed szerinti gyámhivatalhoz fordulhatsz. Időbe telik majd, amíg valamit megtudnak, de érdemes kivárni. Ha nem örökbe fogadtak, hanem nevelőszülőknél nőttél fel, akkor valószínűleg ők is rendelkeznek pluszinformációval, érdemes őket is megkérdezned.
2015. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Budapesten a XI. kerületi gyámhivatal foglalkozik származáskutatással, vidéken pedig a megyeszékhelyek gyámhivatalai. Személyesen kell bemenned és leadnod az írásbeli kérelmet a kutatás megkezdéséhez. A gyámhivatal megkeresi a szüleidet, és nyilatkoztatja őket arról, hogy akarják-e, hogy az adatait veled közöljék. Lehetőséged van arra, hogy levelet írj nekik, amiben leírod, hogy miért szeretnél velük kapcsolatba lépni, ezt a hivatal az idézéssel együtt elküldi nekik.
2015. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:
37%

"Kidobtak, nem kellettel es soha sem kerestek."


Ne ítélj. Lehetnek olyan élethelyzetek, amikor egy szülő a legjobbat akkor teszi a gyerekével, ha másra bízza a nevelését.

2015. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!