Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen tanulóból lehet hirtelen...

Ilyen tanulóból lehet hirtelen valaki jó?

Figyelt kérdés

Középsuliban a mostani 2 évem úgy telt, hogy csak akkor "tanultam", amikor tz volt vagy előre bejelentett felelet, így zártam 3,7-re. Tudom, nagyon rossz és hanyag voltam, de szeretnék változtatni 11.-re. Mennyire lehetséges szerintetek átváltani nem annyira szorgalmasból szorgalmasba? Sok tanár és családtag mondta, hogy megvan eszem és többre lennék képes, csak lusta vagyok. A sulimról meg csak annyit, hogy nem valami könnyű alapból, város legjobb iskolája és néhány tanár szeret kitolni a tanulókkal.

Tudnátok írni esetleg valami jó "praktikákat" tanulásra? Titeket motivált valami rá? Ha igen, mi?



2017. júl. 25. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetsz jó tanuló, csak akaraterő kell hozzá:)


Ha minimális tanulással 3,7-re zártad az évet akkor még ugyancsak okos vagy, nem egy hozzád hasonló ismerősöm van akinek "meglenne a magához való esze csak lusta".

De még nem késtél le semmiről, az egyetembe úgyis csak 11.évtől számítanak a jegyek, ha pedig van eszed akkor sikerüpni fog

2017. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 10.ben buktam, azóta pedig van 2 diplomám. Nekem, ami bejött a nyugodt, rendezett tanulási környezet, azaz mindent elpakoltam az asztalon, csak a füzet, köny, toll, színes ceruzák maradtak. Többször elolvasom a dolgokat, legalább egysze rhangosna is és értelmezem. Pl, ha van egy szöveg: Juli 87-ben született....2000-ben elvette Péter, akkor azt elmondom utána hangosan, hogy "Tehát a 87-es születésű Juli 13 évvel később hozzáment Péterhez, azaz 2000-ben.." Matekból mindig átnéztem az órai példákat mégegyszer és tényleg megcsináltam a házikat..stb.. és órán figyeltem, volt, hogy kérdeztem is. Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. :)
2017. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlenül elküldte, még folytatom:)
2017. júl. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval, #1 kommentelő vagyok. Annyit akartam írni hogy sikerülni fog felzárkózni, és motiváljon a jövőkép, legyen egy célod amiért megéri küzdeni, tanulni.

És nyolcadikos koromig voltam nagyon hanyag,nem motivált semmi sem a tanulásra, 3-4-es tanuló voltam. Aztán kaptam egy alapos fejmosást a szüleimtől amit sosem fogok elfelejteni, átsírtam egy éjszakát és másnap úgy keltem fel hogy változtatni fogok. Bekerültem a város legjobb középsulijába, és még nem volt 4,5 alatt az átlagom egyszer sem. Rengeteget tanulok, sokszor hetekig hajnal 4-kor keltem dolgozatok előtt, de teljesen megéri.


Változtatni sosem késő, szurkolok neked:)

A kérdésekre a válasz:

Mi motiváljon? A jövőd, egy állás, egy cél amiért megéri küzdeni.

Praktikák? Nekem korán reggel minden megragad a fejemben,hátha neked is segít ez:)

2017. júl. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyoon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítetek! Még egyszer köszi, ment a zöld :)
2017. júl. 25. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!