Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emiatt gonosz ember vagyok?

Emiatt gonosz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a gimnáziummal, és tegnap kiderült, hogy felvettek az egyetemre, aminek nagyon örülök. Az osztálytársamat viszont nem, és én ennek örülök, mert az egész gimnázium alatt ő volt a kis kedvezményezett, egyértelműen le volt neki zsírozva, hogy mindig jó jegyet kapjon, ha csinált valamit, akkor mindig engem szidtak le, stb... Gonosz ember vagyok, amiért örülök, hogy végre valahára ő is kapott egy pofont az élettől? Annyira irritált, hogy folyton csinálta a mocskosságait, aztán mindig én kaptam a fejemre...

2017. júl. 27. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A gonoszság nem itt kezdődik, így legalább megtanulja, hogy a célokért tenni is kell.
2017. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem tudom... inkább ostobának neveznélek, hogy a saját tiszta örömödet beszennyezed egy ócska, kisstílű, bosszúszagú kárörömmel. Sajnállak. És ha nem változtatsz a szemléleteden, nagyon szar lesz az életed.

Önmagunkat kell legyőzni és nem másokat.


Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős.


Lao Ce / Tao Te King

2017. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
2. ugyan már... mindenki így érezné :D
2017. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem sose tett boldoggá az, ha valaki mással valami rossz történik. Biztosan nem örülnék neki, hogy út nem vették fel. Szóval nekem ez nagyon fura. Talán nem gonoszság, de rosszindulat.

Annak örülnék, hogy nekem sikerült, annak ellenére is, hogy gimiben nem engem favorizáltak a tanárok.

2017. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a gimit! Gratulálok a felvételihez, koncentrálj az egyetemre! Nem vagy gonosz egyébként sem, rendben van a morális érzéked, mert kellemetlenséget okoz Benned a káröröm. Nyugi! Kevesebb agyalás, több pihenés, mert sok új élmény és tapasztalat vár Rád, egy év múlva a volt osztálytársaddal már gondolati szinten sem fogsz foglalkozni.
2017. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

6 nem "mindenki" - sok olyan van, mint a 4-es. És sajnálatraméltó, ha hiányzik a "tiszta öröm" képessége valakiből, a saját életét szennyezi be. Ha nem változtat, egy idő után semminek nem fog tudni örülni (egy napig sem) örökké elégedetlen lesz, boldogtalan.

A "tiszta öröm " megvan eredendően bennünk, látható 1-2 éves gyereken még, ahogy felragyog az arca néha, de el lehet veszíteni, be lehet szennyezni. És (fiatalon) vissza lehet szerezni, ha megértjük ezt.

2017. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem sem vagy gonosz, ennek így kellett lennie. Végre most a volt osztálytársad is megtanulja, hogy nem ám olyan egyszerű.
2017. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem gonoszság. A gimis évek alatt elérték a kedves tanárok a nagy versenyeztetési őrületükkel, hogy rossz szemmel nézz arra az osztálytársadra. Egy szemernyi pedagógiai érzék vagy emberismeret nem szorulhatott beléjük.

De a helyes hozzáállás az, ha leszarod a volt osztálytársadat magasan és folyékonyan. Koncentrálj magadra. Gratulálok a sikeres felvételidhez.

2017. júl. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Én alapvetően jóindulatú ember vagyok, és toleráns, de megértem a kérdezőt, volt egy lány a gimnáziumban, aki hasonló "barátságban" volt a legjobb barátnőmmel, kitalált mindig valami dolgot, megúszta, barátnőmet szidták le helyette, kibeszélte a tanároknak, stb. Barátnőm is hülye volt és naiv, de nem érdemelte meg ezeket a dolgokat. És az a lány is mindig kedvezményezett volt, főleg egy férfitanárral volt jóban, neki minden rosszat kipletykált másokról, undorító volt. A fiúkat is állandóan átverte, akik fülig szerelmesek voltak belé.

Aztán egyszer ő i kapott pofont az élettől, csak nem elég nagyot, hogy magába nézzen. Én akkor örültem.

2017. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

2-nek: jó az idézet, tetszik:).

Amióta végignéztem "A nevem Earl" c. vígjátékot, hiszek a karmában. Jelen esetünkben a bumeráng visszacsapott, úgyhogy nem vagy gonosz.

2017. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!