Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik egyáltalán nem akarják követni a világ változásait?

Figyelt kérdés

A szüleim 50-es emberek még csak,de egy számítógépet nem tudnak bekapcsolni.Nem tudnak netezni sem.


De vannak olyan rokonaim,akik már 60-asok,de nekik még mobil telefonjuk sincs,egy SMS-t nem tudnak megírni.


Az ilyen emberek miért nem akarnak haladni a világgal?


2017. júl. 28. 04:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert úgy vannak vele, hogy nekik aztán mindegy leéltek így már 40-50 évet, gépek, meg modern cuccok nélkül, akkor ezt az utolsó pár évtizedet is lefogják.

Amúgy én úgy gondolom, haladni kell a korral, ha valami új jön, nem kell rögtön fejest ugrani mindenbe, de, ha valami beválik és népszerű, elterjedt lett, akkor azt érdemes lenne kipróbálni.

2017. júl. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az elektronikus eszközök nem csak a szórakozást biztosítják.

Egyszerűen az élet részei.

Ha egy állásinterjúra akarsz jelentkezni már ott is e-mail címet kell megadni,stb.

2017. júl. 28. 04:33
 3/16 gnoomage ***** válasza:
47%
Semmit, ha ők megtudnak mindent oldani(mert valahogy eddig nem haltak éhen) akkor baj nem lehet, max nem elég a facebook hanem 1x fel is kell hívni valakit.
2017. júl. 28. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el őket érte. Ha nincs rá igényük, akkor minek? Kicsit majd idősebb leszel, és te is úgy leszel vele, hogy nem érted mit esznek a fiatalabbak egy-egy dolgon. A világ gyorsabban változik nálad, te sem fogsz vele tudni lépést tartani.


Viszont a szakmai életben ez nagy hátrány lehet, de amíg boldogulnak, addig nincs baj.

2017. júl. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
#4 Ez butasag. A fiatalabb korosztaly mar alapbol megszokja a gyors technologiai valtozast, igy idosebb korukban is konbyeden fogjak elsajatitani a kulonbozo eszkozok hasznalatat.
2017. júl. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#5. Szerintem várjuk meg, milyen kütyük lesznek a jövőben, aztán döntsük el, hogy mi majd öregen hogy fogunk viszonyulni hozzá.
2017. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Becsülöm, mert legalább józan ésszel megtudnak oldani bármit és bármikor-tiszta fejjel látni...nem kell térerő mindenhez:DDD Sokszor több jön egy ilyen embertől, mint a wikipédiától;)


Néha teljesen felesleges követni a fejlődést, mert csak időpazarlás-visszafejlődés az egész lényegében és még ártalmas is.

Lásd a kommunikációt-megtisztelést az emberi kapcsolatokban családon belül is, egyszerűen siralmas és nevetséges.


Mondjuk a telefont, mint hívás-sms-fotó-video alapszinten még pártolom, de több már nem égető, inkább lustaságot-függőséget szolgálja, mint látszik is.


Ők belátták azt, hogy az életük egyengetéséhez-eltöltéséhez és boldog létéhez nem kell több, még pénz sem több, mint van...akkor minek a felesleges-értelmetlen kütyük.

2017. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

Ez természetes dolog, ha te leszel 50-60 éves, már te sem fogsz minden újdonságnak örülni, meghagyod a fiatalság dolgának. Ez generációról generációra így működik, nincs benne semmi szokatlan. Megjegyzem, nem minden 50-60 éves zárkózik el az új technikai dolgoktól, de a többség igen, mert ők már nem értik meg, hogy hogyan segítené az életüket az internet vagy az okostelefon. Egyszerűen nem a mi generációnk és kész, meg kell ezt érteni, és nem kell őket leszólni.


Kicsiben ez olyan dolog, hogy van egy 13 éves unokahúgom (én 30 éves vagyok), aki már fel sem regisztrál facebook-ra, mert hogy az már elavult, és nem tudom, milyen új dolgokon van fent. Engem már nem érdekel ez, nem követem. Viszont amikor én voltam gimis, akkor volt MSN-em és fent voltam iwiw-en, mert akkor ezek voltak a trendi dolgok, bezzeg az idősebbek nem használták ezeket... Tessék, most én vagyok az idősebb, aki már nem "halad a korral".

2017. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Most írok egy eléggé szélsőséges példát és lehet nem is fogod érteni:

Én is így gondoltam mikor 14 éves voltam, hogy illene a számítógépet megtanulni kezelni.

Aztán most 30 vagyok és nem érdekel az Insta(pedig Facebook loginom van), se a Gopro meg a többi mostani "feature", amitől hasra kellene esni, úgy, mint anno a számítógépnél.

2017. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A 60 éves egyetemi tanárnak is meg kellett tanulnia mi az a számítógép,meg internet,mert a munkájához szükséges.


Idővel szerint az élet minden területéhez elengedhetetlen lesz,egyszer majd a posta is megszűnik,mindent online kell majd intézni.


Apukám most egy új munkahelyre jelentkezett,ahol e-mailben kellett az önéletrajzát elküldeni,e-mailben kapcsolatot csinálni,és én oldotottam meg ezeket,mert ő nem tudta volna.

2017. júl. 28. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!