Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik egyáltalán nem akarják követni a világ változásait?

Figyelt kérdés

A szüleim 50-es emberek még csak,de egy számítógépet nem tudnak bekapcsolni.Nem tudnak netezni sem.


De vannak olyan rokonaim,akik már 60-asok,de nekik még mobil telefonjuk sincs,egy SMS-t nem tudnak megírni.


Az ilyen emberek miért nem akarnak haladni a világgal?


2017. júl. 28. 04:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De az egy dolog,hogy nem érdekel a facebook.

Megválogatod,hogy mit használsz,de magát az internetet,számítógépet képes vagy használni.


Most Apa külföldön van,és nem tud Anyával csak telefonon kommunikálni,nem úgy,mint a kollégája,aki a feleségével skype-on beszélget,vagy facebookon,ami ingyen van.

2017. júl. 28. 15:34
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha 80 éves lenne,megérteném,de szerintem egy 40-es,50-es embernek még nem szabadna így gondolkodnia.
2017. júl. 28. 15:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy milyen környezetben lakik az illető: falu, város, tartja-e a kapcsolatot baráttal, családtagokkal, milyen munkakört végzett/végez.

Ezek mutatják meg az igényt.

Pl.: nagynéném 94 éves, szellemileg többeket lepipál: netezik, chat-el, weben telefonál. Városban él, eü.-területen dolgozott.

Nagymamám faluban él, 89 éves, paraszti tevékenységet látott el, a szomszédokkal sem tarja a kapcsolatot.

2017. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Én 25 éves vagyok, és érdekes mód elég jól meg tudok lenni anélkül, hogy " haladjak a korral "


A telefonom egy ezer éves Sony Ericsson k310i, nem mintha nem volna pénzem akár iPhone-ra vagy társaira, de ami a lényeg, telefonálni ezen is tudok.


Nem vagyok regisztrálva FB-re Twitterre meg nem is tudom milyen hasonló ilyen oldalak vannak még.


Nem követem a napi híreket, sem a politikát stb, teljesen jól megvagyok nélküle.


Ellenben van párom és jól fizető, viszonylag kellemes állásom, és ami a legfontosabb, hogy fentiek kizárásával / hanyagolásával valahogy sokkal több a szabadidőm és még nyugalmasabb is az élet.


Pont tavaly nyáron voltunk egy kéthetes " nyaraláson " kedvesemmel. Konkrétan nem a klasszikus értelemben vett nyaralás volt, mert kibéreltünk egy kis tanyasi házat,a hol még villany sem volt bekötve. Máig egyik legszebb emlék, annyit még nem törődtünk két hét alatt egymással mint abban a két hétben. Ha rajtam múlna örömmel élnék a modern világ technikáit minimálisra szorítva, akár önerőből fenntartott háztartásban.


Bár lehet velem van a gond, és az a normális, ha az emberek még a randin is a telefont nyomkodják, és nem a víz jelenti a létszükségletet hanem az internet.

2017. júl. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Volt egy tanárom, aki az egyik órán megnyitotta megnyitotta a chrome-ot, begépelte a címsorba, hogy google.hu, majd ide beírta, hogy youtube.com, aztán amikor a listából kiválasztotta a youtubeot, beírta a youtube keresőbe, hogy "shrek music full", kiválasztotta a 40 perces ost-ot, majd a kurzorral addig kattintgatott, amíg el nem ért a hallelujához, ahelyett, hogy rögtön beírta volna a rohadt chrome címsorba, hogy "hallelujah" és valszeg ott lett volna a dal az első pár találat között.

Nem mondom, hogy nem volt idegileg megterhelő, de szerintem hagyni kell őket, idős korban már nehezebb megtanulni új dolgokat. Anyám pl akinek agrármérnöki diplomája van, majdnem 2 éve a neten fizeti a telekom számlát, és még mindig nem tudja megjegyezni, hogy mit kell megnyitni, meg hova kell kattintgatni, pedig tényleg próbálkozik, viszont szerintem ha nem számítjuk a számítógép/okos telefon kezelést, akkor több túlélési ösztön szorult belé, mint belém, vagy sok más kortársamba.

Más a prioritásuk az életben, nem hiszem hogy ez baj lenne.

2017. júl. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Beírtam a keresőbe, és első találat az volt. Elég ciki amit írtál a tanárról.
2017. júl. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!