Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az emberek többség...

Szerintetek az emberek többségénél miért csak a külső megjelenés az igényesség mércéje?

Figyelt kérdés

És itt most nem csak egyszerű emberekről van szó. Igényes valaki, mert karcsú, kisportolt, igénytelen, ha kövér.

Olyat még nem hallottam, hogy igénytelen valaki, aki értelmiségi, de egy idegen nyelvet sem beszél normálisan, vagy igénytelen, mert semmiféle kulturális programon nem vesz részt. Vagy mert kritikán aluli a helyesírása.

Vagy mert felnőtt létére sem jutott el odáig, hogy megnevelje magát, és kulturáltan viszonyuljon a másik felé. A sort lehetne folytatni.



2017. júl. 29. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
A jó külső megjelenés vonzó. A rossz megjelenés taszító, szélsőségesebb esetben gusztustalan. Mindenki tartozik annyival a világnak, hogy ne folytasson esztétikai környezetszennyezést. Pl. amíg valakinek lóg ki csomóban a szőr az orrából és büdös, mint egy döglött vaddisznó, addig senkit sem fog érdekelni a helyesírása és a kulturáltsága, hiszen még az alapokkal sincsen rendben. Attól meg, hogy kulturális programokra jár valaki, még nem lesz kulturált, mint ahogy az alibiből színházba járó újgazdagok sem lesznek azok, max annak tűnnek. Abban viszont egyetértünk, hogy gáz, ha valakinek rossz a helyesírása - ami alatt nem 1-2 szó elütését értem csak. Illetve az is, ha inkorrekten viselkedik egy másik emberrel.
2017. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
A külsőt egyből meglátod, az alapján ítélsz, a tudás felméréséhez megismerni és kiismerni kell az embert. Ha egy hajléktalan alkoholtól és fekáliától bűzölög az aluljáróban, csak kikerülöd, hogy minél kevesebb kontakt legyen vele, viszont ha egyszer leülsz mellé, lehet, hogy tudását illetően megfelel a követelményeidnek, nem? De azt már nem akarjuk megtudni. Ezzel nincs baj, valaki az egyik emberre kíváncsi, valaki a másikra, valaki egyikre sem.
2017. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kulturális programokon nem a musical előadásokat értem, meg a könnyen emészthető színházi előadásokat.

De fogalmazhatunk úgy is, hogy szépirodalom helyett állandóan ponyvát olvas valaki, vagy semmit. Szerintem ez nagyobb igénytelenség, mint a túlsúly.

És nem is arról van szó, hogy büdös valaki, mert azzal tényleg vét mások ellen.

Érdekes dolog ez az esztétikai környezetszennyezés. Főleg, ha olyan emberekről is beszélünk, akik önhibájukon kívül nem esztétikusak. Ebben az esetben inkább gusztustalan ez a megfogalmazás, mintsem érdekes.

A felszínesség kultúrájának környezetszennyezése pedig még ennél is gusztustalanabb.

2017. júl. 29. 10:34
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem arra gondolok, hogy egy-egy ember alapján döntünk az illető igényességéről. Hanem arról, hogy elég könnyű belefutni olyan cikkbe, blogbejegyzésbe, hogy ha túlsúly van rajtad, vagy férfiként nincs kockahasad, vagy nem vagy legalább kisportolt, igénytelen vagy.

De arról kevesebbet olvasni, hogy igénytelen, aki dohányzik, aki nem beszél normálisan idegen nyelvet, aki nem olvas csak max. használati útmutatót vagy A szürke ötven árnyalatát.

2017. júl. 29. 10:39
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Mióta kell hinni a blogoknak és újságoknak? :D Azt is emberek írják, nem egy isten, aki megmondja mi a jó és mi a rossz. :D
2017. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy elhiszem. De hogy ez a felszínes mentalitás uralja a médiát, a netet, így a többség gondolkodását, az tuti. Elolvashatod az első választ is.
2017. júl. 29. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Jó kérdés, én is így látom a témát. Szerintem csak azért, mert ezek az emberek egyszerűek mint az 1x1. Nincs erős egyéniségük, a gondolkodásmódjukat képesek nagymértékben a trendek irányítani és ez nekik elég, őket ezek teljes mértékben kitöltik, nincsenek tartalmasabb igényeik.
2017. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A média agymossa az embereket és társadalmi elvárást generálnak belőle.


Szerintem csak az ostobábbnak mérce ez.

2017. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem arra gondolok, hogy egy-egy ember alapján döntünk az illető igényességéről. Hanem arról, hogy elég könnyű belefutni olyan cikkbe, blogbejegyzésbe, hogy ha túlsúly van rajtad, vagy férfiként nincs kockahasad, vagy nem vagy legalább kisportolt, igénytelen vagy."


Mert fecseg a felszín és hallgat a mély. Valamint ne csodálkozz a kokainistán, gondolkodj el az okain is tán.

2017. aug. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez még mindig jó kérdés.
2018. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!