Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, minél jobban...

Mit gondoltok, minél jobban utálja valaki magát, annál kevesebb az egója?

Figyelt kérdés

Hetekkel ezelőtt történt, hogy egyszer azon gondolkoztam, vajon xy-nak (egy személy, akit ismerek) hogy telik a nyár? vajon hogy van? És realizáltam, hogy én baromi sokat gondolok olyan emberekre, akik nem ismernek engem, csak látásból ismerem őket.

Ekkor jött egy újabb kérdés: magamra mennyit gondolok? válaszként pedig arra jutottam: nem sokat, mert mindennél jobban gyűlölöm magam.

Most vihetném tovább annak a részletezésével, hogy mennyire nem foglalkozok magammal, és mennyire másokat részesítek előnyben stb, de egyrészt feleslegesnek tartom, másrészt nem akarom "fényezni" magam.

A lényeg a kérdés: Szerintetek van összefüggés az önutálat és az egó között? Kioltja az előbbi a másikat?



2017. júl. 29. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Mint tapasztalod, nem is kevés.
2017. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 piriiiii ***** válasza:
Baromság.
2017. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem sajnos, ez nem igaz. Inkább erősíti, mert foglalkozik vele, még ha negatívan akkor is. Nem jó magunkat utálni sem. El kell fogadni -ilyen és ilyen vagyok (gyarló ember) és akkor tudok javítani, jobb lenni, ha akarok. Ha elutasítom, akkor nem tudok változtatni.
2017. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En ugy tudom hogy sajnos nem. Az onutalatnak az onbecsuleshez es az onbizalomhoz van koze, az ego az pedig inkabb hogy mennyire vagy akaratos, magyaran mennyire akarod hogy a te akaratod ervenyesuljon masokeval szemben, mig nehanyan a buszkeseggel azonositjak. Tudok embereket nulla onbizalommal, akik borzasztoan dominansok voltak masokkal szemben, foleg itt csaladjukra gondolok, peldaul a naluk joval gyengebbekel, a gyerekeikkel es alarendelt szemelyekkel szemben. De mellette magukat gyuloltek.

A ketto akkor fugg ossze ha alazatos is vagy, nem csak hogy gyulolod magad. Es siman lehetsz alazatos anelkul hogy magadat gyulolned, csak egyszeruen nem kivanod a sajat akaratodat, egodat ervenyre juttatni masokeval szemben.

Tudom nehez megerteni, ezt bizony nagyon sokan felreertik a mai vilagban.

2017. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Köszönöm a válaszodat! Megértem, mire gondolsz.
2017. júl. 29. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!