Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más országokban is ilyen sok...

Más országokban is ilyen sok az utcai leszóligató mint itt nálunk?

Figyelt kérdés
Most lényegtelen mivel szólítanak le ettől most tekintsünk el engem mindenfele hülyeségek leszoktak szoligatni, szerintetek mas országokban is ez megy??

#utca #leszoligato
2017. aug. 1. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Szia!
2017. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Külföldön gyakoribb, sokkal szabadabbak és bátrabbak az emberek, ha szociális készségekről van szó. Sajnos itt nem annyira, pedig jó lenne néha, ha a vonaton velem szemben ülő láthatóan unatkozó emberrel megfosztanánk egymást az unalom örömeitől. :D
2017. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát jártam Taiföldön, ott van sok kéregető, főleg szegényebb vidékeken gyerekek...

Jártam vietnámban, ott is akadt szép számmal

Sidney ben is bele belebotlottam, New Yorkban főleg a metróban, ráadásul ott kikerülhetetlenek...

Los Angelesben bizonyos környékeken

Japánban soha senki nem szólított le, dubaiban sem jellemző...

2017. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Mi az a "leszoligató"?.-)
2017. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát például meglátsz egy jó csajt, aki tetszik, és leszólítod annak reményében, hogy később lesz belőle valami komolyabb.
2017. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Van egy barátom, aki most volt Görögországban nyaralni. Hozzá konkrétan oda ment két lány beszélgetni. Itthon meg tombol mindenkiben az előítélet. Persze, hogy sok a leszólítgató, mikor mindenhonnan csak az elutasítást kapják, és kínjukban már nem tudják mit csináljanak. A lányok ezt sosem fogják átélni milyen, mivel csak türelmesen kell várniuk. Sajnálom lányok, de ez tényleg így van. Ezt nem provokáció jelleggel írtam.
2017. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
még több is , itthon nem annyira gyakori
2017. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha például megyek Pestre néha már külön a zsebembe rakok egy kis aprót mert tuti hogy valaki odajön kérni. Én meg sajnálom ezeket az embereket ezért néha adok valamennyit. Mondjuk van amelyik eléggé pofátlanul jön oda...
2017. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Angliában futottam bele erőszakos koldusba pont Cambridge-ben! Ott sok koldus volt. Szerintem külföldön, pl. az UK-ban van.


Szegeden erőszakos kéregetők vannak, ezen kívül szektás hittérítők, krisnások (akik nem erőszakosak), koldus már alig.


Lányokat utcán ritkán szólítok le ismerkedés céljából, van, hogy megpróbálom, de alapvetően utcán nem ismerkedünk (nem szoktak így beszélgetésbe belemenni). Megvárom, míg belépnek a fagyizóba, vagy a könyvesboltba, bankba, buszállomásra, tömegközlekedési eszközre, stb... És ott már mehet.


Bár a múltkor két csaj péntek este leszólított az utcán, hogy van-e tüzem. Nem dohányzok. Nekik sem kéne 18-20 évesen... Valahogy 23:30 körül a bagózni kívánó pubból kiszédült 19 éves csajokkal egyébként sincs kedvem dumálni. Olyan későn rendes csaj, már alig van az utcán férfi nélkül.

2017. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztem attól függ, milyen leszólítgatókra gondolsz.


Teszem azt, pl. mediterrán országokban jóval közvetlenebbek az emberek, simán beszélgetni inkább leszólítanak vadidegent, mint itthon. Viszont eddig akárhol voltam külföldön, ilyen kifejezetten bunkón füttyögő beszóló "sunáználak" típusú pasasokkal nem találkoztam, itthon meg tele van velük az utca (láttam amerikai "social experiment" videót, ott a készítők azon is el voltak hűlve, hogy jaj, szóltak a nőnek, hogy "de szép vagy"... nem az ilyenre gondoltam, hanem a durvábbakra). Azt hozzátenném, hogy nyilván nem minden országban jártam eddig, van, ahol csak egy napot voltam, és Balkánon pl. még nem nagyon jártam.

2017. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!