Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják ennyire a kövér...

Miért utálják ennyire a kövér embereket?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Itt ez a kérdés is. Szerintem ez elég durva.

Én nem vagyok kövér, de mégis nagyon zavar. Nem tudjuk miért hízott el, kitudja miért eszik sokat. Szerintem mindenkinek vannak függőségei, a cigiseket senki sem csúfolja hogy "fekete tüdő" meg ilyesmik, az alkoholizmus szinte menő (lásd: Tibi atya), a drogosokat sem csúfolják max megveti őket a társadalom. De a kövéreket szinte minden ember, vagy lenézi, vagy csúfolja. Ha van egy tökéletes lány, aki okos szép de mondjuk kövér azt lenézik és megvetik. Pedig nem olyan könnyű diétázni sem, nekem régebben volt 10 kg feleslegem és borzasztó volt mire leadtam, bár megérte és ki lehetett bírni.

A fenti csak az én véleményem, igazából nem is erre kell reagálni hanem a kérdésem: szerinted miért utálják ennyire a kövéreket, miért csúfolják őket, miért éri őket ennyi bántás?



2017. aug. 2. 10:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ánuszok. :/
2017. aug. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy inkább a nőket szólják meg, hányszor látok hatalmas sörhassal rendelkező, magabiztos férfit vékony nővel.

A képen a nő túlsúlyos, de előnytelenül is áll...azért kocának nem nevezném, de ez ugye olyan, mint amikor faluvégi alkesz vörösfejű pohos bácsik kommentelgetnek egy modell fotója alá, hogy "rusnya", meg nem kéne otthonra, azt majd megvesznek egy sunáért. Mondjuk az vicces, hogy a kérdés alatt is a sok észkombájn tanácsokat ad egy casting fotónak. :DDDDDDD

2017. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

:OOOO Basszus tényleg jól eltúlozzák a kommentelők.

A kérdésre sajnos nem tudom a választ,hogy miért utálják, de kíváncsi vagyok rá én is.

2017. aug. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A piálás az mindig elfogadottabb lesz, mint az elhízás.

Dolgoztam egy üzletben és egy idős férfi, akin látszott, hogy nincsen pénze az adott dolgokra, alázni kezdett. Mondta, hogy a hugának olyan ruha kéne, mint ami rajtam van, csak ő vékonyabb, hát úgy 100 kiló. Kiröhögtem.

Akkor voltam 175 cm/55 kg, és rendszeresen futok. Nyilvánvalóan kompenzálni akart és belém szúrni.

Viszont van egy nagyon elhízott barátnőm, az mesélt arról milyen az édességfüggés. Hasonló mint az alkoholizmus, agresszív lesz, ha nem talál olyan édességet, amit szeret. De nem lesz családon belüli erőszak okozója.

Faluból származom, ott még mindig jobban elnézik, ha a feleségüket megcsapkodják, mint az asszony elhízását.


Én elítélem, ha valaki ilyenen élcelődik, de a fogadd el magad kampányokkal sem értek teljesen egyet, mivel az elhízott barátnőmön is látom, mennyi egészségügyi gondja van huszonévesen.

2017. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kapnak az alkalmon, hogy valakit leszóljanak. Senki nem elégedett magával ( még ha úgyis tűnik valakin, hogy az), és ha adott egy ilyen lehetőség, arra, hogy máson hibát találjanak, megteszik, kompenzálva ezzel a saját tökéletlenségüket.

Úgy érzik attól ők jobbak, többek lesznek, ha másokat lehúznak. Ilyen a társadalmunk.

Egyébként nem csak a kövéreket utálják. Ha valaki sovány akkor az a baj, hol irigységből, hol csak puszta rosszindulatból. Én például magas és vékony vagyok, de ahol kell, hogy legyen egy kis réteg ott van, teszek is érte. Ennek ellenére nemegyszer megkaptam, hogy gebe vagyok egy olyan embertől, amin 10-15 kiló plusz van. Meg kéne tanulnunk, hogy azért mert beszólunk másoknak, megalázunk másokat, mi nem leszünk jobbak.

2017. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Ja, a férfiaknál a vékonyakat szólják meg inkább (tudom nőknél is cseszegetik a vékonyakat).
2017. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Több oka lehet.

1. A külső tulajdonságot azonosítják a belsővel. Tehát aki szép külsőleg, ő csakis egy angyal lehet, aki meg nem szép, ő meg a gonoszság földi helytartója.

2. Média agymosás. Manapság a csapból is az ömlik, hogy sportolj éjjel nappal. Aki nem ezt teszi és emiatt kövér, az selejt.

3. Túl fiatalok, emiatt pedig azt gondolják, hogy a külső a minden - fiatalos beidegződés-, plusz ehhez hozzá jön egy jó adag média agymosás (csakis szép emberek mutogatása a tévében: valóvilág, exek az édenben, pumpedék).

4. Egy kövér ember megsértette őket, keresztbe tett nekik valamilyen módon és ezért az ellenszenv.

5. Nem elégedettek önmagukkal, ezért náluk sokkal gyengébbet kezdik ki, hogy önmagukról eltereljék a figyelmet.

6. Szimplán csak primitívek.

Régen kövér voltam, aztán sikerült lefogynom, és azóta szerencsére tartom is a súlyomat, de az olyan embereket és a megalázásokat, sértéseket soha nem fogom elfelejteni. Ezzel sikerült elérniük, hogy én meg elkezdtem gyűlölni az olyanokat, akik a külsejük miatt aláznak meg másokat. Szóval köszönet nekik!

2017. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem vettem még észre, hogy bárki utálná a kövéreket, csak az emberek többsége nem tartja vonzónak őket. Ha valakit csúnyának tartasz, az nem egyenlő azzal, hogy utálod is.


Én ronda vagyok és ugyanúgy leocsmányozom a többi ronda embert. Ez nem azt jelenti, hogy utálom őket, csak azt, hogy van szemem és látok. :D

2017. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A vékony férfiakat sokkal jobban megvetoik.
2017. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Noha az élelmiszeripar mindent megtesz, hogy elhízzunk, valljuk be, hogy az esetek többségében pusztán akaraterő kérdése, hogy leadjuk a plusz kilókat. Neked sem volt fáklyásmenet, mégis megtetted saját érdekedben. Aki erre nem képes, az vagy gyenge, vagy igénytelen. Egyik sem egy előnyös tulajdonság.
2017. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!