Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek, akik mániákus...

Azok az emberek, akik mániákus vagy már beteges spórolók, mégis mire gyűjtenek?

Figyelt kérdés

Bár nekem nincs ilyen ismerősöm, de több műsort láttam már ezzel kapcsolatban, meg történeteket is olvastam ilyenekről.

A műsorban például valaki mindent újrahasznosított, nem húzta le soha a WC-t, csak nagywc után, hogy vizet spóroljon, sőt olyan is volt, aki milliomos volt, de a kukából túrt mindig össze sok mindent és az erdőbe járt bogyókat meg hasonlókat szedni, hogy enni tudjon. Tudom, hogy ez már beteges, de arra viszont már sehol sem tértek ki, hogy mégis mire spórolnak ennyit.

Volt olyan nő, aki izgatottan mesélte, hogy nem tudom mivel évi 6 dollárt spórol!


Akinek van ilyen ismerőse, vagy átélt ilyet, az tudja, mire spórolnak?

Egyik ismerősöm mesélte, hogy a nagybátyja jól keres, mégis véradásokra járkál ingyen belépőkért, ingyen kajaosztásnál mindig ott van mindenhol, hogy spóroljon. Pedig egyedül él, saját lakása van, és viszonylag sok pénze.



Aki nagyon vagy már betegesen spórolós, az mégis mire gyűjt úgy általában? Mert a műsorokból is csak az derült ki, hogy szinte soha nem adnak ki semmire sem több pénzt.



2017. aug. 2. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Én csak nem szeretem elkölteni.
2017. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
A temetésükre, koporsó szögre gyémánt fejjel.
2017. aug. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ezek tipikus kényszer betegségben szenvedő emberek. Ugyanaz, mint amikor valaki a takarítás betege, hogy éjjel nappal takarít, csak ők ezt a spórolással oldják meg. Nem hiszem, hogy a túlzott spórolásuknak valami konkrét célja van, egyszerűen elégedettséggel tölti el őket, ha a számlájukon pár dollárral több van. Ami viszont felháborító, hogy az ilyenektől a gyerekeket sem veszik el. Láttam egy hasonló amerikai sorozatot, mely pont ezekről az emberekről szólt, és néha már a fejemet fogtam, hogy mennyire veszélyezteti a fillérb¤szó anyuka a gyereke egészségét ezzel.

Ezeknek tulajdonképpen pszichológus vagy pszichiáter kéne, mert nem normális az, aki nem mélyszegény de ilyen szinten a fogához veri a garast, hogy még a gyerekét is beáldozza ennek. Gondolom a gyerek is csak azért született, mert a gumi túl drága....

2017. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Mit nem értesz azon, hogy ez egy betegség?
2017. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előx szerintem úgy indul az egész, hogy van egy kitűzött cél, aztán valami miatt már nem lesz cél a cél és átcsap egy beteges spórolásba, gyűjtögetésbe az egész, az ilyen embereknek valami megbomlik az agyában, de lehet már előtte sem voltak tiszta normálisak !


Ismertem, ismerek egy családot, sajnáltam őket régebben, csórinak véltem őket. Lakótelepi saját lakás, szülő meghalt, megörököltek ebből is, meg abból is, egy egy kis részt. A gyeröknek egyből lett saját lakás, szülőknek meg kocsi, motor, kicsit később a másiknak is lett lakása, akit betámogatott, megsajnált az önkormányzat. A gyerekek fogalmazzunk úgy kirepültek, apa, anya él egymagában, mégis a kukákat bújják, túrják amióta az eszüket tudják.

2017. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Munkájuk is van mindig, nem segélyesek, munkanélküliek *
2017. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez kényszerbetegség, nincs racionális céljuk a gyűjtögetéssel. Sokszor szegény családból jönnek, ahol azt szokták meg, hogy mindenen spórolni kell; ezért felnőttként, amikor már gond nélkül megengedhetnének maguknak olyasmit, amit régen nem, inkább nem költenek rá, mert lelkiismeret-furdalásuk lenne a "pazarlás" miatt.
2017. aug. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan semmire. Nem akarják elkölteni és pont ez a lényeg. Egyszerűen csak felhalmozzák a zsozsót.
2017. aug. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Én kb egy éve dolgozok, de korábban mindig kaptam egy kevés pénzt, és azt kellett jó sokáig beosztanom, többnyire nem is költöttem belőle semmit. Amióta dolgozok kocsin kívül kb semmit nem vettem, csak kondibérletet, vitaminokat, meg jajékat, de a fizetésem legalább felét mindig megtartom. Majd egyszer valamibl kell venni másik kocsit, házat... jelenleg nettó 200-at keresek. Nem valami sok az. Kell belőle elrakni.
2017. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

- kényszerbetegség, és nem is tudja, mire gyűjt

- vészhelyzetre (ismerek olyan embert, aki fél a 3. világháború kitörésétől, zombitámadástól vagy attól, hogy lesz még egy olyan világválság, mint az 1929-es, aztán arra gyűjt, hogy akkor meg tudja magát védeni...)

2017. aug. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!