Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért látom csúnyának magam?

Miért látom csúnyának magam?

Figyelt kérdés

Már nem vagyok tini, mégis lélekben néha úgy érzem, mintha leragadtam volna valahol 8-10 évvel ezelőtt.

Sose látom szépnek magam, de nem tudnám konkrétan megmondani, mi nem tetszik. Ha adnának egy ingyen beutalót plasztikai sebészhez, akkor sem tudnám eldönteni, mi kéne, változzon.

A hajam hosszú, az arcom nem problémás, a vonásaim rendben vannak. Normális méretű a mellem (nem pici/nem lóg), nincs baj az alakommal sem.

Ápolt vagyok, adok magamra, sminkelek, használok parfümöt.

Mégis ha megnéz valaki az utcán, automatikusan hátrafordulok, mert biztos azt a nőt nézik, aki épp ott megy mögöttem, és mekkora égés lesz, ha én meg vigyorgok, mint a fakutya.

Fél évet jártam pszichológushoz is.


L


2017. aug. 3. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
önértékelési problémád van. Lehet kicsit több időt kellet volna járnod, vagy jobb szakemberhez, ha nem segìtett semmit az a fél év.
2017. aug. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mihez kepest latod csunyanak magad?
2017. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Más nőkhöz képest, úgy értem.
2017. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Es nem latsz mas noket akik kevesbe szepek mint te?
2017. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De igen, azért szoktam. Miért?
2017. aug. 3. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha latsz magadnal szebbeket es csunyabbakat is, akkar sajat magad szerint is kb atlagos vagy. Nem?
2017. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem hasonlítok azokra a lányokra, akiket itt szoktak linkelni átlagosnak.

Mondjuk rá:

[link]

2017. aug. 3. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha szepnek latnad magad, mi valtozna?
2017. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért látod magad csúnyának, mert boldogtalan vagy. Örömtelen, szomorú. Nem csillog a szemedben az elfogadás és a szeretet fénye. A szerelem tűze nem lángol a szívedben, így üresen bárki nézhet a tükörbe, nem fogja szépnek látni magát.

A másik oldala, hogy az emberek visszajelzéseiből látjuk magunkat elfogadhatónak (de ez oda-vissza, kölcsönös).

Lehetne egy hosszútávú kisérletet tenni, génmanipulációval megalkotok egy gyönyörű nőt (ez nem nézőpont kérdése, hogy ki a szép /aranymetszés/... és teremtek neki egy olyan világot, ahol mindig azt hallja mennyire ronda, de ezek akik mondják tényleg rondák, mert olyan selejt génekből állítom elő, hogy gonosz arcúak legyenek, undorító hájas hörcsögre pofázmányuk.

Amikor ez a lány eléri a 18 életkorát kiengedem ebbe a világba, és annyi bókot kap majd, de nem fogja elhinni, hogy szép, mert a környezete (a szőrnyeim), már kikezdték az önbizalmát, és felkészítették a boldogtalanságra...

2017. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!