Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez nem volt béna...

Szerintetek ez nem volt béna helyzet?

Figyelt kérdés

Nem most történt az eset, csak tegnap történt valami hasonló, ami miatt eszembe jutott.

Villamoson ült az izomcsávó, de szó szerint az a felfújt bodybuilder, kinézetre huszas évei elején lehetett. Egész úton nyomogatta a telefonját, ami nem baj, de körülötte álltak fiataltól idősödő korosztályig a nők, de eszébe se jutott volna bárkinek is átadni a helyét.

Jó, persze... Miért is kellett volna. De én a kis hülye eszemmel arra gondolok, hogy annak, aki ilyen szinten edz (még laikusként is látni lehetett, hogy nem kispályás), van annyi állóképessége, hogy álljon egy max. húsz perces vonalon. Aki ennyi energiát/pénzt belefektet a férfias kinézetbe, ennyire nem férfias/ lovagias visselkedésű? Mit gondoltok erről?



2017. aug. 4. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Hogy akár te is átadhattad volna a helyed. Én sem álltam volna fel, hogy átadjam. Ez van, lehet puffogni.
2017. aug. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Gimnazista lányként én már le se ülök.

És nem azért, mert milyen kedves lennék idegen idősekkel.

Hanem mert amikor nagy ritkán ülök, szinte rámszólnak, hogy álljak fel, ne legyek bunkó, bezzeg, amikor ők voltak fiatalok, ők tisztelték az időseket.

Nemrég volt, jó régebben, télen, hogy a rendelőből jöttem haza. Holtsáőadt voltam, köhögtem, nyöszörögtem. Aki nem láta rajtam, hogy rosszul vagyok, az bizonyára vak lehetett. És nem fel szeretne állítani egy nő, aki eddig kényelmesen álldogált? Mondtam neki, hogy bocsánat nem, mondjárt összeesek. Erre annyira megsértődött, hogy közölte essek is össze, ha enyire tiszteletlen vagyok.

??? Ennyit a kedvességről.

2017. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze, ezt megértem, nem is arról van szó, hogy mindig, minden helyzetben adjuk át a helyet. Tizenévesként is lehet valaki százszor rosszabbul mint egy sima nyugdíjas.

De a csávón nem az látszott, hogy már alig él. Persze még az is lehet, hogy nem volt jól.

2017. aug. 4. 07:28
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Akik kondiznak szinte 0 állóképességük van, nem értem mi alapján feltételezed, hogy jó az állóképessége?


A másik, hogy fizetett a busz jegyért, ha talált szabad helyet oda leülhet bármiféle bűntudat nélkül, miért kéne felállnia? Honnan tudod, hogy nem érezte rosszul magát, vagy nem fájt vag csak nem volt egyszerűen fáradt? Ő nem ember?

2017. aug. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
villamos jegyért*
2017. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik, csak nekem furcsa egy üldögélő sportember, miközben anyjakorú nők cekkerekkel megrakodva állnak körülötte.
2017. aug. 4. 07:47
 7/10 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm!
2017. aug. 4. 07:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Aranyszabály. "Amit akartok, hogy az emberek veletek megtegyenek, ti is aszerint cselekedjetek." Máté 7:12


Neked van igazad. De mit gondolsz, mit csinálnak majd az emberek, ha nem lesz élelem a nagy nyomorúságkor?

2017. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Anyja korú?Szóval középkorú. Le ne essen a lábuk az embereknek, a magyarok az egyik legelhízótabb nép, és miért? Mert rossz a táplálkozásmódunk és nem sportolunk (eleget) és a legtöbb ember ki is van akadva hogy 20-30 percet végig kell neki állnia ha betöltötte a 40-et. Amikor ő szállt fel később akkor biztos ő is állt egy szó nélkül és 20 év múlva is fog állni egy szó nélkül. Most ő ért oda előbb és természetes, hogy leült ha le akart ülni. De ha valaki odamegy hozzá és közli vele, hogy nagyon rosszul érzi magát, és átengedné-e a helyét akkor lefogadom, hogy felállt volna. Inkább szégyen hogy egy nem túl idős (70 alatti) ember nem képes végigállni gond nélkül fél órát.
2017. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értek egyet. Senki sem kétli, hogy mivel előbb szállt fel, joga van ott ülni, meg mert kifizette a jegyet, stb.

Az is ellentmondásos, hogy elkezded magyarázni a magyar nép elhízott voltát, meg hogy a tömegközlekedésen leülés nélkül ki se bírja, mikor épp egy látszólag nagyon is jó kondiban levő fiatal férfiról írok, aki szintén nem képes erre.

Itt nem a jogokról van szó, és ha magyarázgatni kell, miért volt ciki ez a jelenet, akkor úgyis hiába.

És bocs az anyjakorún nem egy negyvenest értek. Bár azt gondolom, egy jól nevelt férfi egy negyvenesnek is átadta volna a helyét, nem azért mert a nő nem tud állni, hanem mondjuk egy számodra talán ismeretlen szó okán, ami a lovagiasság.

Annak azért örülök, hogy én fennakadtam a jeleneten, mert ez azt jelenti, az engem körülvevő ismerős férfiak viselkedése nem ilyen, mint a fent említett férfié. Nálunk természetes, hogy az ismerős férfi feljánlja a helyét, amit a nő elutasít vagy elfogad.

Mondjuk ez gondolom akkor bizonyos IQ és EQ szint fölött lehetséges. Sajnálom.

2017. aug. 4. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!