Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez, és mit tehetnék...

Miért van ez, és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Kiskoromban úgy alakult, hogy a Nagyszüleim neveltek, miután Ők meghaltak, a Nagynénémhez kerültem. Akkor kezdődött. Amikor otthon maradtam és Ő elment valahova és nem ért vissza akkora mikorra mondta, teljesen kétségbe estem, sírógörcsöt kaptam, egyik ablaktól a másikig rohangáltam, hogy lássam, hogy jön e. Mindig a legrosszabbra gondoltam. Aztán mikor megjött, megnyugodtam, nem is adtam tudtára, hogy mennyire féltem.

Ez már szerencsére elmúlt.


Most viszont a párommal van kb ugyanez. Sokat vezet, és mindig rettegek. Felé ezt persze soha nem mutatom ki, de csak a telefont nézem, hogy hívjon, hogy épségbe megérkezett. Bár annyira nem vészes, mint régen, nem sírok, de a félelemtől nagyon rajtam van.


Remélem ez is lassan elmúlik, mert betegesnek érzem. Szeretem őt és bízok benne, de rettegek.

Miért van ez? Más is ilyen? Hogy győzzem le?



2017. aug. 4. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem érdemes lenne beszélned egy szakemberrel, mert ez már túlzás. természetes, hogy aggódunk azokért, akiket szeretünk, ha távol vannak, ez velem is így van általában, de csak mértékkel.
2017. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy közhelyes példát hoznék fel, amit érdemes lenne latolgatnod: az indokolatlan aggódás felesleges, az indokolt hiábavaló.
2017. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem teljesen alaptalan a félelmed, ha sokat vezet a párod, de miért nem mondod ezt el neki? Lehet, akkor még jobban fog vigyázni a vezetésnél. - Az a legjobb, ha az ember - nevezzük Isten-hívésnek vagy fatalizmusnak - abban bízik, hogy úgyis az fog bekövetkezni, ami elő van írva.Én is azt hittem fiatal koromban, hogy rögtön meghalok, olyanokat produkált a szívem idegi alapon, és az elmúlt teljesen, és még mindig élek. Ami meg van írva, úgyis csak az következik be az ember életében. Ebben higgyél.
2017. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a pszichológushoz rohangálásnak, de esetedben azt tanácsolnám.
2017. aug. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!