Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember feltűnően dicseks...

Ha egy ember feltűnően dicsekszik előtted, hogy reagálsz rá?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk összefutsz egy rég nem látott ismerőssel, és elkezdi az új, sok milliós autóját mutogatni, vagy fél óráig meséli az új, jól fizető állásának megszerzésének történetét, arra ti hogy reagáltok? Simán, mosolyogva végighallgatjátok? Vagy visszavágtok az illetőnek, hogy ne higgye magát istenkirálynak? Netán faképnél hagyjátok, amint lehet?

Hogy lehet az ilyen mutogatós, felvágós embereket helyretenni, hogy felismerjék, a velük szemben álló sem rosszabb semmivel?


2017. aug. 5. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ilyen munkatársam. Azzal vág fel, hogy éppen melyik nőjétől jött dolgozni, néha behozza az egyiket, és leszopatja magát a wc-ben.


Már megszoktam, elengedem a fülem mellett.

2017. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha megérdemelten büszke a javaira, akkor megdicsérem. Ha csak kérkedik meg parasztvakít, kiröhögöm.
2017. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Például ő 2 hónapja vett új autót, akinek kérkedik, az meg 5 hónapja, hasonló értékben, és mikor találkoznak, csak az ő autóját fényezi. Ott konkrétan nincs mire felnézni.
2017. aug. 5. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom, hogy örülök hogy boldog, de sietek. Legközelebb is véletlenül nagyon sietni fogok valamerre, ha találkozom vele. Szóval csak épphogy odaköszönök majd. :)
2017. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha jogosan büszke rá, elismerem, amit csinált. :)

Ha nem, megkérem, hogy ne vágjon fel.


Most vehetünk engem. Jó munkám van, jól megy a szekér, de nem élek nagy lábon.

Panellakásban lakom, ugyanazzal a rikaótvar vén kocsival járok dolgozni, amit még a szüleimtől kaptam, mikor egyetemre mentem. A feleségem anno hajléktalannak nézett. xDDD

Nem igénytelenség, hanem a munkában mindig összepiszkolom a ruhámat, mert nem csak az íróasztal mögött ülök, így ennek megfelelő ruhát veszek.

2017. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

#5 nagyon tetszik a véleményed :))) én is így gondolom, korábban írtam is :)


És ha mondjuk udvarlásnál a másik fél azzal akar bevágódni nálad hogy felvág meg kérkedik?

2017. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mosolygok, bólogatok és gyorsan lelépek. Nem érdekelnek annyira, hogy visszavágjak vagy kiosszam őket. Az a baj hogy szerintem ha valaki közli velük hogy pl. az új kocsijuk nem egy nagy szám akkor is csak azt hiszik, hogy az irigység beszél a másikból. Mivel az ilyen ismerősökkel jó ha 1-2 évente váltok néhány szót nagyon nem szokott érdekelni, hogy mivel menőznek vagy hogy kevesebbnek néznek. Elégedett vagyok az életemmel,de nem érzem úgy hogy az ilyen felvágos embereknek is bizonygatnom kéne. Többnyire úgyse érdekli őket a másik élete csak a sajátjukról akarnak mesélni, szóval par percig hallgatom őket és megmondom hogy sajnos mennem kell.
2017. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
#7 nagyon tetszik a hozzáállásod a dologhoz :) ment a zöld pacsi!!!
2017. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem már alapvetően ott kezdődik a baj, hogy az emberek nagy része rögtön "felvágásnak" veszi és támadólag lép fel, ha valaki a büszke a javaira és megmutatja azokat. Holott az emberek nagy része szimplán csak szeretné megosztani az örömét, amire a másiknak azonnal az a reakciója, hogy "bezzeg én nem tehetem meg".


Ezért alakul ki mindig hogy az azonos "rétegek" elkülönülnek egymástól, mert az emberek nem nézik jó szemmel ha valakinek bármiből több van mint nekik, és alapból ők maguk csinálnak presztízs kérdést belőle.


Azt vettem észre az emberek többsége úgy érzi hogy bármit mondasz neki, akkor az egy kihívás és azonnal bizonyítania kell hogy márpedig neki jobb. rosszabb, több, kevesebb. Mindegy mi csak ő legyen a "nyertes" egy nem létező versenyben.


Ezért szeret szerintem a magyar ember panaszkodni. Mert ott mindig rá tud licitálni a másikra, én legalábbis ezt figyeltem meg sokaknál.


Ráadásul szerintem nem igaz a "konkrétan nincs mire felnézni" kijelentés sem. Attól hogy te elértél valamit, attól még ugyanúgy elismerheted a másikat, ha ő eléri ugyanazt. Például munkában nem mindegy, hogy megcsinálok egy projektet, és megdicsérnek vagy közlik hogy nagy ügy, ők 10-et is megcsinálnak egyszerre. Előbbivel ösztönöznek, utóbbival csak elveszik a kedvem.


Szerintem a legjobb ha pozitívan állunk hozzá a másik dicsekvéséhez, öröméhez.


Egyrészt, nem biztos hogy rosszindulatú céljai vannak, és ha azt látják hogy érdeklődőek, elismerőek vagyunk, akkor pozitív emberként fognak hozzánk állni.


Ha mégis rosszindulatú lenne, akkor is jobban jövünk ki a helyzetből ha dicsérjük, elismerjük. Egyrészt ha elkezdjük kiosztani, akkor úgy fogja fel hogy elérte a célját, sárgák vagyunk biztos az irigységtől. Ha viszont elismerjük, akkor összezavarjuk azzal, hogy nem az elvárásai szerint reagálunk. Vagy akár kifejezetten elgondolkozik, hogy ő "fegyverrel" jött felénk, mi mégis kezet nyújtottunk.


Legfontosabb szavak talán amit 21:23-as ír, hogy "elégedett vagyok az életemmel és nem érzem hogy bizonyítgatnom kellene". Ezek mellé hozzáteszem, hogy szerintem az ilyen "dicsekvéseket" is érdemes megvizsgálni olyan szempontból, hogy objektíven megnézni mit tett az illető azért amit elért, és megnézni, mit tehetnék ÉN a saját életemmel azért hogy elérjem ugyanazt, vagy többet érjek el a saját területemen.


Tipikus ilyen dolog, mikor meglátnak az emberek valakit egy jó autóba, és azonnal elkezdik a kifogásokat, önmegnyugtatásokat gyártani hogy biztos csókos, lopta, csalta, hazudta, mások dolgoztak meg érte. És meg sem próbálnak belegondolni mennyi munka van a másik ember élete mögött. És ahelyett hogy azt néznék ők hogy léphetnek fentebb, akár a saját területükön, szintükön belül, csak letudnak mindent kifogásokkal és lubickolnak boldogan tovább a pocsolyában.

2017. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!