Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért idegeskedek ennyit fel...

Miért idegeskedek ennyit fel magam mindenen?! (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon túlérzékenyen érint mostanában minden.

Tesóm be jött ma a szobámba és szokásos módon elkezdte a cuccaimat babrálni, játszani velük. Belenézeget engedély nélkül a füzeteimbe, tollaimat széthajingálja e közben meg tétlenül ülök és várom, hogy befejezze. Én ilyenkor torka szakadtából üvöltök rá, teljesen vörös fejjel ordítok, de tesóm csak röhög rajtam. Tudom, nem így kéne rászólnom, de a szép szó már nem segít. Bár ez sem segít, csak magamat húzom fel fölöslegesen.

Egy másik példa, hogy egyik ismerősömmel nem nagyon akartam mostanában beszélgetni (eléggé szét vagyok szórva) de ezt nem mondtam meg neki, csak annyit, hogy "nincs kedvem beszélgetni". Utána néhány napra rá tiltottam a chatről meg minden...... erre azt írja trágán(egy másik chaten), hogy "mi bajom van"? Ez a mondat úgy felidegesített, hogy alig bírok lenyugodni.

Harmadik eset tegnap volt, mikor egy másik ismerősömmel akartam megbeszélni egy utazást Pestre. Megkértem, hogy ajánljon nekem valami olcsó szállást, mert csak 1 napra mennék, aztán jönnék is haza. Ő erre csak egy oldalt küldött, ahol rengeteg hotel megy megszálló volt hírdetve, de azt sem tudtam melyiket válasszam és kicsit durván rászóltam, hogy legyen olya kedves inkább ő ajánjon valamit. Majd összevesztünk és az utazásnak lőttek...


Mi a fene történik velem? Minden barátomat el akarom magam körül zavarni?

Próbálok választ keresni a kérdésre, de nem megy.. már ez megy egy jó ideje. Nem tudom miért vagyok ennyire agresszív....


Köszi, hogy elolvastad. Legyen szép estéd!



2017. aug. 6. 21:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdést kicsit elírtam.
2017. aug. 6. 21:23
 2/14 A kérdező kommentje:

Épp most történt, hogy egy másik haver (akit úgyszint tiltottam) felhívott. Ezen a héten már másodszor. Nyilván beszélni akar velem, hogy mi a baj, de én magam se tudom. Nem szeretnék vele beszélni, csak ő is azzal kezdené, hogy "nah mi bajod már megint?"


Ez most történt, most hívott, gondoltam leírom ezt is.

2017. aug. 6. 21:29
 3/14 anonim ***** válasza:

1. Hány éves a tesód? Ha kicsi gyerek, akkor ki kellene venned a kezéből, hogy ezt nem illik, ne nyitogasson mindent nyakló nélkül más szobájában. Ha pedig nagyobb, akkor miért hagyod? Játszik az idegeiden, hogy meddig mehet el. Te pedig láthatóan az a típus vagy, aki egy ideig nyel, aztán csőstül jön ki belőle minden...


2. A leírtak alapján nem értette, hogy mi a problémád, azt hihette, hogy vele van bajod. Ha finomabban közölted volna vele, akkor nem reagált volna így.


3. Lehet, hogy nem volt ideje rá, és te durván szóltál rá.


Hogy miért vagy ennyire agresszív, azt neked kellene tudnod. Kiégés? Egyéb stressz, gondok? Lecsökkent ingerküszöb, ingerlékenység? Vagy csak szimplán addig nyelsz, amíg ki nem bukik hirtelen minden, artikulálatlanul?

2017. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
B-vitamin, nyugi tea. Nem lehet hogy a fokozott meleg miatt lettél agresszív? Ha lány van nincs pms-ed?
2017. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Miért vagyok agresszív? Nagyon sokat gondolkodtam rajta. Az egyik lehetőség, amit már te is említettél, hogy folyton csak nyelek. Valaki beszól, olyat tesz ami nekem nem jó és csak tűröm-tűröm és tűröm, majd egyszerre minden jön ki. De akkor rendesen, úgyhogy még köszönni sem lehet nekem olyankor.

Ezért járok ki mostában a közeli erdőbe, kicsit egyedül lenni, lenyugodni. Ott nagyon jól érzem magam, tényleg! De nem maradhatok ott örökké ugye..


Mellesleg a válaszok:


1. - A tesóm másfélévvel fiatalabb mint én. Hogy pontosítsak: én 19 ő 17 éves. Sajnos, nem tudok vele mit tenni. Ha erővel a kezénél fogja rángatom ki a székemből, elfut, majd visszamegy. Kergetőcskézünk és én nem tudom ezt élvezni, szüleimet nem érdekli.

2. - Igen, lehet kicsit durva voltam vele... :( Most már nem tudom, hogy kérjek tőle bocsánatot.... vagy egyáltalán hogy magyarázzam ezt el neki.. Nem csinált semmi rosszat.

3. - Igen, aztán a veszekedés végén közölte velem, hogy nincs ideje se kedve nagyon és ezért fújtuk le a talit.


Közben eszembe jutott, hogy tegnap egy negyedikkel is sikerült összevesznem, de az nem tartott sokáig.

2017. aug. 6. 21:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Neem, fiú vagyok és 19 éves.
2017. aug. 6. 21:40
 7/14 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy a meleg tenné??
2017. aug. 6. 21:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen a tesód, zárd be az ajtódat! Nem engedheted meg, hogy egy majdnem felnőtt ember az idegeiden zongorázzon.


Egyébként a feleségem pont ilyen alkat, mint amit írsz: nem szól vissza, aztán egyszerre kiömlik belőle minden. Vagy én hallgatom, vagy rosszabb esetben ha valaki másra jogosan megharagszik, ő kap mindent a nyakába. :)


Ezen az segít, ha megpróbálsz mértéket tartva visszaszólni, illetve védekezni. Nem hagyni mindenkinek mindent, határozottan kijelölve a határokat. Ez sok konfliktustól megkímélhet a későbbiekben.

2017. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert nincs nőd.
2017. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én bezárnám az ajtómat, az lenne mindig az első ha a szobámba megyek, de nem müködik a zár. Bárki bármikor bejöhet. Nemsokára fogunk úgy is meszelni meg minden, akkor nagyon remélem, hogy megcsináljuk azt is. Szoktam emlegetni a szüleimnek. Mellesleg én is néha megpróbálok nyugodtan beszélni vele, hogy ne játszon az idegeimmel, mikor látja amúgy is rossz kedvem van, de ő gúnyosan röhög rajtam. Egyáltalán nem érett és én nem tudok beszélni a fejével.


Ohh.. a feleséged tudja ezt valahogy kezelni?


Igen, adott helyzetben ügyelek arra, hogy ne vegyim túlzásba a "védekezést", de valahogy kicsúszik a kezemből az irányítás. Anyummal beszéltem ma erről, ő is azt mondta, hogy nem kell mindent a szívemre venni meg stb.. de elég nehéz ám.

2017. aug. 6. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!