Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért idegeskedek mindig...

Miért idegeskedek mindig mindenen? Hogyan tudnék erről leszokni? A súlycsökkenés emiatt lehet?

Figyelt kérdés

20/F vagyok.

Azt vettem észre, hogy nagyon kevés motivációt érzek akármi iránt, és mindenért idegeskedek.

Anyum ilyen, ő tényleg mindenen kiakad, mindenért idegeskedik, és észrevettem magamon, hogy engem is "megfertőzött" vele.


A súlyomon is látszik, mert nem hiszem, hogy daganatos lennék, vagy szervi bajom lenne. Régen szorongásos voltam erősen, akkor is fogytam.

Most azt vettem észre, hogy ha kis mértékben ugyan, de állandóan fogyok. Most 60 kiló vagyok. A szorongás miatt alapba kis étkű.



Pluszba jön az is, hogy van 1 betegség, amitől rettegek, és minden tünetbe azt képzelem bele, hogy amiatt van.



Ez okozhat fogyást? Vagy tényleg szervi bajom van?



Mivel , vagy HOGYAN tudnám magam gyökeresen megváltoztatni, hogy tényleg SEMMIN se idegeskedjek, ne stresszeljek állandóan, legyen motivációm, és VÉGRE jól érezzem magam?


Meg ez a fogyás....



2013. aug. 26. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy aminek meg kell történnie, az úgyis megtörténik, akár idegeskedsz rajta, akár nem. Akkor meg már jobban jársz, ha nem idegeskedsz. A legtöbb problémára van megoldás, ha szembetalálod magad eggyel, akkor a megoldáson töprengj ahelyett, hogy azon agyalnál, hogy milyen borzasztó helyzetbe kerültél.

Megértelek, mert én is nagyon feszült szoktam lenni, de igyekszem túllépni rajta.

2013. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves húszéves fiú!


33 éves nő vagyok, ugyanez van Velem is, mint Veled. Szoronágom ( GAD ) van, ami elég erőteljes, amit nem foghatok a stresszre, mert nem stresszes az életem, de annál inkább szorongással teli. Ugyanilyen tüneteim vannak, egy- másfél hónap alatt fogytam 58 kilóról 48-ra! Nem tudtam enni, állandóan gyomoridegem volt, ment a hasam, hánytam. Étvágyam a nullával egyenlő, állandóan hányingerem volt a szorongástól. Akkor lettem jobban, amikor elmentem pszichiáterhez és elkezdtem szedni antidepresszánst. Ennek már több hónapja. Azóta hálistennek valamelyest jobban vagyok, az étvágyam lassan- lassan kicsit visszajött, most 52 kg vagyok, tehát a normál súlyomat még mindig nem értem el! Nekem nem használtak a homeopátiás bogyók, a magne B6, a B-vitamin komplexek, a Béres-csepp stb.... sajnos csak ez az antidepresszáns hat. Nem akarlak rábeszélni, isten ments, de egy pszichológus, vagy pszichiáter tudna Neked segíteni! Az első pár pszichoterápia ingyenes- TB támogatja- utána sajnos magánorvos tud majd segíteni Neked! Megmutat pár feszültségcsökkentő módszert, el tudja érni Nálad, hogy ne rettegj és stresszementesen élj. A motiváció hiányához csak annyit, hogy amikor szorong az ember, akkor nem éppen az önmegvalósítás jár a fejében, hanem maga a szorongással való küzdelem. Fiatal vagy, járj szórakozni, sportolni, csajozni ;-) legyen hobbi az életedben, meglátod elmúlik a motiválatlanság is!!! Azt hittem más nem szenved a szorongás okozta súlyvesztéstől, de látod nem reménytelen a dolog.

További szép- szorongásmentes- napot! :-)

2013. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!