Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi azt néhány ember,...

Miért hiszi azt néhány ember, hogy az embertársai annyira naívak, hogy nem fognak bejelentést tenni a hatóságoknál, ha megkárosítják őket?

Figyelt kérdés

Közlekedési balesetnél rendre nem vállalják az okozók a felelősséget. 2 esetben voltam ilyennek szenvedő alanya, próbáltam meggyőzni az illetőket, hogy vállalják fel most, mert ennél csak rosszabb lesz. Rosszabb is lett, mert büntetőpontokat, pénzbírságot kaptak, mindezek mellett a biztosítójuk is fizetett. Én így lassabban kaptam meg a pénzem és ők is bírságra fordították a pénzüket, amiből adhattak volna.

A legutóbbi bérbeadó sem hitte el, ha nem tudjuk megbeszélni a költségeket és a lakás állapotát hatósági segítséget kell kérnem. Ő nagyon fontos és elfoglalt ember volt, aki nem ért rá sohasem. Utána persze volt ideje állandóan hívogatni. Nem értem miért csinálják ezt az emberek vagy mire számítanak.


2017. aug. 6. 21:34
 1/1 TR75 ***** válasza:

Az van, hogy ismerve a hazai korrupt és nehézkes bürokratikus rendszert, sokan eleve nem is állnak bele egy ilyen dologba, mert túl sok időbe (és pénzbe) kerül, amíg kijárják az igazukat. Másrészt gyakran megfenyegetik őket, amit nehéz bizonyítani (és megint csak hosszú időbe telhet); ha jobban áll anyagilag az, aki megkárosította, akkor ismét csak fennáll a lehetősége, hogy némi pénzzel segíti az ügy számára megnyugtató elrendezését.

Aztán ott van az is, hogy a tömegember a jogaival sincs tisztában, az ügyintézéssel sem, nem is igazán érdeke senkinek, hogy ki tudjon állni magáért.

Soroljam még?

2017. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!