Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem gondolkodik sok...

Miért nem gondolkodik sok szülő, hogy nem kéne olyan nevet adni a gyereknek, ami a vezetéknévvel iszonyat gáz?

Figyelt kérdés

Havasi Gyopár

Cserepes Virág

Nagy/Kiss Ajándék

Pánczél Hadúr

Miklós Miklós

Nagy/Kiss Kurszán

Szép Eperke

Fekete Tea

Szép Orália

Halál Mandula


stb. És ezek létező nevek, létező személyek. Egyes szülők élvezetüket lelik abban, hogy direktbe céltáblává teszik a gyereket? Oké, hogy számtalan más dologgal is lehet a gyereket csúfolni, de ez már pont egy nyomós indok.

Ráadásul egyes neveket abszolút nem lehet komolyan venni. Én egy vezető beosztású nőt nem tudnék elképzelni Cserepes Virág vagy Nagy Ajándék névvel. Nem tudnám kellően komolyan venni.


Sok szülő szerint miért egyedi ez? Ismertem egy lányt, akit Oráliának hívtak, 18 évesen az első útja a hivatalba vezetett, névváltoztatási kérelemmel.


A szülőknek nem egyértelmű, hogy a gyerek egyszer felnő, és egyszer önéletrajzot kell írnia?



2017. aug. 7. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Nekem ezekkel semmi bajom nincs.

Amik engem zavarnak:

-Kalányos Kevin Costner

-Makula Brendon

-Lakatos Beyonve

2017. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
#1 uncsiii
2017. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Első, ezek nem igaziak. Ezeket csak a cigányok teszik a nevük mellé, mert nem anyakönyveztethetőek ezek Magyarországon. Akit Lakatos Pokemonnak meg Kalányos Csáknorisz-nak hívnak, annak tuti nem ez az igazi, anyakönyvezett neve.
2017. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyikkel sincs bajom! Könyörgöm a szülő had döntse már el, hogy milyen nevet akar adni saját gyerekének!
2017. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nővérem kisfiát Dömének hívják. Haragszok is rá ezért. Mert erről a névről egy félbolond kocsmatöltelék jut az eszembe,aki aprópénzért bárhová napszámba megy.
2017. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
#5 NEKED ez jut eszembe, nekem egy szakállas duci 30 éves programozó zseni! Úgyhogy ne magadból indulj ki, és abból, hogy mely nevek milyen rémképeket idéznek fel benned! Nincs semmi baj ezekkel a nevekkel, valakinek az ilyen nevek tetszenek, és nem azok, amik neked! Szimpla egyszerű elfogadás! Te konkrétan egy egyszerű névtől irtózol! Látnád, hogy az angoloknál milyen kereszt meg vezetéknevek vannak! Azt ajánlom erősödj meg lelkileg, mert így a későbbiekben akaratlanul is belekötsz majd másokba, úgy, hogy észre sem veszed! Amire persze ő nem fogja felkapni a vizet, mert ő majd elfogadja saját nevét, és téged is elfogad úgy, ahogy vagy, névvel és mindennel együtt, csak neked fognak pattanásig feszülni az idegeid a jó nagy semmin!
2017. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Egy kollégámat Loósz Afrédnak hívták. Miután összehaverkodtunk kicsit, kérdeztem, akkor már miért nem Loósz Arnold lett? Azt mondta, úgy a bátyját hívják. :-))

De ugyanennél a cégnél volt egy Vég Béla nevezetű úriember is.

2017. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4;6 Gondolom egy vagy azok a szülők közül, akik tényleg Cserepes Virágnak nevezeik el a gyereküket...

Amúgy szerintem a többség ezek közül nem gondol bele, hogy a gyerekét ilyen névvel szétszivatják az iskolában van hogy vezető beosztásban az alatta lévők nem veszik majd komolyan. Elég az hogy neki tetszik mert milyen vicces/aranyos nevet talált ki, de nem gondol bele, hogy a gyereknek ezzel talán árt. Az egy dolog, hogy máshol is vannak hülye nevek. De lelkileg azoknak a gyerekeknek kell megerősödni akik ilyen idióta nevekkel nőnek fel. Képzelem milyen lehet "Orália" névvel tinilánynak lenni, istenem...

2017. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

"De lelkileg azoknak a gyerekeknek kell megerősödni akik ilyen idióta nevekkel nőnek fel."

Pontosan ezért nem tartom annyira elvetemült ötletnek ilyen nevet adni a csemeténknek. Mert így idejekorán megerősödik lelkileg. A fiatalok azt hiszik, az a jó, ami jó. Ami kényelmes. Pedig az visz előre, az tud fejlődést hozni, ami nem jó. Amin változtatni kell. Ha engem ba52ogatnak gyerekkorban a nevem miatt, megtanulom kezelni a helyzetet. Vagy fapofával, vagy pofánveréssel. Aztán megtanulom, hogy melyik megoldás a sikeresebb, kifizetődőbb. Ami főnökséget illeti, megint csak nem helytálló, amit írtok Egy főnöknek mindig vannak "gyenge pontjai", mindig lesz olyan, amiért a dolgozók becsmérlik. Ha eleve adva van egy fogódzkodó, mint pl a neve, akkor megmaradnak annál, és nem keresnek tovább.

Mondok egy példát. Egy időben gyakran jártak le hozzánk az üzembe a fejesek. A főnök ilyenkor mindig lejött előtte, és elkezdte keresni a hibákat, nem győztünk ugrálni. Én az én irodámban eldöntöttem a sarokban álló partvist, aztán vártam. Főnök jött, körülnézett, mondta, hogy állítsam fel a partvist. Kész! Ennyi volt, nem kellett a tizenöt éve ugyanúgy álló irattartót arrébb tolni, stb. Talált hibát, megnyugodott, továbbment.

Így van ez a névnél is. Ha van egy nyilvánvaló fogási pont, mindenki azt választja, nem kutat továbbiak után.

2017. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert az fontosabb nekik, hogy a hasonszőrű idióták rámondják, hogy hejj, de vicces vagy, Józsi... abba nem gondolnak bele, milyen gondokat okoznak a gyereknek. Már a csúfolódással is elég sok lelki sebet lehet adni, a de a durvább az lesz, amikor nem veszik fel sehova se, mert azt hiszik, hogy viccel vagy mert a cég nem akarja égetni magát (az milyen már, ha bemegy értekezletre, bemutatkozik, és 3 percig áll az egész, mert az ügyfél az asztalon fetreng a röhögéstől?)... most komolyan, ha van mondjuk 6 remek jelölt, és az egyik közöttük Fekete Tea, akkor majd pont őt választják? Ilyen szinten már minden baromság miatt szórnak...
2017. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!