Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan nyomhatnám el a féltéke...

Hogyan nyomhatnám el a féltékenységet?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban apám alkoholista volt, nálunk az összes családi történet arról szólt, hogy apa hányszor csalta meg, hányszor itta el a pénzt.

Aztán az első kapcsolatomnak is megcsalás lett a vége, holott direkt kértem a párom hogy inkább hagyjon el ha már más kell neki.. Nagyon kikészültem az eset után, de azóta már egy nagyon jó kapcsolatban vagyok. Teljes a bizalom, nem volt féltékenység.

Erre anyám most 50 évesen viszonyba kezdett egy férfival... Apának elmondtam, de nem érdekli/nem tud vele mit kezdeni.

Anyám viszonya óta észrevettem hogy kezdek féltékeny lenni, nem merem anyával egyedül hagyni a párom. De más nőktől is elkezdtem félni hogy rányomulnak a páromra. Az eszem tudja, hogy bízhatok a páromban, de közben a logika meg a tapasztalat azt mutatja hogy mindig megtörténik.



2017. aug. 9. 10:23
 1/3 A kérdező kommentje:

*hányszor csalta meg anyát

És nekem kellett volna kémkednem apa után anya szerint, és rossz gyerek voltam mert nem akartam ezt a lelki terhet.

2017. aug. 9. 10:26
 2/3 anonim válasza:

Nálunk részben volt hasonló a helyzet. Apám szintén alkoholista, kurafi volt, az anyám tönkrement az egészben, olyan szinten, hogy még a válás sem, de apám halála sem volt elég, hogy fellélegezzen. Én is rettentő féltékeny tudok lenni, bár sosem gondoltam, hogy a kettőnek köze lehet egymáshoz, de van benne ráció. A legjobb módszer, ami nekem is bevált: 1. Ha meg akar csalni, úgyis megteszi, és te vagy soha nem jössz rá, vagy mégis, de tenni ellene nem fogsz tudni. 2. A páromnak ugyanannyi oka van féltékenynek lenni, ha nem több, mint nekem, mert kikapós nő vagyok :D

3. Ahogy Fox Mulder is megmondta már nekünk az X-aktákban; Hinni akarok! :D (Bocsánat, nem elpoénkodni szeretném a dolgot...)

Próbáld kívülről szemlélni magad, magatokat, ha gyanús jelek jelennek meg a színen, elég ha gyanakvó vagy Vele szemben, de ne gondolj egyből a legrosszabbra. Egyébként nálam a vőlegényemmel konkrét okoaim voltak a féltékenységre, de pl mikor először rájöttem, hogy csak kérdeznem kell őt, és mindent elmond (plusz általában az alkohol miatt volt hülye) az nekem pl, ha nem is 100%-osan, de megnyugtató volt. Aztán a régi dolgok lassan feledésbe is merülnek, jövőre esküvő! :)

Summa summárum: tréningeld magad, az önbizalmad, és engedd el a múltad, mert a szüleid élete nem a Tiéd!

2017. aug. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A féltékenységet nem szabad elnyomni, az elfolytott érzelmek akár testi problémákban/betegségekben is jelentkezhetnek később. Nem tudom, mit és hogyan szoktatok megbeszélni egymással, de szerintem erre is megoldás lehet egy beszélgetés, vagy ha konkrét megoldás nem is, de mindenképp sokkal előrébb viheti a problémát a megoldás felé :) Beszélj neki az érzéseidről, abból sosem lehet probléma.

Egy jó kapcsolat alapja az őszinteség és a bizalom. Megvan ez a kapcsolatotokban? Bízik benned, őszinte hozzád? Te őszinte vagy hozzá?

2017. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!