Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek van pénzük és szinte...

Akiknek van pénzük és szinte megvehetnek bármit amit szeretnének azok mennyire boldogak?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy a pénz nem boldogít ... De a szegénység sem.. Milyen élete van annak akinek megvan mindene ,nincs semmi problémájuk megkaphatnak bármit .. Boldogak és elégedettek ?
2017. aug. 10. 14:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Akik ezt mondják amúgy, azok valószínűleg nem a gazdagabb rétegbe tartoznak:)

De mindenkinek mást jelent a boldogság. Én például pár repülőjegyre vágyom, és hát rohadt boldog lennék, ha bármi gond nélkül megvehetném őket.

Egyértelmű, hogy a pénz boldogít, a gazdagabb emberek pedig normál esetben boldogabbak.

2017. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

A pénz nem boldogít, de jó ha van.

A pénz nem boldogít, csak amire költöd.

2017. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Mi pont tegnap beszéltünk erről a férjemmel. Boldogok vagyunk, elégedettek, tényleg jó, hogy bármit megvehetünk. Persze elég kemény dolgokon mentünk keresztül, mire ezt elértük. A családjaink is templomi egér státuszban vannak sajnos, mi is azok voltunk. Talán ezért tudjuk értékelni, amink van, boldogok vagyunk, hogy mindenért mi tettünk.
2017. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Azt gondolom hogy a vilagon minden ami a letfentartasunkhoz kell, gyakorlatilag penzbe kerul. A teto a fejunk fele, az ennivalo az asztalra, a ruhak hogy ne fazzunk stb. Tehat penz nelkul boldogulni lehetetlen.

De abban nem vagyok biztos hogy a gazdag emberek mind boldogak. Tudod a gazdagsag viszonylagos, egy szegeny afrikainak egy atlag magyar is gazdagnak minosul, hiszen van ennivaloja, vize, sajat fekvohelye, teveje, sot autoja is. Nos igy gondolja vagy erzi ezt egy gazdag is. Neki a gazdagsag az olyan termeszetes mint nekunk a teve, a futott lakas, vagy az auto. Mint ahogyan ez minket sem tesz onmagaban boldogga, hanem termeszetesnek tekintjuk, igy egy gazdag ember sem feltetlenul boldog attol hogy mindene megvan. Pelda erre sok sztar, vagy azok gyerekei akik fiatalon szet narkoztak magukat.

Valaszom az hogy, hogy attol fugg mit ertesz boldogsag alatt. Szerintem a gazdag emberek elegettek egy biznyos szinten, anyagilag nincs rajtuk akkora nyomas, emiatt jobb a konforterzetuk, de hogy boldogabbak-e? Ki tudja...???

2017. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Van egy (távolabbi) barátnőm, akinek lakást, autót vettek a szülei, azt csinál, amit akar szinte, mégis boldogtalan, állandóan nekem kesereg. Tudom, hogy egy tehetős embernek is lehetnek másféle problémái, de iszonyat idegesítő már hallgatni, mennyire rossz neki, mert nem talál egy férfit sem, miközben én éhbérért dolgozom. Ő meg épp Skóciában nyaral a szülei pénzén. Hát ezt dobta a gép. Bármilyen gazdag lehetsz, mindig lesz valami, amin kesereg az ember.

Nyilván jobban érezném magam, ha holnap találnék egy jobban fizető melót.

2017. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
"Talán ezért tudjuk értékelni, amink van, boldogok vagyunk, hogy mindenért mi tettünk." Hát igen, az sem mindegy mitől vagy tehetős, neki életében semmiért nem kellett küzdenie, ez okozhat apátiát is.
2017. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
13%
Olyan nincs.
2017. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Egy ismerősöm mesélte, hogy egy milliárdos haverja panaszkodott neki, hogy ő már elérte az élete célját. Már unja az életét, nincs már semmi ami boldoggá tegye mert mindene megvan. Hiába a luxus sportkocsik, a nagy villa, yacht a tengeren meg hasonlók. Állítólag tiszta depis és öngyilkosságon gondolkozik...

De ez személyfüggő is.


Egyébként ha megnézzük, elkezdünk játszani tegyük fel a gta5 online részével. Eleinte nagyon izgalmas, még házad sincs, nyálad csorgatod a luxus autókra stb. Boldogan csinálgatod a munkákat a kid pénzért. De ha elkezdesz hackelni, hirtelen mindened megvan és a játék értelmét veszítette. Utána már csak egy óra és szét is untad magad. Van akik ugyanígy reagálnak a valódi életben.

2017. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

14:37


Ugyanez volt, csak Skyrim-ben. :D Jó példa.

2017. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én is ezt tapasztaltam a játékban ,de azért a valóság más tészta mégis :D .... van akinek jót tesz a pénz van akinek nem .. Például én eltudnám képzelni ,hogy ha adnának nekem 40 milió eurót egy nap alatt képes lennék elkölteni az egész vagyont :D de persze ha ennyim lenne nem ezt tenném :D
2017. aug. 10. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!