Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért okoskodik, amikor nem kéne?

Figyelt kérdés

Általános jelenség, ha valakit megtámadnak/bajba kerül, akkor jönnek nagy bölcs és tapasztalt (négy fal között persze) emberek, hogy megmondják ők mit tettek volna, ha velük történik.

Pl. annál a tavalyi buszbalesetnél is voltak imsmerőseim, akik azon sopánkodtak, hogy minek kell gimis gyereknek külföldre utazni. Vagy amikor bátyámat megtámadták öten, késsel, kirabolták, a rendőr kérdezte, miért nem ütött vissza nagyobbat, akkor is pár rokon okoskodott ráadásban, hogy ő így meg úgy elintézte volna a fiúkat. Szegény tesóm meg hiába mondta, hogy ember, kés volt náluk, mintha süketek lennének ilyenkor az emberek.

Most is volt egy eset, a lány kutyáját lerúgták a villamosról, többen voltak a támadók. Megosztottam a posztját, de sajnos elolvastam a hozzászólásokat is, és rengetegen értetlenkedtek, támadták a lányt miért nem csinálta ezt, miért nem csinálta azt, bezzeg, ha ő lett volna ott, akkor elintézte volna a támadókat.

Pedig tapasztalataim szerint az emberek egyáltalán nem ilyen segítőkészek, rátermettek, ha élesben történik valami. Engem többször zaklattak buszon, villamoson (egy időben sajnos egy gázosabb városrészben volt a munkahelyem), és az emberek mindig elfordultak, vagy röhögtek, mulattak a helyzeten.

Miért nem lehet például egy szerencsétlenségnél egyszerűen csak hallgatniuk a felesleges kötekedés helyett?


2017. aug. 11. 11:49
 1/9 A harmadik szem ***** válasza:
93%

Mert a bajba kerülő/elszenvedő is lehetne ugyan ilyen okos bármikor, csak ha benne van a helyzetben, akkor nem tud tisztán és elfogulatlanul gondolkodni.

A megmondóemberek ugyan úgy rosszul jönnének ki a helyzetekből, mert ők nem azért megmondóemberek, mert bármiben különböznek az elszenvedőtől, hanem csak azért, mert ŐK NEM SZENVEDNEK EL.

2017. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam, hogy az emberek nem épp segítőkészek, tisztelet a kivételnek, mert ilyen is van, ilyet is hallani.

Sokan mondják, hogy mit tennének egy adott szituációban, de nem lehet/nem tudják beleképzelni magukat. Így nem nehéz megmondani, hogy kinek mit kellett volna tennie, de amikor hirtelen jön egy váratlan eset, arra nem mindenki úgy reagál, ahogy így elképzeli, hogy hogyan reagálna..

2017. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, érdekeseket írtok és igaz. De hogy ennyi embernek ne legyen átérző képessége, empátiája. :O

Én amúgy nem vártam volna el, hogy segítsenek a zaklatásnál, inkább annak örültem volna, ha nem röhögnek még ráadásban.

2017. aug. 11. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert otthon a kanapén ülve könnyebb logikusan gondolkodni, mint amikor késsel kergetik az embert öten egy sikátorban.
2017. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ők tényleg elhiszik hogy másképp csinálták volna. Pedig nem igaz. Nagyon sokan stressz helyzetben rosszul vagy sehogy nem döntenek. Amíg nem kerülnek hasonló helyzetbe addig nem tudják milyen. Inkább okoskodnak.
2017. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyerekek, azért ne mondjátok már, hogy az a logikusabb lépés 5 ember ellen, akik fel vannak fegyverkezve, hogy visszaütsz. Ez csak akkor logikus, ha szeretnél egy pengét a gyomrodba kapni.
2017. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valójában itt az a főgond, hogy ezek az emberek csak a televízióban tapasztalták meg az ilyesmit, ahol a főszereplő mindenkit leüt félperc alatt és azt hiszik, hogy a valóságban is ilyen egy közelharc. Holott semmiben nem hasonlít.
2017. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, teljesen más. Tesóm nem egy gyáva ember. De mi értelme lett volna hősködni?

2017. aug. 11. 12:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaja, tipikusan olyan rokon is magyarázott, aki kondi-akciófilm mániás. Az, hogy kigyúrja magát semmi nem jelent.
2017. aug. 11. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!