Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki jó valamiben? (bőv....

Mindenki jó valamiben? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Bocsi, hogyha kicsit siránkozásnak fog hangzani ez a kérdés, de pár napja eléggé szarul üzemel a szívem, majd hétfőn megyek orvoshoz, de párszor rámjött egy kis parafless, és rájöttem, hogy egy senkiként halok meg, ha megtörténne neadjisten.

Tehát midenhol ezt hallja az ember. Minden gagyi motivációs videóban, ezt hallja a szüleitől, tanáraitól, edzőitől. Mindeki helyeselve bólogat ilyenkor, mint az idomított kutyák. Akkor mi az akinek senkije és semmilye nincs ilyen téren? A szüleim támogatnak anyagilag, jó közegben élek, vannak barátaim, mindig vidámnak, magabiztosnak tettetem magam társaságban, azt gonodlná valaki, hogy tökéletes életem van, ami nincs messze a valóságtól, hisszen 7 milliárd emberből 2 simán ölne azért, hogy a helyemben legyen. Viszont hiányzik valami, hiányzik egy hobbi, hiányzik az, amiért érdemes felkelni, ebből kifolyólag szar tanuló és nemtörődöm típus vagyok sok téren. Semmi jövőképem nincs.

3 helyen dolgoztam életemben, mindhármat gyűlöltem.

Ez az egész engem baromira flusztál. Ha látok egy boldog, helyes, magas, kigyúrt srácot, legszívesebben azt kívánom, hogy bénuljon le nyaktól lefelé, az arca égjen össze, a barátnőjét pedig a szeme láttára erőszakolja meg egy primitív horda. Ez furcsa, hiszen én békeszerető ember vagyok, nincs bajom más örömeivel, de sajnos ez a probléma rányomja bélyegét személyiségemre.

Szinta már csak akkor érzem jól magam, ha iszok, (hónapokig naponta ittam régebben) tépek, vagy gépen játszok valamivel, de ezek csak pillanatnyi örömök.

Akarok találni egy hobbit, amiből erőt meríthetek, egy szakmát, amivel keresek annyit, hogy ne dögöljek éhen, csak szeressem.

De nem megy. Mit csináljak? Hiszen csak egy semmirekellő drogos ronda szűz alkesz féreg vagyok.

Bocsi a helyesírásért.

17/F



2017. aug. 12. 17:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Oké, ez baromi öszeszedetlen lett, elnézést kérek.
2017. aug. 12. 17:55
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kicsi összeszedetlen, de megpróbálom kihámozni: te azért vagy dühös magadra, mert középszerűnek gondolod magad. Szerintem ez nem baj, a társadalomnak ilyen emberekre is szüksége van. Az, hogy mindenki önmegvalósítson, meg alapítson startupot, legyen három diplomája és hatalmas karrierje, mert csak akkor értékes ember, az egy baromság. Az a fontos, hogy a helyeden legyél. Ha buszvezetőként, akkor úgy. :) Ajánlom figyelmedbe Jim Jarmusch Paterson című filmjét. Kicsit nehéz befogadni, de ha megnézed, megérted, miről beszéltem. :)
2017. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha ronda vagy akkor ásd el magad :)
2017. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és az ajánlast, majd megnézem ha lesz időm.

"Az a fontos, hogy a helyeden legyél"

Épp ez a baj. Nekem nincs helyem.

2017. aug. 12. 18:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan azt hittem a végére, 37 vagy minimum...

Drága, ne vedd bántásnak, de 17 éves vagy. Ennyi idősen ki tesz le bármit is az asztalra? :D Itt az a max teljesítményed, ha rendben leérettségizel, meg legyőzöd a raid bosst az aktuális játékban.

Szakmakereséshez pont jó időben vagy, akár egyetemet, akár OKJ-t szeretnél, nem késtél el semmivel, csak nézz ki valamit, ami tetszik. A diákmelók nem relevánsak, azt kb mindenki utálja. :) Majd lesz jobb, ha egyszer eljutsz odáig, hogy rendesen dolgozz.

A hobbi az lehet a kockulás is, ha az köt le, azt is lehet olyan jól csinálni, hogy sikerélményt adjon. Inkább az, mint a drog meg a pia. :) Vagy kezdj bele egy új sportba, ha zavarnak a szembejövő izmos pasik, sok olyan van, amiben nem akadályoz a szíved, sőt, még javasolják is.

A szüzességed legyen az utolsó a sorban, 17 éves vagy, majd meglesz annak is az ideje. :) Sztem ez inkább menő, hogy nem dugsz gyerekfejjel 12 éves kislányokat, bocs, ha kiábrándító vagyok. :D

2017. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint túl magasra teszed Magadnak a mércét!

Egyáltalán ne legyél biztos abban, hogy az "álompárok" élete felhőtlen, konfloktusmentes, nincsenek torzulások azokban!

Az nem mminden, ha szép piros egy alma, - attól még lehet benne bőven kukac!

Ebben a képmutató világban semmi sem az, mint aminek látszik!

Arra - javaslom, - próbálj meg több figyelmet fordítani, hogy felmérd, az élet mely területei kötik le a figyelmedet!

Természet?

Emberek?

Technika?

Tudomány?

Sajnos, amig ezt nem tisztázod le Magadban, addig nem lehet szűkíteni a kört, - hogy merre menj tovább!

A dolgok onnantól fognak felgyorsulni körülötted, hogy ha megtalálod az érdeklődési körödet!

Innentől egyenes az út, hogy nagy bizonyossággal - a háttérben befektetett rengeteg munka árán - olyan munkakört fogsz Magadnak találni, amely érinti vagy teljes mértékben lefedi a hobbydat.

Hidd el, kevés felemelőbb érzés adatik meg az embernek, mint amikor a hobbyja megegyezik a munkájával, - kizárt, hogy orrlógatva fogsz bejárni a munkahelyedre!

Nekem ez a sorsom, - nagyon is jól tudom, hogy miről írtam Neked!

Ha az orientációd letisztulása után meg tudsz határozni Magadnak elérhető célokat és belekezdesz azok megvalósításába, akkor mondhatotd el Magadról, hogy "stabil pályára álltál"!

2017. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Szakmakereséshez pont jó időben vagy, akár egyetemet, akár OKJ-t szeretnél, nem késtél el semmivel, csak nézz ki valamit, "

Itt a kicseszett probléma, nem vagyok jó semmiben, nem értek semmihez, nem érdekel semmi.

2017. aug. 14. 14:07
 8/10 A kérdező kommentje:

"Arra - javaslom, - próbálj meg több figyelmet fordítani, hogy felmérd, az élet mely területei kötik le a figyelmedet!"

Semmi

2017. aug. 14. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen pályaválasztási tesztek, személyiséged alapján mi passzol hozzád, töltögess ki pár olyat. Oké, nagy részük elég nagy hibaaránnyal dolgozik, de hátha lesz az értékelésben olyan, ami megtetszik. :)

Én anno hasonlóan voltam, mint te, én konkrétan végigolvastam a 600 oldalas felvi tájékoztatót, kijegyzeteltem a szakleírásokat, hogy mi az, ami *picit is* megragadja a figyelmem. Idősebb ismerősök véleményét kértem, volt olyan, aki ajánlott szakot, hogy hé, ez tökre passzolna hozzám szerinte. Egy ilyen volt az, ami végül bejött. :) Utolsó pillanatig bizonytalan voltam, de beiratkozásnál első napon azt éreztem, hogy én hazaértem. És azóta is imádom a szakmám. :)

Pl. ha sokat ülsz gép előtt, valami infós dolog? Abból van okj meg fősuli meg egyéb képzés is, millió a választék.

Ha félsz a drogtól, alkoholtól, jó választás lehet a szociális szféra, már amennyiben érzel rá késztetést, hogy segíts a magadhoz hasonlóknak.

Ha van valami hobbid - még ha depressziós időszakban hanyagolod is -, azon a vonalon is érdemes elindulni. Ha könyvmoly vagy, bölcsész szakok; ha titokban festesz, alkotsz, akkor nézz utána a művész képzéseknek; ha rajongsz a filmekért, akkor média, vagy ezen belül valamely háttérmunka. Ilyenekre gondolok. Gondolom, még csak most kezded a 12-et, szóval még nem késtél el egyáltalán (én anno a leadás napján találtam ki, hova jelentkezzek... :D), nem kell, hogy most rögtön beleszeress az első szembejövő lehetőségbe, csak rakd össze, mi az, ami picit is megragad.

2017. aug. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9es köszönöm a választ, de ezek a tesztek sajnos hasznavehetlenek, egyik sem vált be.

Azonban privátban esetleg ki tudnád fejteni, mivel foglalkozol? Hálás lennék.

2017. aug. 15. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!