Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenki hisz valamiben?...

Mindenki hisz valamiben? Kötelező egyáltalán hinni valamiben?

Figyelt kérdés
Mi van, ha engem ez az egész hitvilág - legyen bármelyik vallás - totálisan hidegen hagy? Akkor én mi vagyok? Nem tagadom semminek a létezését, de egyik mellé sem teszem le a voksom. Csak egyszerűen hidegen hagy és úgy gondolom, hogy az életben vannak ennél sokkal fontosabb dolgok is.
2013. jún. 19. 20:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Szerintem a hit belső igény és nem kötelező. Én inkább olyan üresnek érezném az életem nélküle. De fiatalabb koromban nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget neki, aztán az életem közepe táján valami megváltozott. Szerintem nincs azzal baj, ahogy most érzel. Mindennek van ideje.
2013. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy nincs Isten, akkor ateista.

Ha nem foglalkozol vele, de nem zárod ki, akkor agnosztikus.

Hinni pedig bármiben lehet. A vitaminok erejében is.

2013. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Ha azt gondolom, hogy olyan a vallás is, mint a politika? Tömegbefolyásoló eszköz, ami évszázadok óta rettentő jól működik és amihez én nem akarok tartozni? Ez mennyiben meríti ki az agnosztikus fogalmát? Vagy van-e külön fogalom a vallási kívülállóra? :D Nem tagadom, csak szimplán nem érdekel. Ezért nem is érzem megfelelőnek az ateista kifejezést. Az ateista is foglalkozik a vallással, csak negatív irányban. De ez sem érdekel engem.
2013. jún. 19. 20:51
 4/29 anonim ***** válasza:
56%

Én úgy vagyok vele, hogy nem kell semmi ilyen vallási dologban hinni.

Higgy magadban, csak ez számít!

2013. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a vallást a hittel.
2013. jún. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Szerintem te normális ateista vagy kérdező.

Persze csak ha biztos vagy benne, hogy nincs Isten.

Azok aki őrjöngenek, hisztiznek, bigottak, nem ateisták, hanem beteg emberek.

2013. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Vallástól függetlenül sem hiszek természetfeletti dolgokban - legyen az Isten, Szentlélek, Buddha vagy Allah, ezoterikus erők, humbukok, etc. Vagy mire érted pontosan, hogy ne keverjük? Vegyük a keresztény hitet. Ott van a nevében, hogy hit. Velük sem tudok azonosulni.
2013. jún. 19. 20:59
 8/29 A kérdező kommentje:
Hát jó :) Az sem érdekel, hogy más miben hisz, csak ne akarja rám erőltetni! :D
2013. jún. 19. 21:01
 9/29 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy ne keverjük, mert a vallás egy intézményrendszer, a hit egy belső meggyőződés. Egyébként én is ateistának gondollak, nem feltétlenül kell ahhoz negatívan állni a valláshoz, Istenhez. Egyszerűen csak nem hiszel Istenben, ez a meggyőződésed.
2013. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
De épp fentebb írtam. Isten csupán egy "természetfeletti" a világon lévő jó néhány közül. Nem csak vele nem foglalkozok, hanem a többi hozzá hasonlóval sem. Egyébként vallás és hit, ha nem is ugyanaz, de elég szoros a kötődés, nem? Mármint, általában összeolvad.
2013. jún. 19. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!