Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek itthon miért nem...

Az emberek itthon miért nem tudják elfogadni a temperamentumosabb embereket?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok, gyerekkorom óta többnyire elég temperamentumos. Nem szokásom sokmindent magamban tartani, de megtanultam szépen kifejezni magam, nem őrjöngök, nem vagyok agresszív. Ha valakivel, főleg közeli hozzátartozóval gondom van, általában extra finoman közlöm és megpróbálok megoldást találni vele. Tehát nem egy vagdalkozó őrültre kell gondolni. Viszont imádok pörögni, énekelni, táncolni, amiért általában még a párom is hülyének néz. Ha mérges vagyok, nagyon mérges vagyok, ha szomorú, nagyon szomorú, ha vidám, akkor önfeledten vidám. De a családom valahogy mindig elrontja a pillanataimat.

Pl két autónk van, és az utóbbi időben nagyon sok gond volt velük, szinte eszik a pénzt. Emellett építkezünk is, az is sokkal több lesz a végén, mint az elején számoltuk. Sosem gondoltam, de lassan minden tartalékunk oda és nem tudunk mihez nyúlni, már a párom szülei ígértek anyagi segítséget, mert nem bírjuk (beleadnak a házba). Olyanokat nem kalkuláltunk bele a költségvetésbe, hogy idén 2x kaptunk defektet a két autóval külön-külön, aztán feltörték az egyik kocsit (200 ezres kár, közlekedni sem lehetett vele úgy), aztán egy 50ezresnek ígért jatásból a végén 200 ezer lett, mikor 5 darabban állt az autó, akkor tudtuk meg. Kicsit besokalltam, mikor nemrég még a egyiknek az akksija is meghalt, 30 ezer az is. Bevallom, a családnál voltunk és kiabálni kezdtem, szidtam a sorsot, az életemet, mindent, kiakadtam. Erre a párom is meg apám is elkezdtek beszólogatni, hogy "jól van, ha itt hőbörögsz, attól nem lesz jó az akksi" meg "nyugodj le, erre nem vagyunk kiváncsiak", pedig tényleg nem őrjöngtem, nem csapkodtam, csak mondtam a magamét magamban, nem nekik.

Máshol is észrevettem, hogy itthon nem divat a latinos stílus, itt mindenki full jéghideg vérű, ha már egy kis emberséget mutat bármi iránt, hülyének nézik. Éltem már külföldön, ez máshol nem így van, máshol még szorult az emberekbe elfogadás, megértés - ha valaki bajban van, természetes, hogy vagy szomorú lesz, vagy ideges, kétségbeesett. Másrészről rengeteg cikk szól róla, milyen betegségeket okoznak az elfolytott érzések, nálam pl a stressz már okozott szédülést, végtagzsibbadást is.

Miért nincs az emberekben ennyi megértés? Ha már a huszadik balszerencse ér a hónapban, miért kell fapofával, pókerarccal elfogadnom? Hó elején cseréltünk kiégett generátort, aztán egy defekt, most az akksi a másik autóban. A lakásunkba sem jó semmi, egy csempét nem képesek leszállítani normálisan. Miért nem mondogathatom ki magam legalább? Senkiben nincs megértés? Persze én mindenkinek véghallgatom a két órás monológját, mikor hazalátogatok, de cserébe 10 perc káromkodást nem képesek elnézni.


2017. aug. 13. 16:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Az hogy üvöltözöl nem "latinos" viselkedés, hanem szimplán az önkontroll hiánya. Ráadásul te elvárod hogy az emberek empatikusak legyenek veled szemben, de te leszarod hogy zavarod őket a viselkedéseddel.
2017. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az jobb, ha megint szédülni kezdek vagy megint zsibbadni kezd kezem-lábam? Mások ennyire önzőek, hogy tudják, ha mindent fapofával végigtűrök, akkor megint ez lesz a vége, és őket nem érdekli, csak nehogy megzavarjam az ő lelki békéjüket 5 percre a mondogatással, ami nem is nekik szól? Hát gyönyörű.
2017. aug. 13. 17:14
 3/25 A kérdező kommentje:
Plusz mint írtam, ma 2 órán át hallgattam az ő panaszaikat, hogy hogy tönkre mennek lelkileg az életüktől, amit ők alakítottak úgy maguknak, csak most isszák a levét. Miránk a párommal viszont szimplán ránk jár a rúd, különben nem kapnánk fél évente defektet meg nem rabolnának ki minket a kettő között félúton időben.
2017. aug. 13. 17:16
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

"de cserébe 10 perc káromkodást nem képesek elnézni."


Az hogy szegény szakemberrel ordenálé módon üvöltözöl az minden csak nem latinos viselkedés.

2017. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem latinos stílus. A másik dolog meg az, hogy amíg te elkáromkodsz 10 percig Hogy a k*** anyádat a kib*** már megint elsza****..... addig a másik kultúrált módon elpanaszolja, hogy hát sajnos ez meg az elromlott és most a sok pénz belemegy a javításba. Én is inkább a másodikat hallgatnám.

Miért legyenek az emberek rád tekintettel, ha te sem vagy rájuk?

2017. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
68%
Nincs pénzetek, de van két autótok is meg építkeztek, persze hogy drága, de emiatt nem a szerelőkkel kéne kiabálni meg káromkodni, nem ők tehetnek róla. Mindenki utálja a hisztis p***kat, ezért állított már le téged a apád is. Máskor bízd ezt a normális emberekre.
2017. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

" és kiabálni kezdtem, szidtam a sorsot, az életemet, mindent, kiakadtam."


Igen, ez a temperamentumos viselkedés tudjuk melyik magyarországi kisebbségi csoportnak a szokása :D

2017. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%
kamu...
2017. aug. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Kérem, aki válaszol, rendesen olvassa el a kérdést. Nem szakemberrel kiabáltam, nem k*rváztam. Leírom kb mit mondtam, mikor a párom szólt, hogy meghalt az akksi is, a tegnapelőtti defekt után: b*sszus, nem hiszem el, minket egyszerűen nem bír az isten, ezt már nem lehet idegekkel bírni, hogy lehet valaki ilyen peches?! de komolyan, hónapok óta semmi nem akar összejönni, lassan kajára nincs pénzünk, miért megy tönkre még ez is? csak tudnám, miért haragszik ránk a sors, hogy lassan épp hogy csak a villám nem csap belénk, hogy lehet valaki ennyire durván szerencsétlen?!". Kb ezeket mondogattam 10 percig. Amiből apám hallott kb 2 percet, mert előtte nem volt ott. És már egyből leosztott.
2017. aug. 13. 17:28
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

"lassan kajára nincs pénzünk"


De 2 kocsira meg van? Gondolom azokat is hitelre vettétek, mert "meg kell mutatni a szomszédoknak"

2017. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!