Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen meg lehet szabadulni...

SirMoook kérdése:

Teljesen meg lehet szabadulni az önbizalomhiánytól?

Figyelt kérdés

Már beszéltem jópár emberrel akár élőben, akár innen is, akiket régebben bántottak, vagy megaláztak.

Egyszer csak fordult egyet a kocka, valahogy megvilágosodtak, és kicsit magabiztosabbak lettek.

Sokan külsőségekben is kezdtek változni, egészen összeszedták magukat, mondhatni kifejezetten jól néznek ki..

Ezeknek a sztoriknak nagyon örültem, mert én is hasonlóan érzem magam, jött a változás azóta zajlik egy lassú folyamat bennem is.


Aztán jobban megismertem őket, és rá kellett jönnöm, hogy a magabiztosság nagyon sokaknál csak álca. Bellül még mindig félénkek, bizonytalanok és lenézik magukat.


Arra lennék kíváncsi, (már csak magam miatt is), hogy ebből ki lehet szabadulni?

Van olyan, akinek teljesen sikerült ebből kitörtnie?

(18/L)



2017. aug. 13. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek van egy beállítottsága, amit picit eltolhat, de radikálisan nem tud változni.

Viszont gyakorlással nagyon sok dolgon lehet változtatni úgy, ami már tényleg működik.

Például nekem 10 évvel korábban kb egy buszjegy vásárlása is egy stresszhelyzet volt. Azóta olyan munkám lett, ahol emberekkel is kell kommunikálni, ez segített gyakorolni a váratlan szituációkat is.

Nem érdemes összekeverni azokat az embereket, akik megnéznek egy-két filmnek, utána motiváltnak érzik magukat a legközelebbi eseményig, amikor tenniük kellene valamit azokkal, akik tényleg tesznek is.

23F

2017. aug. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*filmet
2017. aug. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen ki lehet nőni az önbizalomhiányt. Sikerélményeket kell gyűjteni. Nagyon sokat. Ezt gyakorolni kell, és időbe telik, akár évekbe is, de megéri.
2017. aug. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen meg lehet tőle szabadulni, nekem sikerült. Nálam minden személyiségfejlődés alapja az önismereti terápia volt.
2017. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. aug. 17. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!