Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek csendben maradni evés közben?

Figyelt kérdés

Csendes ember vagyok, szeretek csak akkor megszólalni ha valami értelmeset tudok mondani, a felesleges locsogástól rosszul vagyok. De mivel 17 éves lány vagyok, így rengeteg locsogó korombeli vesz körül, akikből a nap 80%-ában megállás nélkül ömlik a hülyeség.

Ez még nagyjából rendben is lenne, de fel nem bírom fogni hogy hogyan képesek evés közben is beszélni...

Például egy jó ebédnél szeretek az ételre koncentrálni, teljesen átadni magam az ízeknek, olyankor ölni tudnok a pillantásommal ha valaki hozzám szól és megzavar.

Titeket nem idegesít? Ráadásul vannak aki teli szájjal dumálnak meg röhögnek, az olyanoktól falra tudnék mászni.



2017. aug. 15. 18:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
66%

"Például egy jó ebédnél szeretek az ételre koncentrálni, teljesen átadni magam az ízeknek, olyankor ölni tudnok a pillantásommal ha valaki hozzám szól és megzavar."

Egyszerűen mert a legtöbbeknek nem ezt jelenti az evés. Sokaknak például ez egy közösségi alkalom, amikor egy finom ebéd mellett megtárgyalhatják a család/barátok/kollégák között a legújabb infókat.


Speciel nekem is van amikor hasonló mód érzem, hogy szeretnék kicsit magam lenni, csak az ízeket élvezni, olyankor eleve egyedül megyek enni valahova.

Viszont ha társaságban eszem, én pontosan attól érzem hülyén magam hogy mindenki csak eszik néma csendben, és senki nem szól a másikhoz.

2017. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem idegesít. Nekem is társasági élmény az evés, nem csak a finom falatokat élvezem. Amúgy mit fogsz csinálni, ha majd egy srác meghív étterembe vacsorázni? Ott nem ülhetsz kukán, amíg el nem fogyott a kaja...
2017. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

De idegegesít.


De számomra ezt felülmúlja sok százszorosan az, amikor munkahelyen bemegyek az étkezőbe, és ott 3 perc különbséggel jön mindig egy újabb ember aki jön enni. És 3 percenként mindegyik jó étvágyat kíván.


Oké, értem én hogy kultúra meg miegymás, de ezt ideje lenne kigyomlálni a munkahelyekről.


Egyrészt hogy olyanok is jóétvágyat kívánnak egymásnak akik egymás nevét nem tudják.

Másrészt nyilván azért eszem, mert jó étvágyam van. Felesleges kívánni.

Harmadrészt mindenki tudja hogy 3 percenként kívánnak jóétvágyat az éppen étkezőnek, tehát szerencsétlen lehet hogy már ötödik jóétvágyat kapja egy 20 perces ebéd alatt, amitől már a falra mászik.



Maga a jó étvágyat kívánás nem munkahelyen kialakult dolog, tehát értelmetlen átültetni oda is.


Jó étvágyat akkor kívánunk, mikor leülünk egy nagyobb asztalhoz egyszerre, több emberrel, egy időben, és egyszerre kezdünk el enni. Így elég egyszer mindenkinek azt mondani hogy "jó étvágyat", és le van tudva a szokás.


Nem pedig 3 percenként rákényszeríteni szerencsétlen táplálkozó embert, hogy legalább a fejével biccencsen, jelezve hogy vette a kívánságot, de épp tele van a szája egy már pépesre rágott tojásos, szalámis zsömlével, ezért nem tud válaszolni.

2017. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ne is mondd, utolsó! Akár iskolában eszek, akár diákmunkás helyen, mindenhol kapom 2-3 percenként hogy jó étvágyat, azoktól is, akiket nem ismerek. Miért? Felesleges formalitás, és inkább idegesítő mint udvarias.


Egyébként nem vagyok társasági ember, nekem az evés sem társasági tevékenység. Ha beszélgetni akarok a barátaimmal akkor azt nem az étkezőben fogom megtenni, hanem nyugodtabb körülmények között. Azok akiket meg nem ismerek ne locsogjanak feleslegesen arról hogy milyen volt a tegnapi buli vagy milyen hajat/körmöt fognak csináltatni mert nem érdekel.

2017. aug. 15. 19:17
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Valaki jó étvágyat kívánt nektek? Irigylem a problémáitokat.
2017. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahhjj. utolsó....


Képzeld, írhattam volna a szar fizetésemről, meg a hülye lakótársakról, meg arról hogy nehéz lesz kifizetni az alsó hangon 30 ezres nyelvvizsgát, meg arról hogy fáradt vagyok az állandó éjszakázástól, de szerintem ezek nem lennének relevánsak ezalatt a kérdés alatt.


Vagy kizárólag az olyan szintű problémát jegyezheti meg az ember valós problémaként hogy pl éhezés, rákbetegség, rokkantság?

Nyilván nagyobb probléma lenne ha rokkant lennék, de emellett a mindennapi hülyeségek is zavarnak.

2017. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tudom, szörnyű...:( Nem is értem hogyan tudunk ekkora stresszben élni.


Egyébként nem tűnik nagy dolognak, de borzalmasan idegesítő amikor egy ebédet sem tudsz nyugodtan megenni, az egész napra rá tudja nyomni a bélyeget.

2017. aug. 15. 19:29
 8/18 A kérdező kommentje:
#6 Hagyjad, nem érdemes foglalkozni az ilyennel:D Nyilván tudja hogy vannak nagyobb problémák is az életben, de nem hiszem hogy egy percig is érdekli bármelyik is.
2017. aug. 15. 19:32
 9/18 anonim ***** válasza:
engem nem annyira zavar. De ha valaki csámcsog. Vagy a fogához ér az evőeszköz attól gyilkolni tudok. 17/f
2017. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sokszor a néma csend tényleg idegesítő tud lenni ilyenkor,amikor csak az evőeszközök csattognak,de egyébként engem is idegesít amikor felesleges komolytalan pofázás megy evés közben.

Szerintem halkan lehet beszélgetni egy két normális témáról.

A percenkénti jóétvágykívánással nekem is tele van a hócipőm :)

2017. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!