Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire elvárható egy 3 éves...

Mennyire elvárható egy 3 éves gyerektől, hogy csendben üljön végig egy híradót? Vagy kell-e ennyi idősen erre tanítani, nevelni? Adott szituáció lent!

Figyelt kérdés

Tegnap este a párom nézni szerette volna a híradót. A kislányomnak mondtuk, hogy akkor menjen addig játszani. El is ment, persze megunta. Akkor leültem vele rajzolni, de közben folyamatosan beszélt, énekelt, magyarázott. A párom meg folyamatosan veszekedett vele, hogy nem igaz, hogy nem tud csendben lenni.

Szerinte az én hibám, nem neveltem meg rendesen a gyereket, mert nem fogad szót, és nem marad csendben, meg nem megy el egyedül játszani.

Egy ennyi idős gyereknél ez már tényleg elvárás? Ki kéne bírnia egy órát? (Februárban lesz 3 éves.)


2013. nov. 29. 06:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem lehet elvárni tőle. Majd iskolaéretten.

Legkozelebb menj ki vele a konyhába játszani.

2013. nov. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
en meg nem lattam 3 evest aki kibirta volna..
2013. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
A 4 évesem se bírna ki ennyit. Sőt, őt ismerve végig kommentálta volna a híradót (na, ezért nem nézünk híradót, ha ébren van. semmi szüksége rá).
2013. nov. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A kislány természetesen és egészen normálisan viselkedett. Ha ebben az életkorban próbáljátok fegyelmezett viselkedésre kényszeríteni, csak stresszes lesz a teljesíthetetlen elvárástól a kicsi. Kár vele veszekedni, nem érti még, mit akartok tőle.

Jobban jártok mindnyájan, ha valóban átviszed egy másik helységbe, és hagyod hogy beszéljen, énekeljen és magyarázzon neked. Ezzel valóban segíted a fejlődését,és egy fajta bizalom kialakulását, nem pedig azzal, hogy csendre és szófogadásra kényszeríted. (Élettanilag nem alkalmasak rá kb.: 6-7 éves korig. Ha megérik rá, magától is leül majd a sarokba játszani, de az elején se fog tovább tartani 20 perc/félóránál.)

Legyetek türelmesek és olvassatok gyermekpszichológiát! :)

2013. nov. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerekkel ne akarjatok Híradót nézetni!
2013. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam nemreg toltotte a 3. evet. Mindig jar a szaja es van amikor mar konyorgok, hogy fogja be egy kicsit...egyetlen dolgot meg tudtam neki tanitani: ha faradt vagyok delben es le akarok dolni, azt respektalja. Tudja, hogy neki aludnia kellene, de nemteszi...ezert csendespiheno van. Bekapcsolom a meset en alszom mint a nyul o meg vonatozik....de egyebkent soha nem fogja be. Nem szep a parodtol, hogy veszekszik emiatt a Kicsivel O meg KICSI!!!! Bar frankon ma olyan jo napom volt, hogy altalanosan csunyakat gondolok a ferfiak nagytobbsegerol....kicsit elfogult vagyok.
2013. nov. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan majd 6 évesen kéne kibírnia 40 percet, akkor, ha valami leköti. Híradó meg nagyon nem ajánlott ekkora korban. Nézze fülhallgatóval, amíg a konyhában játszotok vagy időzítsétek a fürdés idejére (és biztos van online is).
2013. nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%

Az én lánIm sem marad csendben 1 percnél tovább, hiàba kérem...

Viszont mikor én, meg Hugom kicsik voltunk, emlékszem ha azt mindták itt ülsz csendben, akkor ott ültem csendben, s bizony ha ment a hírek, akkor addig csendben voltunk néztük, vagy a másik szobában játszottunk.

Valamit mi mai szülők rosszul csinálunk...

2013. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
úgy tűnik,hogy a párod nem a gyerek apja. Ez esetben viszont miért kritizál téged gyereknevelés ügyben,miért hozzá kell alkalmazkozdni,és miért nem fogja fel,hogy egy 3 éves nem fog neki órákig csendben ülni,miért veszekszik a te gyerekeddel és te miért tűröd ezt el???
2013. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ki egy másik helységbe igy a lányod beszélhet ,veled a párod meg azt néz amit akar .
2013. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!