Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Személyiség fejlesztésben...

Személyiség fejlesztésben segítsetek! Az a bajom magammal, hogy sohasem állok ki magamért. Ezt, hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Pèlda; nyatalunk eddig 3 helyen vásároltam 3 szor vertek át. Este kaja rendelès : Több mint 2 óra múlva jött ès jèg hideg volt.2: szuvenír árus vèletlen többet ütött be a gèpbe 300 forinttal ìgy arra kèrt azt vásárolják le. De a harmadik a lég bosszantóbb. Egy kajáldánál megállva egy hamburgert egy hekket ès egy gyrost kèrtem. 8500 forintot kèrt el. Megkèrdeztem, hogy mi kerül ennyibe. Azt mondta a hekk 450/100g lemèrtèk ennyi. Èn úgy tanultam kikèrt ètelt nem küldünk vissza. De több mint 6000 forint egy darab halèrt... De nem szóltam..

2017. aug. 20. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
ha tudod mi a baj tudsz ellene tenni. Ne vásárolj drága helyen:) tanulj meg főzni:)
2017. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek olyan esetek, amikor neked nem kell kockáztatnod semmit. Felhívod a pizzériát, hogy 2 órába telt és jég hideg, akkor legrosszabb esetben azt mondják, hogy így jártál, de jobb esetben kicserélik a kajádat és kapsz valami ajándékot.

Ha a pénztárosnak azt mondod, hogy adja vissza a 300adatm akkor max. pofákat fog vágni, de nem teheti meg, hogy nem adja vissza.


Ha nem állsz ki magadért, akkor senki sem fog kiállni érted.

Nem nagyon lehet ezt fejleszteni, vagy tudatosan nem hagyod magad átverni, vagy mindig ez lesz.


Az emberi pofátlanság az olyan, mint a légnemű anyag, kitöülti a rendelkezésre álló teret. Te döntöd el, hogy mekkora teret adsz ennek.

HA fizetsz egy szolgáltatásért, akkor jogosan várod el, hogy megfelelő szinten teljesítsék azt a pénzedért cserébe. Nem kellé ehhez bunkónak lenni, sőt ha nyugodtan kérdezed meg pl a pizzást, hogy szerinted ez így nincs rendben és hogyan akarják orvosolni a problémát, akkor készségesebben segítenek, mintha leordibálják őket.


Nem tudom mitől félsz ezekben a helyzetekben de annál rosszabbul nem járhatsz, mint ahogy átvertek. Annál csak jobb lehet, ha kiállsz magadért.

2017. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A helyzetfelismerès megvan, a problèmamegoldó kèszsègem is igen fejlett, de minden esetben kerülöm a konfrontációt , egyszerűen menekülök azon szituációk elöl ahol konfrotálódni kellene. Inkább lenyelem a bèkát mèg ha rá is fizetek. Na ez az amin változtatni szeretnèk.
2017. aug. 20. 17:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell semmilyen tanács, kiválóan felismerted a problémát, fél siker, legközelebb tedd is meg a lépést, és meg fogod látni, hogy nem harapják le a fejed, hanem azt mondják, hogy elmézést, és visszaadják a pénzt. Tudni kell nemet mondani. Ahogy már előttem is mondták: senki nem fog érted kiállni, ez a saját felnőtt feladatod.

A hekk ár a Balatonon teljesen reális, de neked jogod van azt mondani, hogy akkor nem kéred. Maximum vág egy pofát. És akkor mi van?

Becsüld önmagad, te is vagy olyan értékes, mint az a másik, sőt magad számára még értékesebb.

2017. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg történt veled már korábban olyan eset, hogy valami rossz élmény ért, amikor ki akartál állni a saját igazadért. Próbáld meg megkeresni az emlékeidben, hogy mi lehetett. Valószínűleg gyerekkori élményről van szó, a leggyakrabban szülőkkel szemben él át ilyet az ember. Például leszidtak valamiért, amikor te csak a saját igazadat akartad érvényesíteni. Pl ismerek olyat, akit az apja megpofozott 5 éves korában, amikor nem akart megenni valami nagyon rossz ízű ételt. Ezek a rossz élmények a gyermeki agyban úgy raktározódnak el, hogy "amikor én nem akartam megcsinálni valamit, ami nekem rossz érzést okoz, akkor az apám nem szeretett" és mivel a gyermek azt szeretné, hogy a szülei szeressék, mert tőlük függ az életbenmaradása, ezért alkalmazkodik: "ahhoz, hogy apu szeressen, meg kell csinálnom, el kell viselnem olyan dolgokat, amiket igazából nem szeretnék, amik igazából nem okoznak örömet, de fontosabb, hogy apu szeressen, mert fontosabb, hogy életben maradjak". Ez nem tudatos, de pszichológiailag így működik. Ennek hatására kialakít a gyerek egy olyan viselkedésmintát, hogy ha legközelebb mond neki valamit az apja, azt gondolkodás nélkül tudni fogja, hogy meg kell csinálnia, úgy fogja érezni, más választása nincs. Ha felnőtt korba ez nem tudatosul, képzeld el milyen alárendelődő lesz egy ilyen lány a párkapcsolatában.

Lehetséges, hogy a gyermeki éned átélt egy hasonló helyzetet, és ez a minta megmaradt a felnőtt korodra, mert nem tudatosult. A gyermeki éned még mindig azt a viselkedést érzi hasznosabbnak és biztonságosabbnak, ha nem állsz ki magadért, hogy ne kelljen elszenvednie ugyanazt a fájdalmat.


Ez csak egy tipp, általában így működik.

2017. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na igen. Ez-az... A konfrontálódást nem lehet gyakorolni. Alapvetően sem vagyok kötöszködős tìpus. Sőt egyáltalán nem vagyok . Tudom a kötöszködès, ès az, hogy szólok ha valami nem tetszik, nem ugyan az. A kèrdès az, hogy mièrt hátrálok ki az adott szituációból? Ez az amire nem tudok rájönni.
2017. aug. 20. 18:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyedüli gyerek vagy? Nekem 4 tesóm van, hidd el, bőven lehet gyakorolni a konfrontálódást :D
2017. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mit érzel, amikor ilyen szituba kerülsz? mikelőtt kihátrálsz belőle?
2017. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gyermekkori emlèkem az, hogy a szüleim gyakran vitatkoztak. De ilyenkor inkább csináltam valami rosszat, hogy inkább rám haragudjannak. Mert ha rám haragszanak akkor ők egyetèrtenek, ès megszűnt a köztük lèvő konfliktus mert az egysèg, a közös cèl, hogy meg kell büntetni a gyereket, ez az egy cèl ismèt közös nevezőre hozta őket, ès megszűnt a vita. Az, hogy engem megbüntettek, már annyira nem számìtitt, mert a cèl sikerült.
2017. aug. 20. 18:15
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyedüli gyerek vagyok. 3 testvèrem meghalt. Sajnos nagyon rossz vèrcsoportal születtünk volna. az első gyermek megszületett de nem ismertèk a problèmát ès pár hónaposan elhagyott bennünket. Utánna èn jöttem, de engem már vèrátömlesztèssel várták idekint. Az utánna èrkező kèt testvèrem nem jöttek a világra sem. Ezután nem lehetett több próbálkozása a szüleimnek.
2017. aug. 20. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!