Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha valakiről kiderül,...

Gáz, ha valakiről kiderül, hogy autista?

Figyelt kérdés

Mármint a gáz alatt azt értem, hogy ha kiderülne az ismerősötök közül valakiről ez, szánnátok és azt gondolnátok, hogy szellemi fogyatékos és úgy viselkednétek vele a továbbiakban, mint egy kisgyerekkel vagy egy idiótával?

Ugyanis mások is mondták már, hogy nagyon fura vagyok és egyszer valaki azt is hozzátette, hogy autisztikus vonásaim vannak és utánaolvastam, miről lehet felismerni, ha valaki autista és tényleg sok dolog igaz rám..De pszichiáterhez nem szeretnék elmenni, mert egyrészt félek, hogy ő is megerősít abban, hogy hülye vagyok, másrészt nem igazán látom értelmét annak, hogy megtudom magamról, hogy az vagyok. Sőt, még kifejezetten szánalmasnak is érezném, ha pl. az iskolában emiatt máshogy kéne osztályozniuk a tanároknak, mint a normális embereket, meg félek attól is, az ismerőseim hogy reagálnának, ha ez kiderülne rólam, biztos lenne, aki, mint már fentebb is írtam, úgy beszélne velem, mint valami kisgyerekkel vagy egyesek elkerülnének...

Amúgy nem is vagyok teljesen biztos abban, hogy autista lennék, mert az ilyen "autisztikus vonásaim" szerintem nem ok nélkül..vannak. Szóval pl. igaz rám az, hogy nem szeretem, ha a közeli családtagjaimon kívül mások ölelgetnek, bár ez nem is értem, miért kifejezetten az autisták jellemzői, vannak más ismerőseim is, akik nem szeretnek minden jött-ment embert, még a barátaikat sem ölelgetni meg puszilgatni, mégse autisták, legalább is én nem tudom, hogy azok lennének..Meg vannak ilyen "rituáléim", pl. amikor itthon előveszek egy poharat, megtörlöm a szájánál, de azt is azért csinálom, mert anyám mosogatás után ilyen konyharuhákra rakja az elmosott poharakat és arról ráragad egy csomó kis szösz a szájukra és valamiért nincs gusztusom szöszös pohárból inni. Meg amikor zuhanyzásnál a lábamat mosom, ügyelek arra, hogy mindkét lábamon a lábujjközeimet ugyanannyiszor töröljem át XD Valamint vannak ilyen fura szokásaim, amiket leginkább akkor csinálok, amikor beszélnem kell valakivel, akivel nem vagyok olyan közeli viszonyban, pl. állandóan tördelem a kezem, simogatom a hajam, ilyesmi. De ezeket is csak azért csinálom, mert az iskolában kb végig kiközösítettek és emiatt nincs túl sok önbizalmam és már kb rettegek attól, hogy idegenekkel kell beszélgetnem, mert közben azon kattog az agyam, hogy mit rontottam el vagy mit mondtam rosszul már megint, stb. És ezek a kéztördelés, hajsimogatás, stb. dolgok valamennyire megnyugtatnak.

Bocsi amúgy, hogy ilyen regényt írtam >.< Bár valamennyire jól is esett kiírni ezeket magamból, mert másokkal nem merek ezekről beszélgetni..Szerintetek ezek alapján autistának tűnök? És ha mondjuk egy orvos is megerősítene ebben, hogy az vagyok, az milyen következményeket vonna maga után, hogy viselkednének velem a körülöttem lévők?

19/l


2017. aug. 21. 17:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint gáz, igen. Engem felnőttként diagnosztizáltak. Volt olyan ismerősöm, akivel már évek óta barátok voltunk, mikor kiderült rólam, hogy autista vagyok, és amint megmondtam neki, rögtön megszakította velem a kapcsolatot. De az ilyen emberekkel állítólag nem is éri meg barátkozni. Én is csak azért sajnálom, mert az illetővel tök jól el lehetett beszélgetni a speciális témámról, és azóta nincs kivel.


Akiről nem derül ki kisgyerekkorban, hogy autista, az többnyire magasan funkcionáló. Nem fognak az iskolában máshogy osztályozni miatta. Elvileg nem is vagy köteles megmondani sem iskolában, sem munkahelyen.


Aki régóta ismer, az szerintem nem fog máshogy beszélni veled, mert már megszokott olyannak, amilyen vagy. Legfeljebb megszakít veled minden kapcsolatot, ha megteheti, de fentebb már írtam, hogy aki ilyen, az még jobb is, hogy nincs jelen az életedben.


Az orvosok nem fogják megerősíteni, hogy autista vagy. Még ha szinte rád van írva, hogy autista vagy, akkor is úgy kell könyörögni a szakembereknek, hogy küldjenek el egy diagnosztikai központba. Aki magasan funkcionáló, arra egyből rávágják ránézésre, hogy nem is autista, csak beképzeli magának. Látod, itt is egy bekezdésed alapján határozottan rávágják a válaszolók, hogy nem vagy az, pedig nem is ismernek téged.

2017. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!