Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a magyarországi...

Milyenek a magyarországi gazdagok?

Figyelt kérdés

Nem sablonos általánosításokra vagyok kíváncsi, hanem akiknek konkrét tapasztalatai, ismertségei vannak gazdag emberekkel, mi a benyomásuk. Milyen emberek?

Nekem a saját tapasztalataim se nem negatívak, se nem pozitívak velük kapcsolatban. Akiket én ismerek meglehetősen nyugodt, békés emberek némi hedonista beütéssel és rengeteget utaznak.


2017. aug. 22. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Furcsák :D Két ilyen embert is ismerek, mindkettőt egyetemről. Közös bennük, hogy nem ismerik a pénz "értékét", például az egyik havi 120 ezret, a másik havi 200 ezret kapott zsebpénzként (otthon laktak mindketten, nem kellett otthon beleadniuk semmibe) és képtelenek voltak kijönni ennyiből, de ha kértek a szülőktől, akkor probléma nélkül kaptak még, szóval nekik ez nem jelentett problémát.


Vicces volt az, amikor pár hónapos eltéréssel mindketten munkát kerestek (zsebpénz-kiegészítésként) irreális elképzelésekkel és ki voltak akadva, mikor nem kapkodtak utánuk :D

Az egyiknek feltétel volt a nettó 1800-as órabér minimum, de ő olyan munkahelyet szeretett volna ezzel együtt, ahol nem kell dolgoznia és tud telefonálgatni/filmet nézni és 2-3 órás ebédszünetet tartani. Napi max 4 óra munka, természetesen a BKK bérletet ők fizessék.

Másikuk szereti a kávét, így elhatározta, hogy barista lesz, elvégre nem lehet olyan nehéz mintákat rajzolni a kávéba. Neki az órabére megállt nettó 1500 forintnál, hogy azzal már elégedett lenne, max heti 1-2 alkalom és 6 órás munkaidő. Bement a kávézókba és ezt így előadta, mire kiröhögték, hogy 0 tapasztalattal, tudással nem fog ennyit kapni.


Érdekes a szemléletmódjuk és valahol szerintem külön bolygón élnek, de a fenti 2 lány se rosszindulatú, csupán értetlenek. Az egyikük mondjuk nagyon smucig másokkal szemben (képes ölre menni egy csomag gumimaciért egy gyerekkel, de simán vesz 30 ezerért farmert). A másik meg döntésképtelen, de teljesen ártalmatlan és kedves.


Fel nem képesek fogni, hogy más pl nem tud zsebből kipengetni 200 ezret egy új laptopért (én), mert hiába dolgozik annyit nem keres havonta + ha még haza is kell adni, jajj. Meggyőződésük, hogy sikertelenségük ellenére az átlag órabér nettó 2500 forint körül mozog és munkát kéne váltani, aki nem keres minimum ennyit.

2017. aug. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Az attól függ. Például Mészáros Lőrinc egy utolsó paraszt aki jobban tenné, ha a kert végében kapálná a krumplit, minthogy cégekbe vásárolja be magát. Vajna Tímea egy pénzéhes q*rva aki a vén pocakos Andyn élősködik a nekiadott kaszinók bevételeiből. Üzletasszonynak képzeli magát közben minden vállalkozása becsődöl.

Schobert Norbi az "Updatestermékeketmindmegvegyétek" életérzést közvetíti miközben fitneszgurunak adja ki magát. Valójában arra játszik, hogy szerencsétlen dagadt cukorbetegek az ő terméknek és élelmiszernek titulált szemetén éljenek.

A magyar gazdag nem tudja mi az az innováció, és nem is érdekli. Biztos, jól bejáratott vállalkozásba kezd, semmi eredeti ötlet, például: szálloda, étterem, élelmiszerüzem, üzletlánc, fuvarozócég, bank. A varázsszó pedig a privatizáció volt régen, hogy ne legyen szükség komoly önerőre a meggazdagodáshoz. Most a varázsszó "Orbán" és a "Fidesz".

2017. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

-életképtelenek

-gyerekesek



És mivel gyerekesek, így a személyiségük se tartalmaz több tulajdonságot ami említést érdemelne.

Képzelj el egy életképtelen gyereket, mondjuk egy 10 évest. Na, most képzeld el ezt kicsit magasabbnak. Ha lány akkor aggass még rá két mellet. És kész.


Mert milyen egy gyerek...irigy, hisztis, beképzelt...amolyan tipikus gyerek tulajdonságok, amik egy megrekedt felnőttnél változatlanok.

2017. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Mindegyik defektes hol így, hol úgy...nem egyszerű-normális egyik sem.
2017. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Huh, az első 4 hozzászólást elég érdekes volt olvasni. :D

Gazdag családból származom, mindent a fenekem alá raktak, kocsit, kertes házat, stb. Egyáltalán nem jellemző rám semmi abból, amit fentebb írtatok. Szerencsére a szüleim úgy neveltek, hogy fel tudjam találni magam. Úgy mondom, hogy könnyebb az életem és van előnyöm, de a vagyont el is lehet cseszni, semmi nem örök. Ha a gyerekeket nem tanítják meg a pénzzel bánni, akkor könnyen elúszhat minden. Én olyan téren vagyok fura, hogy nagyon zárkózott vagyok és nem is beszélgetek olyan emberekkel, akiket már nem ismerek évek óta. Elvagyok a saját világomban, de ez nem függ össze az anyagi helyzetemmel.

2017. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

# 5


Magyarul sznob-lenéző vagy, mert burokban cseperedtél;)

Egy utcaseprő megszólít, már a kérdését sem várod-hallod meg és rázod le:DDD

A smucigságot szépen leírtad:DDD

2017. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon kényesek.
2017. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

#6


Azért hülyeségeket ne írjál már.


Lenéző sznob =/= zárkózott, magába forduló.


Képzeld, havi 110 körüli a fizetésem, és árva vagyok, tehát a legnagyobb túlzással sem vagyok vagy voltam gazdag. Ennek ellenére én is zárkózott vagyok, és aki már elsőre nem szimpi, azt próbálom finoman pattintani.

2017. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

# 8


Hazudjál már ügyesebben battus!


Árva vagy és gazdag családból származol, szüleim úgy neveltek, mindent feneked alá tettek...stb:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Most meg 110.000ft-ból élsz:DDDD


Ha meg nem az 5-ös vagy, mit akarsz a 110-el a gazdagok közt??? Álmodozol? :DDDD

2017. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Bameg, olvasd már el ÚJRA, ODAFIGYELVE mit írtam. Lehet túl bonyolultan fogalmaztam a számodra.


"tehát a legnagyobb túlzással sem vagyok vagy voltam gazdag."


Nem tudsz szöveget értelmezni, vagy mi? A fenti mondat jelentése: Mivel nem voltak szüleim (ezt jelenti az árva), ezért nem családban, hanem állami intézményben nőttem fel. Amiknek a minősége alacsony. Próbálom minél egyszerűbb mondatokban megfogalmazni, mert láthatóan egy hülye arrogáns gyökér vagy, aki mondatot se tud értelmezni.


Tehát nem voltam gazdag családban, mert nem volt családom. Az intézetek meg nem gazdagok. Így már felfogod?


És ki a franc beszélt arról hogy én a gazdagok közé sorolnám magam?


Az utcaseprő fejeddel meg röhögjél csak.

Lehet hogy anyagilag alsó osztályba tartozom, de agyilag mérföldekkel állok a hozzád hasonló kárörvendő véglények fölött.

2017. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!