Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az intelligens...

Szerintetek az intelligens vagy a buta, primitív emberek gonoszabbak? Na és mi van az anyagi helyzettel? A gazdagok vagy a szegények empatikusabbak?

Figyelt kérdés

2017. júl. 22. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik tulajdonságot sem befolyásolja a vagyoni helyzet vagy az értelmi szint (vagy fordítva). Találsz mindegyikből bőven :D
2017. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknek sincs köze egyikhez se. Ismerek okos gonosz embert, és primitív gonoszat is, de kedves okosat, és kedves butát is. Az anyagi helyzettel ugyanez a helyzet.
2017. júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Az intelligencia és az emberség közt nem sok összefüggés van, Kérdező. Az aljanép söpredék zsellérek közvetlen módon tudnak gonoszak lenni, az intelligens, értelmiségi réteg pedig sokkal finomabb, ármányosabb módon - "alamuszi macska nagyot ugrik".

Empátia tekintetében pedig csak negatívumot mondhatok a mai mosléktársadalom alapján. Gyakorlatilag üldözendő, megvetendő tulajdonság lett, ugyanúgy mint a tisztesség és az intelligencia.

2017. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszolóknak! Ment a "zöld".
2017. júl. 22. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ össze. Amúgy sok okos ember kreatívabban tud szemétkedni, így gonosznak tűnhetnek jópár kontextusban. Pl. én is így vagyok ezzel. Nincs összefüggés, csak statisztikák (talán).
2017. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A primitív ember egy intelligensben nem tud gonoszsággal kárt tenni, mert primitív hozzá. Ellenben egy intelligens ember akkora lelki pofont tud adni bárkinek, hogy élete végéig nem heveri ki. Miért? Mert nem csak szellemileg, hanem lelkileg is művelt, azaz pontosan tudja, mi fáj az adott embernek a legjobban.
2017. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez egy marhaság.
2017. júl. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

6: a primitív ember az intelligensnek pl. eltörheti kezét lábát, hogy aztán tolószékbe élje le az életét, vagy bármely családtagja, fájna ?

Lelki fájdalom az meg olyan dolog, hogy a primitív az oly annyira primitív, hogy pörög le róla minden mint kutyáról víz, az intelligensről meg azért mert egy kicsit vagy nagyon szociopata szegény !

2017. júl. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1, Az "intelligens" körmönfontan csinálja a kavarást, hátba támad és tsi. A "primitívebbek" legalább egyenesek....

2, A gazdagok (a full gazdagok) empatikusabbak (láttam már, hogy kaját vett a hajlinak vagy hasonlót), a szegények (pl.: az idősek) is tudnak empatikusak lenni, azonban ők pl.: a háziállataik felé (a macskájának vesz inkább kaját a kevés pénzéből).

A középréteg pl.: használt ruhát szívesen adományoz szervezeteknek, de pénzt nem szívesen adnak pl.: hajliknak (a rossz tapasztalatok miatt).

2017. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét fajtából van ugyanannyi gonosz, max. az okos ember gonoszsága nagyobb kárt tud okozni. Empátia is mindkét fajtában megvan.
2017. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!